در حال بارگذاری ...
درخواست مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛

ازسرگیری فعالیت گروه‌های تئاتری در کرمانشاه

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت: هنرمندان تئاتر متضرر از تعطیلی کرونا با مشکلات جدی روبرو هستند

به گزارش  خبرنگار ایران تئاتر  از کرمانشاه،  مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه طی نامه ای به معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندارای خواستار بازگشایی و از سر گیری فعالیت های تئاتری شد .
فریبرز نجفی مهر مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ در این نامه با اشاره به تعطیلی چند ماهه تئاتر به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی بسیاری از فعالیت های اجتماع محور ؛ گفته است : فعالیت گروه های نمایشی در سطح استان نیز به حالت تعلیق در آمد و به همین خاطر بسیاری از جوانان و فعالین این عرصه که معیشت خود را از طریق تئاتر کسب می نمایند با مشکلات جدی مواجه گردیده اند و پس از گذشت چندین ماه ، این تعطیلی ها کماکان ادامه دارد و اجازه فعالیت به گروه های مذکور داده نشده است و همین وضعیت موجب گردیده علاوه بر به خطر افتادن معیشت هنرمندان این بخش ، بسیاری از گروه های تئاتری در خطر از هم پاشیدن قرار گیرند و باعث دلسردی و از بین رفتن انگیزه جمع کثیری از جوانان فعال در این حوزه شود.
نجفی مهر با تحلیل شرایط پیش آمده عنوان نموده: تاسف بارتر اینکه همین بلاتکلیفی سبب شده است ، بخشی از فعالین حوزه نمایش دست به مهاجرت زده و یا در اندیشه رفتن از این دیار باشند .
وی در ادامه نامه با اشاره به اینکه پیشکسوتان و فعالین تئاتر به دلیل تعطیلی مجتمع های فرهنگی و سالن های اجرا و محل های تمرین، برای اینکه انسجام گروه ها از هم گسسته نگردد. به اجبار در اماکن غیر تخصصی به ادامه کار خود پرداخته و این اتفاق را نه در شان این هنرمندان بزرگوار و نه از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی قابل نظارت و کنترل دانسته اند .
وی در ادامه از معاون سیاسیی ، امنیتی و اجتماعی استانداری درخواست نموده هم اکنون که بسیاری از فعالیت های گروهی با رعایت الزامات بهداشتی آغاز شده است ، امکان از سرگیری فعالیت گروه های تئاتر استان و بازگشایی مراکز تمرین و اجرای این عزیزان در جلسه استانی مدیریت بیماری کرونا مطرح و با رعایت پروتکل های بهداشتی مجوز فعالیت برای آنها صادر گردد.
شایان ذکر است که پیش از این اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز این درخواست را برای ستاد ارسال و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اطلاعیه از سر گیری فعالیت های نمایشی را شامل الزامات و پیشنهادات مربوط به این امر را در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ابلاغ نموده است .
مطالب مرتبط

رئیس انجمن هنرهای نمایشی چهارمحال و بختیاری:

وظیفه دولت حمایت از هنرمندان تئاتر در شرایط سخت است
رئیس انجمن هنرهای نمایشی چهارمحال و بختیاری:

وظیفه دولت حمایت از هنرمندان تئاتر در شرایط سخت است

فرشید بزرگ نیا رئیس انجمن هنرهای نمایشی چهارمحال و بختیاری در نشست مشترک هنرمندان تئاتر با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در بیشتر کشور های دنیا دولت از هنرمندان تئاتر و رشته تئاتر حمایت ویژه می کند. وظیفه هر دولتی حمایت از هنرمندان تئاتر در شرایط سخت ...

|

گلایه‌های حسن سبحانی کارگردان و بازیگر مینابی:

آسیب های اجتماعی با کار فرهنگی کاهش می‌یابد
گلایه‌های حسن سبحانی کارگردان و بازیگر مینابی:

آسیب های اجتماعی با کار فرهنگی کاهش می‌یابد

سبحانی با تاکید براینکه کار فرهنگی سرمایه گذاری بر روی یک نسل است گفت: امکانات زیرساختی از الزامات یک شهر است، مسئولین اگر می خواهند آسیب های اجتماعی کمتر شود باید به این زیرساخت ها توجه کنند، شهری که هنر داشته باشد و روی فرهنگ مردم کار شود آسیب های اجتماعی کمتری دارد.

|

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی:

آغاز حمایت 50 درصدی سالن ها تا 10 روز آتی
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی:

آغاز حمایت 50 درصدی سالن ها تا 10 روز آتی

رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران عنوان کرد: برای حمایت از هنرمندان در ایام کرونایی تلاش داریم تا چرخه تولید را مورد حمایت قرار دهیم به جای اینکه پول مستقیم در این عرصه تزریق کنیم، فعالان این عرصه را برای تولید مورد حمایت قرار می دهیم تا چرخه تئاتر متوقف نشود.

|

کنکاشی بر حضور نمایش‌های مذهبی در محرم

نمره قبولی رادیو و تلویزیون در فضای کرونایی محرم
کنکاشی بر حضور نمایش‌های مذهبی در محرم

نمره قبولی رادیو و تلویزیون در فضای کرونایی محرم

ایران تئاتر: روند صعودی کرونا در کشور، افزایش نگرانی های ناشی از گسترش آن و در نهایت ایجاد محدودیت در برگزاری مراسم محرم، باعث توجه بیش از پیش مقوله تئاتر در میان مسئولان شد.

|

نظرات کاربران