در حال بارگذاری ...
معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

هشت طرح به مرحله سوم جشنواره نمایشنامه‌نویسی گیلان راه یافت

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از پایان بررسی طرح‌های اولیه سومین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه‌نویسی استان خبر داد و گفت: هشت اثر بدون اولویت برای حضور در مرحله سوم جشنواره معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از گیلان، سید امیر مصباح در گفت و گو با رسانه‌ها، با اشاره به برگزاری سومین جشنواره نمایشنامه‌نویسی آموزشگاه‌های آزاد هنری استان گیلان، اظهار کرد: این دوره از جشنواره به‌پاس یک عمر کار و تلاش استاد «حبیب‌الله یوسف پورسیفی» از پیشکسوتان تئاتر استان برگزار می‌شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه این جشنواره در پنج مرحله و به شکل رقابتی برگزار می‌شود، افزود: در مرحله نخست، پس از صدور فراخوان 24 طرح از سوی 15 نفر از هنرجویان آموزشگاه‌های آزاد هنرهای نمایشی استان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و این طرح‌ها در مرحله دوم توسط هیئتی از مدیران آموزشگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفت و هشت طرح بدون اولویت برای شرکت در مرحله سوم جشنواره انتخاب شد.

وی تصریح کرد: «فرزام محمدی» با طرح نمایشنامه «قدسی» از آموزشگاه هنرگاه، «پدرام پریچهره» با «برای پیرمردها مناسب نیست» از آموزشگاه نیک‌نام، «زهرا صدری» با «ما، مده آ» از آموزشگاه گیلان و «پوریا پرتو» با «تذکره غلام سیاه و سپیده بانو» از آموزشگاه افرا، چهار پذیرفته شده از شهرستان رشت هستند.

مصباح ادامه داد: همچنین «ابوالفضل تقی‌پور» با طرح نمایشنامه «آدم یکی بود با حوا مرد»، «رضا نورانی دوست» با «صفر در حمام اجنه»، «کبری خوش‌پسند» با «یادم تو را فراموش» از آموزشگاه فریاد بندر انزلی و «پریسا قاسمی» با طرح نمایشنامه «زندگی، بدون زنان» از آموزشگاه روزنه آبی صومعه‌سرا، چهار راه یافته دیگر به مرحله سوم جشنواره هستند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به آغاز رسمی بخش سوم جشنواره پس از معرفی راه‌یافتگان، اظهار کرد: در این مرحله، هنرجویان معرفی‌شده طی یک ماه آینده با کمک استاد راهنما «حمید ابراهیمی» (از هنرمندان گیلانی شناخته شده در حوزه سینما، تئاتر و تلوزیون) طرح‌های خود را تکمیل و نمایشنامه نهایی را برای داوری به دبیرخانه جشنواره ارسال می­‌کنند.

وی با بیان اینکه 30 مهر، آخرین مهلت ارسال آثار تکمیل‌شده است، خاطرنشان کرد: در مراسم اختتامیه سومین جشنواره نمایشنامه‌نویسی آموزشگاه‌های آزاد هنری گیلان که همزمان با جشنواره استانی تئاتر برگزار خواهد شد، از سه اثر برگزیده و پنج اثر شایسته تقدیر تجلیل می‌شود.

مصباح اضافه کرد: ایجاد بستر مناسب برای بروز و ظهور خلاقیت‌های هنری در قالب نمایشنامه‌نویسی برای هنرجویان آموزشگاه‌ها، ارج نهادن به آموزش هنر، معرفی و تعالی ارزش‌های والای هنر ایرانی و اسلامی، ایجاد ارتباط هنری بین هنرمندان آموزشگاه‌های آزاد هنری استان و استعدادیابی و شناسایی هنرمندان جوان و فعال از اهداف برگزاری این جشنواره است.
مطالب مرتبط

دبیر بیست و ششمین دوره خبر داد؛

ارسال ۶۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک
دبیر بیست و ششمین دوره خبر داد؛

ارسال ۶۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک

دبیر بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک از ارسال از ۶۵ نمایشنامه از ۱۶ استان کشور به دبیرخانه بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر «لاله‌های سرخ» اندیمشک خبر داد.

|

همزمان با تقدیر از برگزیدگان مسابقه نمایشنامه نویسی

مراسم تجلیل از کریم اکبری مبارکه در تئاتر صاحبدلان برگزار می‌شود
همزمان با تقدیر از برگزیدگان مسابقه نمایشنامه نویسی

مراسم تجلیل از کریم اکبری مبارکه در تئاتر صاحبدلان برگزار می‌شود

محمود فرهنگ مدیرکانون تئاتر دینی از انتخاب برگزیدگان بخش مسابقه نمایشنامه نویسی دهمین دوره تئاتر صاحبدلان و تجلیل از مرحوم کریم اکبری مبارکه طی یک مراسم خبرداد.

|

نظرات کاربران