در حال بارگذاری ...
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رونق جشنواره‌های نمایشنامه‌نویسی در شهرستان‌ها

ایران تئاتر - میترا رضایی :هفته گذشته شاهد فعالیت رو به رشد شهرستان‌های هر استان بودیم. به روشنی می‌توان دید که تئاتر از تمرکز در مراکز استان ها فاصله گرفته و شهرستان‌ها تلاش دارند هویت و جایگاه خود را با برگزاری جشنواره‌ها، همایش‌ها و اجراهایشان پررنگ تر از گذشته نشان بدهند و در این امر تا حد زیادی نیز موفق بوده‌اند. نکته قابل توجه دیگردر اخبار هفته گذشته، توجه برگزار کنندگان جشنواره ها به نمایشنامه نویسی بود که می‌توان امیدوار بود نتایج مفیدی دربر داشته ‌باشد.

در هفته ای که گذشت 5 جشنواره به کار خود پایان دادند، 3 فراخوان جشنواره منتشر و یکی اصلاح شد. چندین جلسه با حضور مسئولین تئاتر و مدیران برای بررسی شرایط هنرمندان و برگزاری جشنواره‌ها برگزار شد، نوید آغاز اجرای نمایش در یکی از استان‌ها به گوشمان رسید و خبر خوش تقدیر از هنرمندان در استان دیگری منتشر شد. از یک گروه مذهبی شهرستانی تقدیر شد و  انتشار مطالبی درباره آثار و آیین‌های عاشورایی رنگ و بوی محرم را به درگاهای استانی آورد.در این مجال بنا داریم نگاهی گذرا به فعالیت تئاتر استان‌ها در هفته ای که گذشت داشته‌باشیم. بی‌شک مطلبی که پیش روی شما است تمامی اقدامات انجام شده در استان‌ها را در بر نمی‌گیرد بلکه تنها نگاهی به بخشی از رویدادهای مهم است. پیشنهاد می‌کنیم مشروح اخبار را روزانه در  درگاه‌های استانی بخوانید.

نشست هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان

عضو هیات مدیره انجمن با اشاره به اتفاقات اخیر خانه هنرمندان وضعیت این خانه را نگران کننده خواند و گفت: این خانه از دیر باز خانه ای برای هنرمندان بوده است و ما پیکر همکارانمان را از این خانه تشیع میکنیم سزاوار نیست این خانه از دست صاحبش گرفته شود.اداره کل و انجمن در واقع یک پیکر هستند و باید در جهت رفع دغدغه های هنرمندان همگام قدم برداشته و مشکلات را مرتفع سازندمدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز گفت:  مسئله تعطیلی تئاتر در اصفهان را از طریق نهاد ها و اشخاص مرتبط پیگری کرده و در ادامه این روند با ستاد کرونا استان هم وارد مذاکره خواهد شد تا هر چه سریعتر این موضوع تعیین تکلیف شود .باید به راهکاری مناسب با رعایت پروتوکل های ایمنی و بهداشتی رسیدو می‌شود با حفظ موارد و دستورالعمل‌های تعیین شده در شرایطی ایمن گروه‌ها به اجرای نمایش بپردازند لکن در نهایت رعایت خط مشی ها و دستورالعمل‌های ستاد کرونا الزامی است. در رابطه با مسائل پیش آمده حول خانه هنرمندان اظهار داشت پیگیری‌های لازمه را به شکل جدی انجام خواهد داد

 

طشت گذاری، آیینی کهن در اردبیل

آیین های عزاداری در اردبیل، پیشینه ای دیرینه دارد. امسال و در شرایط خاص کرونایی کشور و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، آیین های طشت گذاری در مساجد، تکایا و امامزاده های استان اردبیل با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

 آیین های عزاداری مردم اردبیل از هشتم ذی الحجه، شب شهادت سفیر عشق، حضرت مسلم ابن عقیل آغاز و تا 28 صفر، سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام ادامه می یابد. آیین طشت‌گذاری به عنوان  سنتی کهن نه تنهاجایگاه و اهمیت خود را از دست نداده، بلکه روزبه روز به شکوه و رونق این آیین افزوده می شود. طشت گذاری، شاید تمثیلی از رفع تشنگی عزاداران حضرت امام حسین (ع) در مقابل تشنگی سید و سالار شهیدان است. این مراسم با نظم و ترتیب خاص محلات شش گانه اردبیل از سه روز مانده به ماه محرم آغاز می‌شود. این مراسم مذهبی که در جریان برگزاری دهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی در آبانماه 91 در اردبیل به عنوان یک میراث معنوی به ثبت رسمی رسید، از زمان صفویه در اردبیل بطور رسمی اجرا می شود. طشت‌گذاری به منزله‌  اعلام رسمی سوگواری ماه محرم است. با این مراسم ، عملا" عروسی‌ها و جشن‌ها تعطیل می‌شود و تفریحات معمولی کمتر می‌ گردد. مغازه‌ها و به خصوص مغازه‌های داخل بازار سنتی اردبیل، سیاه پوش می‌شوند و مساجد و تکایا برای برگزاری مراسم آماده می‌شوند.

 

برگزاری آیین پایانی جشنواره سراسری «استندآپ کمدی کرونا» همدان

آیین پایانی نخستین جشنواره سراسری «استندآپ کمدی کرونا از طریق ارتباط مجازی در فضای باز مجموعه تئاتر شهر همدان برگزار شد.در مجوع 35 اثر از شهرهای نیشابور، یزد، کرمانشاه و... و سه اثر از کشور افغانستان  در نخستین جشنواره سراسری «استندآپ کمدی کرونا» حضور داشتند که محمدرضا الوند، محمدجواد کبودراهنگی و احمد بیگلریان داوران این جشنواره بودند. در این مراسم از خانواده‌های شهدای هنرمند استان، شهید محمود روحانیان وفا و علی اصغر سماواتی تجلیل به عمل آمد. و در پایان نیز سید محمد جواد کبودرآهنگی عضو هیأت داوران نخستین جشنواره سراسری «استندآپ کمدی کرونا» ضمن قرائت بیانیه پایانی، نفرات برگزیده نخستین جشنواره سراسری «استندآپ کمدی کرونا»  را اعلام کرد.

 

معرفی برگزیدگان جشنواره مجازی نمایشی «خلاقیت_بوقت_کرونا» تهران

نخستین جشنواره مجازی نمایشی «خلاقیت_بوقت_کرونا» در چهاربخش نمایشی، نمایش عروسکی ، استندآپ کمدی و دابسمش در ایام قرنطینه برگزار شد پس از بررسی 168 اثر راه یافته از 14 استان کشور به مرحله نهایی نخستین جشنواره مجازی نمایشی «خلاقیت_بوقت_کرونا» با اعلام هیئت داوران  متشکل از علی خودسیانی، محمد جواد قبادپور و علیرضا ترامشلو منتخبین هر بخش معرفی شدنداین جشنواره با هدف ترغیب خانواده ها به ماندن در خانه به عنوان امن ترین مکان و تحقق پویش سراسری درخانه بمانیم و کمک به بروز خلاقیتهای خانواده های حاضر در قرنطینه خانگی و سپری کردن فرهنگی و هنری این اوقات برگزار شد.

 

انتشار فراخوان نمایشنامه نویسی دفاع مقدس شاهین شهر

فراخوان نخستین جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی دفاع مقدس شاهین شهر منتشر شد. این جشنواره به همت کانون بسیج هنرمندان شهرستان شاهین‌شهر و با همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان اصفهان برگزار خواهد شد. باتوجه به شرایط حساس فعلی و شیوع ویروس کرونا، این جشنواره در زمینه نمایشنامه نویسی با محوریت دفاع مقدس . به صورت سراسری برگزار می‌شود. تا کنون حضور هادی عسکری بعنوان دبیر اجرایی، مرتضی حیدری بعنوان مدیر روابط عمومی و علی حسن زاده بعنوان گرافیست و مدیر تبلیغات این جشنواره  قطعی شده است.نخستین جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی دفاع مقدس  «شاهین شهر» توسط کانون بسیج هنرمندان شهرستان شاهین‌شهر و میمه، و با دبیری هومن حیدری در شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 

تلاش برای آغاز اجرای نمایش در اصفهان

  با پیگیری‌های هیئت‌ مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان اصفهان و برگزاری جلسات متعدد با مجموعه اداره کل «جلسات با کارشناس هنری، معاونت هنری و مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان»و ادامه پیگیری‌ها توسط آن اداره سرانجام با اعلام محمد علی جعفری معاونت هنری اداره کل اجراهای تئاتر در اصفهان مشروط به رعایت پروتوکلهای بهداشتی شروع می‌شود. پس از یک مقطع زمانی با تهیه شیوه‌نامه های بهداشتی تنظیمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد کرونا، بخشی از کار‌ها همچون فعالیت آموزشگاه‌های هنری  و سینما ها از سر گرفته شد و پس از یک دوره چند ماهه تعطیلی با پیگیری فراوان تئاتر‌های صحنه‌ای در استان، فعالیت را از سر می‌گیردو اجرای نمایش براساس شیوه نامه‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد کرونا بلامانع است.

 

برگزاری نخستین دوره جشنواره مونولوگ امید در اصفهان

با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان انجمن هنرهای نمایشی استان اصفهان و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و در راستای تحقق اهداف مجموعه تالار هنر  وابسته به آن سازمان نخستین جشنواره استانی مونولوگ  «امید» برگزار خواهد شد.     به منظور حمایت از هنرمندان حوزه تئاتر در اصفهان و با توجه به شرایط حساس کنونی و شیوع ویروس کرونا  این جشنواره در زمینه  مونولوگ و تک گویی برگزار می‌شود. تا از تجمع و حضور بیشتر افراد به هنگام تولید اثر بکاهد.فراخوان جشنواره و چگونگی اجرا و ضوابط دیگر این رویداد طی روزهای آتی منتشر خواهد شد.

 

بررسی ضرورت توجه جدی به هنرمندان و تئاتر استان خوزستان

نشست مشترک معاونت هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی خوزستان به منظور بررسی شرایط تئاتر استان خوزستان در دوران کرونا برگزار شد.در این نشست محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان با توجه به ابلاغ شیوه نامه برگزاری جشنواره استانی و نامه ارسالی اداره کل هنرهای نمایشی کشور جهت برگزاری جشنواره استانی، از معاونت هنری خواست تا شورای سیاست گذاری جشنواره تشکیل تا این شورا با توجه به شرایط استان و جواب ستاد استانی کرونا تصمیمات لازم را اتخاذ نماید.ناصر آریایی نیا معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با شنیدن مسائل مطرح شده گفت: شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر استانی را تا هفته آینده تشکیل خواهیم داد تا بعد از جواب ستاد استانی کرونا در خصوص نحوه برگزاری جشنواره تصمیم گیری شود و با توجه به شرایط موجود بتوانیم هر چه زودتر تالارهای نمایشی را برای تمرینات گروه های نمایشی بازگشایی کنیم. با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و بودجه های موجود و وجود مشکلات مالی در همه انجمن های هنری، تلاش داریم ضرورت های مالی انجمن ها را بررسی و تامین کنیم تا انجمن ها بتوانند به فعالیت خود در شرایط موجود ادامه دهند و در خصوص حمایت از تولید و آموزش با توجه به ضرورت حمایت از تولیدات تازه تئاتر و همچنین آموزش تئاتر، انجمن هنرهای نمایشی استان طرح های ضروری را ارائه نماید تا بتوانیم برای آنها بودجه مشخصی را مصوب و اجرا کنیم.

 

معرفی برگزیدگان مسابقه نمایشنامه‌نویسی «قرآن و عترت» کهگیلویه و بویراحمد

هیات داوران مسابقه نمایشنامه نویسی قرآن و عترت متشکل از رضا شریعتی راد، زهرا نجف پور و رضا رفیعی برگزیدگان این جشنواره را اعلام کرد. این مسابقه به کوشش دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد و حمایت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، انجمن هنرهای نمایشی کهگیلویه و بویراحمد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه با دبیری سید ایرج کاظمی جو برگزار شد.

 

آیین اختتامیه جشنواره نمایشنامه نویسی «جامه ک» ایلام

آیین اختتامیه جشنواره نمایشنامه نویسی «جامه ک» به صورت آنلاین برگزار شد و معرفی نفرات برگزیده معرفی شدند.۲۱ متن نمایشی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و پس از بررسی و داوری سه  نمایشنامه بدون اولویت به عنوان نمایشنامه های برگزیده این جشنواره انتخاب شدند.حمید رضا نعیمی،اصغر خلیلی و نداقربانیان داوران این جشنواره بودند.

 

انتشار فراخوان جشنواره تئاتر استان زنجان

، فراخوان سی و دومین جشنواره تئاتر استان زنجان‌ منتشر شد.هنوز به علت شیوع وبروس کرونا شرایط برگزاری این جشنواره مشخص نیست اما محورهای آن به شرح زیر اعلام شد. شعارسال ۹۹، موضوعات دینی و مذهبی با رویکرد اجتماعی، نگاه خلاقانه به زندگی پسا کرونا، سبک زندگی اسلامی و ایرانی، پرداخت به زندگی سردار آسمانی شهید قاسم سلیمانی و ایثار و شهادت، زنجان میزبان مهربانی، ویژگیهای فرهنگی و بومی استان هستند. آثار نویسندگان بومی استان در اولویت خواهند بود.سی و دومین جشنواره تئاتر استان زنجان ۲۷ الی۳۰ آبان ماه ۹۹ با دبیری حسین نجفی در زنجان برگزار خواهدشد.

 

استقبال از جشنواره تئاتر مجازی بازیگری تک ایذه

اولین جشنواره تئاتر مجازی بازیگری تک به منظور توجه و حمایت از فعالیت هنرمندان تئاتر کشور در دوران قرنطینه و ارائه تولیدات نمایشی در خانه از طرف گروه تئاتر مهر ایذه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایذه برگزار شد.بیش از 50 اثر نمایشی از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که بعد از طی مراحل بازبینی 30 اثر نمایشی به بخش مسابقه جشنواره راه یافتند.کورش عالی محمودی، احسان آذربنیاد و ساسان شکوریان کار داوری آثار را بر عهده داشتند.

 

تقدیر از گروه تئاتر خدام الزهرا (س) شهرستان کارون

در مراسم تقدیر از هنرمندان و عوامل فیلم کوتاه «غدیرنامه ولایت»، توسط مدیر کانون تئاتر دینی اداره کل هنرهای نمایشی کشور از پیمان ترکاشوند کارگردان گروه تئاتر خدام الزهراء (س) تقدیر شد.گروه تئاتر خدام الزهراء (س) طی سال های اخیر نمایش های دینی و مذهبی به مناسبت های مختلف در سطح شهرستان کارون تهیه و تولید و اجرا نموده است.این گروه به تازگی با حضور هنرمندان با تجربه شهرستان کارون و هنرجویان جوان فیلم کوتاه «غدیر نامه ولایت» را با موضوع واقعه غدیر  در روستای جمال آباد شهرستان کارون تهیه و تولید نمود و پس از  انتشار گسترده با استقبال عموم مخاطبان روبرو شد و از سوی مدیر کانون تئاتر دینی با ارسال لوح سپاس از پیمان ترکاشوند تقدیر شد.

 

برگزاری دومین آیین نکوداشت هنرمندان همدانی

انجمن هنرهای نمایشی استان همدان دومین آیین نکوداشت هنرمندان همدانی را روز سه شنبه۲۸ مردادماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۸ در مجموعه تئاتر شهر همدان برگزار می کند.اولین مراسم  تجلیل از پیشکسوتان و سرپرستان گروههای نمایشی استان در بهمن ماه سال گذشته با رو نمایی از تمبر یادبود این بزرگواران برگزارشد.دومین مراسم نیز بنا بود به صورت استانی در اسفند ماه سال گذشته برگزار شود که به علت شیوع کرونا امکان پذیر نبود. پس از آن با محدودیت های بیشتر بهداشتی؛ هر بار مراسم به تعویق افتاد. تا این که تصمیم برآن شد که با حفظ پروتکلهای بهداشتی و فاصله اجتماعی درروز سه شنبه 28 مردادماه ساعت 18 در فضای باز مجموعه تئاتر شهر همدان این مراسم برگزار شود و حدود 50 نفرازفعالین حوزه نمایش که در دهه های هفتاد و اوایل دهه 80 تا امروز به صورت مستمر برصحنه های تئاتر نقش آفرینی نموده اند و نیز جوانان دهه نود که بیشترین حضور را در عرصه نمایش داشته اند مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

 

اصلاح فراخوان جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری

پیرو انتشار فراخوان سی و دومین دوره جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری در فروردین ماه 1399 و نظر به مشکلات پیش آمده به واسطه شیوع ویروس کرونا و تاثیرات اساسی آن بر روند فعالیت های اجتماعی از جمله تولید و اجرای آثار نمایشی در استان و نظر به اعلام اداره کل هنرهای نمایشی، دبیرخانه جشنواره تئاتر استان موارد زیر را به استحضار هنرمندان رساند:- جشنواره تئاتر استانی به عنوان مهم ترین رویداد هنرهای نمایشی استان همواره مورد تاکید اداره کل هنرهای نمایشی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و انجمن هنرهای نمایشی استان می باشد. با توجه به اصل صیانت از سلامت هنرمندان و مخطبان هنر نمایش، ستاد برگزاری جشنواره ملزم خواهد بود تا تمام بیش بینی ها و اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه در تمامی بخش ها و مراحل برگزاری جشنواره را مد نظر قرار دهد. نظر به مناسب نبودن شرایط فعلی جهت اجرای عمومی، نمایش های حاضر در جشنواره میتوانند اجرای عمومی آثار خود را در اولین فرصت مناسب پس از برگزاری جشنواره انجام دهند. (بدیهی است تعهدات لازم در این خصوص از کارگردان اثر دریافت خواهد شد.

 

تقدیر از برگزیدگان جشنواره مجازی نمایش‌های کوتاه شاهین‌شهر

در مراسمی  باحضور جواد نصر رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر از برگزیدگان و داوران جشنواره های مجازی نمایش های کوتاه خانوادگی و خوشنویسی فرهنگسرای هنر شاهین شهر تجلیل شد.مجازی نمایش های کوتاه خانوادگی به همت فرهنگسرای هنر و با حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شاهین شهر با محوریت امید ، محبت ، احترام ، بهداشت و سلامت ، مشارکت و همدلی با کادر درمانی و کلیه فعالان مبارزه با کرونا وبا هدف  بالا بردن سطح بردباری و مقاومت خانواده  برگزار شد.داوران این دوره از جشنواره مریم معلایی و هادی عسکری بودند.

 

 

 
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

ادامه حیات تئاتر در وضعیت قرمز
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

ادامه حیات تئاتر در وضعیت قرمز

ایران تئاتر_میترا رضائی، در هفته‌ای که گذشت بیشتر شهرهای کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشتند اما تئاتر حیات خود را ادامه داد. جشنواره‌های استانی خونی تازه به رگ‌های تئاتر کشور تزریق کردند و تمامی استان‌ها رنگ و بوی تئاتر گرفته‌اند و در حال تدارک مقدمات برگزاری ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نخستین برگزیده‌های استانی به جشنواره فجر معرفی شدند
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نخستین برگزیده‌های استانی به جشنواره فجر معرفی شدند

در هفته‌ای که گذشت با وجود دستورالعمل‌های جدید ستاد کرونا، چند جشنواره استانی برگزار و اولین نمایش‌های برگزیده استانی به جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند. بی تردید یا وجود فراگیری ویروس کرونا و لزوم رعایت قرنطینه، شرایط برای استان‌ها آسان نیست اما با وجود تمام ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

بهار جشنواره‌های استانی در خزان کرونایی
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

بهار جشنواره‌های استانی در خزان کرونایی

در هفته ای که گذشت، علیرغم خزان تلخ کرونایی، جشنواره های استانی امسال رسما کار خود را آغاز کردند. تلاش برای گرم نگه داشتن تنور دل هنرمندان و رونق جشنواره تئاتر فجر موضوعی است که این روزها در سراسر کشورمان مشاهده می‌شود و هنرمندان سعی دارند با ارائه اجراهایی با کیفیت، خود را ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

روز‌های تلخ تئاتر شهرستان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

روز‌های تلخ تئاتر شهرستان‌ها

ایران تئاتر- میترا رضائی، در هفته‌ای که گذشت سه هنرمند بزرگ شهرستانی را از دست دادیم که دونفرشان از پیشکسوتان و قدیمی‌های تئاتر کشور بودند و فقدان این سه عزیز جامعه تئاتری را در اندوه فروبرد. درگذشت این عزیزان درد بزرگی است اما تئاتر در استان‌ها همچنان زنده است و تلاش ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

درخشش بانوان نقال شهرستانی در جشنواره الغدیر
 انتشار 6 کتاب در حوزه نمایش
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

درخشش بانوان نقال شهرستانی در جشنواره الغدیر
انتشار 6 کتاب در حوزه نمایش

ایران تئاتر- میترا رضائی، بانوان این سرزمین همواره نشان داده‌اند که در عرصه های سخت حرفی برای گفتن دارند. بخش عمده‌ای از بار فعالیت تئاتر شهرستان ها هم بی تردید بر دوش بانوان بوده و هست و تلاشی که با وجود تمام محدویت‌ها برای بهبود حال تئاتر انجام می‌دهند می‌تواند ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌های استانی از رونق نمی‌افتند
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌های استانی از رونق نمی‌افتند

ایران تئاتر- میترا رضائی؛ در هفته‌ای که گذشت، مشکلات این روزهای کرونایی سایه‌ای کم‌رنگ روی رویدادهای تئاتر در استان‌ها انداخت اما قطار برگزاری جشنواره‌های استانی از ریل خارج نشد و همچنان آهسته و پیوسته به راه خود ادامه می‌دهد و در هر استانی رویکرد و نوآوری جدیدی برای ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

بازگشت امید به تئاتری‌ها در بازگشایی تدریجی سالن‌ها
تئاتر شهر استان‌ها به انجمن‌های هنرهای نمایشی واگذار می‌شود
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

بازگشت امید به تئاتری‌ها در بازگشایی تدریجی سالن‌ها
تئاتر شهر استان‌ها به انجمن‌های هنرهای نمایشی واگذار می‌شود

در هفته‌ای که گذشت، شهرستان‌هایی که به لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت مساعد قرار داشتند، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری، درهای سالن‌های نمایش خود را به روی علاقمندان هنرهای نمایشی گشودند و امید است تئاتر از رخوت روزهای گذشته خارج شود. در این بین مقدمات واگذاری ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

سردار د‌‌ل‌ها در قاب نمایش‌های استانی
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

سردار د‌‌ل‌ها در قاب نمایش‌های استانی

ایران تئاتر_میترا رضایی:در هفته‌ای که گذشت تئاتر شهرستان‌ها هم مثل تمام کشور رنگ و بوی شهادت داشت و هم‌زمان با سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، نمایش‌های خیابانی بسیاری با موضوع این شهید بزگوار و دیگر شهدای مدافع حرم در استان‌ها اجرا شد و دو همایش نیز با همین موضوع آغاز ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌های استانی امید را به جریان تئاتر کشور بازگرداند
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌های استانی امید را به جریان تئاتر کشور بازگرداند

ایران تئاتر_میترا رضائی در هفته‌ای که گذشت برگزاری جشنواره های استانی از لحاظ تعداد استان‌ها به نیمه خود نزدیک شد و شور و تلاش را جامعه تئاتر کشور بازگرداند. هنر نمایش که به دلیل شرایط این روزها، دور از اجراهای صحنه‌ای و حضور تماشاگران در سالن های نمایشی، دچار رخوت شده بود ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌ها نقطه روشن روزهای تاریک کرونا
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌ها نقطه روشن روزهای تاریک کرونا

ایران تئاتر_میترا رضایی:در هفته‌ای که گذشت می‌توان گفت تمامی اخبار مربوط به برگزاری جشنواره‌های استانی بود و جشنواره‌ها به پرشورترین زمان خود رسیده‌اند. مدیران تئاتر استانی معتقدند به همان میزان که برای قطع زنجیره بیماری کرونا تلاش می‌کنند باید برای حفظ روحیه هنرمندان ...

|

نظرات کاربران