در حال بارگذاری ...
حسین مسافر آستانه خبر داد

احتمال عدم برگزاری جشنواره تئاتر فجر در بخش بین الملل

دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر خبر داد که تا هفته آینده بخشی از فراخوان این دوره از جشنواره اعلام خواهد شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از ایسنا حسین مسافر آستانه نکاتی درباره فراخوان جشنواره بیان کرد و احتمال داد جشنواره سی و نهم تئاتر فجر به دلیل شرایط کرونایی بخش بین‌الملل نداشته باشد.
مسافر آستانه در این خصوص گفت: کلیات فراخوان جشنواره مشخص شده ولی شکل برگزاری آن وابسته به این است که بهمن ماه که زمان برگزاری جشنواره است، در چه وضعیتی باشیم.
این مدیر هنری ادامه داد: هفته آینده بخشی از فراخوان جشنواره را اعلام می‌کنیم که شامل بخش‌هایی است که تکلیفشان روشن‌تر است ولی درباره بخش‌های دیگر، بعدا اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
او درباره برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره امسال با توجه به شرایط دشوار کرونایی توضیح داد: بعید است امسال بتوانیم بخش بین‌الملل را برگزار کنیم هرچند دوست داریم این بخش را داشته باشیم ولی میان خواسته ما و شرایط کرونایی فاصله زیادی است.
دبیر جشنواره تئاتر فجر افزود: بسیاری از کشورهای را رصد کرده‌ایم ولی به دلیل همه‌گیری کرونا، هیچ کدام فعالیت تئاتری ندارند. ضمن اینکه با دعوت از یکی دو نمایش خارجی که نمی‌توان عنوان بین‌المللی به جشنواره داد چراکه حتما منظور ما از عنوان بین‌الملل، فراتر از این است. با این حال باید ببینیم تا چند ماه آینده، وضعیت چگونه خواهد شد. فعلا برنامه مشخصی برای بخش بین‌الملل نداریم.
او که دبیر شورای سیاستگذاری تماشاخانه ایرانشهر نیز هست درباره فعالیت‌های این تماشاخانه نیز گفت: امیدواریم اجراهای ما که از چندی پیش از سرگرفته شده، ادامه داشته باشد. قرار است از هفته آینده سالن استاد ناظرزاده هم میزبان یک اثر نمایشی بشود.
مسافر آستانه که پیش‌تر از شرایط اقتصادی دشوار تماشاخانه ایرانشهر در دوران کرونا سخن گفته بود، درباره کمک‌های احتمالی به این تماشاخانه نیز توضیح داد: فعلا کمکی نشده است ولی شورای عالی خانه هنرمندان ایران پیگیر دریافت مساعدت برای این خانه و تماشاخانه ایرانشهر هستند که امیدواریم این پیگیری‌ها زودتر به نتیجه برسد.
پیش از این مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران نیز از تنگناهای اقتصادی این مکان هنری در دوران کرونایی ابراز نگرانی کرده بود چراکه در این دوره کافه‌ها، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و گالری‌های خانه هنرمندان ایران و تماشاخانه ایرانشهر تعطیل است و این مکان‌های هنری، امکانی برای درآمدزایی ندارند.
مطالب مرتبط

حسین مسافرآستانه:

هنوز فراخوان جشنواره فجر را تدوین نکرده‌ایم
حسین مسافرآستانه:

هنوز فراخوان جشنواره فجر را تدوین نکرده‌ایم

دبیر سی و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر گفت: تا به حال چند بار فراخوان طراحی کردیم اما به دلایلی امکان انتشارش فراهم نشد؛ امیدواریم در این یکی ـ دو هفته بتوانیم به تدوین و انتشار یک فراخوان کامل یا حتی چند بخشی از جشنواره دست پیدا کنیم.

|

حسین مسافرآستانه:

تلاش داریم فراخوان تئاتر فجر را تا هفته آتی تدوین کنیم
حسین مسافرآستانه:

تلاش داریم فراخوان تئاتر فجر را تا هفته آتی تدوین کنیم

حسین مسافرآستانه، دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر گفت: در حال انجام مطالعات قوی برای چگونگی برپایی جشنواره به دلیل احتمال وجود کرونا هستیم، امیدواریم که بتوانیم در یکی ـ دو هفته آتی به فراخوان جشنواره دست پیدا کنیم.

|

همراه با اطلاعیه شماره یک سی و نهمین دوره جشنواره

فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر منتشر شد
همراه با اطلاعیه شماره یک سی و نهمین دوره جشنواره

فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر منتشر شد

همراه با اطلاعیه شماره یک دبیرخانه، فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد. فراخوان 3 بخش دیگر از جشنواره که امکان برگزاری آن در شرایط فعلی و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اعلامی مقدور است نیز به زودی اعلام می شود.

|

حسین مسافرآستانه:

هنرمندان نباید رسالت فرهنگی خود را فراموش کنند
حسین مسافرآستانه:

هنرمندان نباید رسالت فرهنگی خود را فراموش کنند

حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اشاره به شعار برخی از هنرمندان درباره آنکه بدون فعالیت در عرصه تئاتر نمی‌توان زندگی کرد، گفت: شماری از هنرمندان به شعار خود عمل نکردند از این رو آنها هرگز نباید رسالت فرهنگی‌شان را فراموش کنند.

|

نظرات کاربران