در حال بارگذاری ...
در تفاهم‌نامۀ همکاری در برگزاری جشنوارۀ تئاتر سردار آسمانی تاکید شد

بسیج امکانات استان کرمان در بزرگداشت شهید سلیمانی

تفاهم‌نامۀ همکاری انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان با هدف برگزاری دومین جشنوارۀ ملی تئاتر سردار آسمانی و با هدف پاسداشت نام و یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی منعقد شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در جلسه‌ای که صبح دیروز در محل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و با حضور دکتر سید محمدیاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، دکتر علیزاده مدیرکل ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، وحیدمحمدی معاون هنری و سینمایی ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، مازیار رشیدصالحی مدیر مالی انجمن هنرهای نمایشی استان کرمان، امیرحسین شفیعی مدیر تماشاخانۀ سرو، محمد محمدی مدیر روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح و جواد تمدنی مدیر روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس برگزار گردید، تفاهم‌نامۀ همکاری به‌منظور برگزاری باشکوه دومین دورۀ جشنوارۀ ملی تئاتر سردار آسمانی منعقد و امضا شد و طرفین بر لزوم همکاری‌های فی‌مابین برای برپایی هرچه بهتر این رویداد فرهنگی تاکید کردند.

دکتر علیزاده مدیرکل ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این دیدار گفت: پس از شهادت سردار سلیمانی، کارگروه‌های منظم و ستادی برای پاسداشت نام و یاد این سردار رشید اسلام در استان تشکیل شد و تمامی نهادها و ارگان‌های استانی اعم از امام جمعه و نمایندۀ ولی فقیه در استان کرمان، فرماندۀ سپاه ثارالله استان کرمان، استاندار کرمان و بنیاد شهید در کنار سایر مراکز استانی پای کار آمدند و بدین منظور کمیته‌های مختلفی از جمله کمیتۀ فرهنگی و هنری تشکیل گردید.
رونمایی برخط(آنلاین) از پوستر جشنواره توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارسال فراخوان به سراسر کشور و همچنین تعامل و تشکیل جلسات متعدد با هنرمندان تئاتر استانی از جمله اقداماتی بود که بحمدالله با کار رسانه‌ای خوب و مطلوب، انعکاس ویژه‌ای داشت.
دکتر علیزاده همچنین از آمادگی استان برای حضور حداکثری در این رویداد فرهنگی خبر داد و برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد اظهار امیدواری کرد.
وجود ظرفیت بین‌المللی جشنوارۀ تئاتر سردار آسمانی در آینده
در ادامۀ این جلسه حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و دبیر هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت ضمن سخنانی گفت: شخصیت عظیم و متعالی حاج قاسم و نوع شخصیت و کاراکتر این اسوۀ بی‌بدیل جبهۀ مقاومت به گونه‌ای است که آوازۀ مقاومت و پایداری ما را فرامرزی کرده و تصاویر این شهید والامقام در سطح بین‌الملل و حتی در ایالات متحده آمریکا در اهتزاز است. این جشنواره می‌تواند بستری باشد تا نام و یاد این شهید عزیز در عرصۀ بین‌الملل و جهانی نیز در قالب آثار ماندگار هنری، ابدی و جاوید شود.
نیلی همچنین از همکاری و تلاش‌های ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان در برگزاری نخستین دورۀ این جشنواره تقدیر کرد و افزود: این جشنوارۀ ملی می‌تواند با هدف تمرکززدایی از تهران و محافل جنبی، باعث ایجاد جریان و بستری مناسب برای هنر متعهد انقلاب باشد.
کار برای حاج قاسم سلیمانی برای روایت فتح مایۀ خیر و برکت است
در پایان این دیدار دکتر سید محمدیاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح طی سخنانی گفت: کار برای حاج قاسم سلیمانی مایۀ برکت است و افتخاری است برای مجموعۀ روایت فتح که بتوانیم از این سفرۀ سرشار از نور و معنویت بهره‌ای ببریم.
وی افزود: در تمامی سخنان مقام معظم رهبری پس از شهادت سردار سلیمانی علاقه وافر ایشان به این شهید بزرگوار موج می‌زند و این علاقۀ رهبر انقلاب به فرماندۀ خستگی‌ناپذیر جبهه‌های مقاومت برای ما حاوی این پیام است که کارهای بزرگ از اندیشه‌های بزرگِ آدم‌های بزرگ نشات میگیرد، نه با امکانات مادی و دنیوی.
رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح در ادامه گفت: موضوع مهم دیگری که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره کردند این بود که برای شخصیت‌های متعالی و برجسته‌ای همچون شهید سلیمانی باید کاری در شان این شهدا صورت گیرد و گاهی شاهدیم که آثار هنری هرچند با نیت خالصانه اما با عمق هنری اندک برای این مفاخر تولید می‌شود که باید به جد از این کار پرهیز و اجتناب شود.
دکتر نادری در خاتمه حضور و ورود انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس را در این حوزه، مرتفع‌کنندۀ این نقیصه دانست و گفت: خوشبختانه ورود انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در آثار هنری نمایشی با مضامین ارزشی و صیانت هنری این انجمن از این جریان فراگیر در سطح کشور، اطمینان خاطری را برای تئاتر کشور ایجاد می‌کند که سرمایه‌ای بسیار گرانبها و ارزشمند است. باید به یاد داشته باشیم که هیچ ابزاری برای ماندگاری یاد و نام شهدا ارزشمند‌تر و کارآمدتر از هنر نیست و باید در این راه با تولیدات قوی، اثربخش و فاخر با اقتدار گام برداریم.
دومین دوره جشنواره ملی تئاتر «سردار آسمانی» در سه بخش صحنه‌ای، خیابانی و نمایشنامه‌نویسی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، از یکم تا ششم دی‌ماه سال جاری و به میزبانی استان کرمان برگزار خواهد شد.
مطالب مرتبط

با حضور مردم، مدیران فرهنگی و هنرمندان رخ داد

آغاز جشنواره سردار آسمانی در جوار مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی
با حضور مردم، مدیران فرهنگی و هنرمندان رخ داد

آغاز جشنواره سردار آسمانی در جوار مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

مراسم افتتاحیه دومین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی با حضور حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، امیرحسین شفیعی دبیر جشنواره و مدیران استان کرمان امروز ۱۰ دی ماه در کنار مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

|

در پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به دومین دوره جشنواره مطرح شد

در «سردار آسمانی» از شمایی می‌گویند که وطن را بسیار بیش از جان، عزیز می‌داشتید
در پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به دومین دوره جشنواره مطرح شد

در «سردار آسمانی» از شمایی می‌گویند که وطن را بسیار بیش از جان، عزیز می‌داشتید

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی با پاسداشت مقام سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» زحمات برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در دومین جشنواره ملی تئاتر «سردار آسمانی» را ارج نهاد.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

سردار د‌‌ل‌ها در قاب نمایش‌های استانی
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

سردار د‌‌ل‌ها در قاب نمایش‌های استانی

ایران تئاتر_میترا رضایی:در هفته‌ای که گذشت تئاتر شهرستان‌ها هم مثل تمام کشور رنگ و بوی شهادت داشت و هم‌زمان با سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، نمایش‌های خیابانی بسیاری با موضوع این شهید بزگوار و دیگر شهدای مدافع حرم در استان‌ها اجرا شد و دو همایش نیز با همین موضوع آغاز ...

|

در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر سردار آسمانی مطرح شد:

حاج قاسم سلیمانی جدای از رشادتش عشق به هنر داشت
سال آینده جشنواره به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود
در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر سردار آسمانی مطرح شد:

حاج قاسم سلیمانی جدای از رشادتش عشق به هنر داشت
سال آینده جشنواره به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود

آیین اختتامیه دومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی صبح امروز ۱۵ دی ماه با تقدیر از رضا ایرانمنش و معرفی برگزیدگان این دوره از جشنواره در مجموعه تئاترشهر استان کرمان برگزار شد. سه نمایش «ژنرال»، «انگشتری» و «نامه‌ای برای حاج قاسم» به جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

|

نظرات کاربران