در حال بارگذاری ...
از 31 شهریور به مدت ۷ شب

«مراسم تعزیه خوانی» در پارک پلیس تهران برگزار می‌شود

«مراسم تعزیه خوانی» به مدت ۷ شب در بوستان پلیس تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش ایران تئاتر بمناسبت ایام ماه صفر و هفته دفاع مقدس، از دوشنبه ۳۱ شهریور الی یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ مصادف با ۳ تا ۹ صفر المظفر،  پس از اذان مغرب و عشا، در پارک پلیس تهران، هفت شب مراسم تعزیه و شبیه خوانی توسط بهترین تعزیه خوانان کشور برگزار میگردد.

 این مجالس با حمایت و مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ تهران  و ناحیه مقاومت بسیج کربلا اتفاق خواهد افتاد.

طی این ۷ شب، مجالس تعزیه مختلف شامل «شاهچراغ(ع)» ، «حضرت فاطمه زهرا (س)»، «حضرت قاسم (ع)»، «جناب حر ریاحی»، «حضرت علی‌اکبر(ع)»، «حضرت ابوالفضل‌ العباس (ع)» و در شب آخر «شهادت امام حسین‌ (ع)» اجرا می‌شود.

این مراسم در تهران، تهرانپارس، بزرگراه زین الدین، ضلع جنوبی بوستان پلیس و با رعایت فاصله اجتماعی و  پروتکل‌های بهداشتی روی صحنه می‌رود.

در این تعزیه‌ها مسعود صفری (شهادت‌خوان)، حاج مجید خسروان (امام خوان)، حمیدرضا رضاییان (علی اکبر خوان)، مهدی نوروزی (زنانه‌خوان)، محمدحسین محبی (نقش های مکمل)، امین مصطفایی (شمرخوان)، حاج مرتضی صفاریان (تخت‌خوان)، امیر محبی (مخالف‌خوان)، امیرعلی رضایی (بچه‌خوان) و .... ایفای نقش خواهند کرد  و نوازندگی ترومپت بر عهده عباس حیدری و علیرضا تحش، و همچنین سایدرام و طبل ریز برعهده میثم شکری و ابراهیم خدابنده خواهد بود.
مطالب مرتبط

پیشکسوت تعزیه شیراز:

هنر ملی هنوز زنده است
پیشکسوت تعزیه شیراز:

هنر ملی هنوز زنده است

هنرهای نمایشی در شیراز قدمتی دیرینه دارد و هنرمندان مطرحی نیز در این شهر تربیت و به سطوح ملی معرفی شده‌اند. تعزیه به عنوان یکی از انواع هنرهای نمایشی نیز در شیراز همواره مورد توجه بوده است و هنرمندان مطرحی در این ژانر سعی در تبلیغ دین و تبیین مفاهیم دینی داشته‌اند.عباس چهل ...

|

در باب حال و هوای این روزهای هنر ملی:

مرثیه‌ای برای تعزیه
در باب حال و هوای این روزهای هنر ملی:

مرثیه‌ای برای تعزیه

ایران تئاتر:اسماعیل مجللی تعزیه خوان اراکی است، فوق لیسانس ادبیات نمایشی دارد و دو پایان نامه تحصیلی اش را با موضوع تعزیه ارائه کرده است. او از معدود تعزیه خوان‌های کشور به شمار می‌رود که پژوهشگر این هنر نمایشی هم است.

|

نظرات کاربران