در حال بارگذاری ...
قادر آشنا در ادامه برنامه بازدید از تماشاخانه‌های خصوصی گفت:

پیگیر طرح‌های حمایتی از گروه‌ها و تماشاخانه‌ها هستم

مدیرکل هنرهای نمایشی روز سه‌شنبه ۱ مهرماه با حضور در تماشاخانه استادمشایخی، عمارت روبه‌رو، تماشاخانه دیوار چهارم و تماشاخانه دا ضمن بازدید از روند فعالیت این تماشاخانه‌ها، پای صحبت مدیران این ۴ مجموعه نشست. آشنا در این دیدار گفت: به صورت مستمر پیگیر طرح‌های حمایتی از گروه‌های نمایشی و تماشاخانه‌های خصوصی هستم و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم.

به گزارش ایران تئاتر قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی روز گذشته سه‌شنبه ۱ مهرماه در ادامه بازدید از تماشاخانه‌های خصوصی شهر تهران با همراهی رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی و محسن حسن‌زاده مدیر روابط‌عمومی این اداره‌کل در ۴ تماشاخانه دیگر حضور یافت.
در این دیدار که ابتدا از تماشاخانه مشایخی شروع شد، شاهین چگینی مدیر این تماشاخانه ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت‌های موسسه مان در ارتباط با وضعیت تماشاخانه‌های خصوصی به صورت مبسوط صحبت کرد و گفت: تمام تلاش همکاران من در تماشاخانه‌های خصوصی این است که به جریان تئاتر کمک کنیم و از شما هم به عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی انتظار داریم در کنار توجه به گروه‌های نمایشی به تماشاخانه‌ها هم توجه کنید و برنامه‌هایی را که برای حمایت از تئاتر دارید از منظر یک مدیر تماشاخانه خصوصی هم ببینید.
رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی تماشاخانه‌های ایران همچنین گزارشی از جلسات بررسی شکایت‌ها و احکام صادره نیز ارائه داد و در پایان راهکارهایی را برای حمایت از تماشاخانه‌های خصوصی مطرح کرد. در ادامه هم مدیرکل هنرهای نمایشی ضمن اشاره به پیگیری حمایت‌ها بر همراهی با مدیران تماشاخانه‌های خصوصی و بهره‌گیری از نظرات کارشناسی این صنف تئاتری تاکید کرد.
مقصد بعدی مدیر تئاتر کشور عمارت روبه‌رو بود و در جریان بازدید، قادر آشنا از حسن‌سلیقه مدیر جوان این مجموعه در طراحی فضاهای هنری تشکر کرد. هومن معمارپناهی مدیر عمارت روبه‌رو هم ضمن ارائه شرحی از روند آغاز به کار و فعالیت‌های این مجموعه، گفت: ما تمام سرمایه‌ای را که می‌توانستیم در جای دیگری از آن بهره مادی ببریم به این مجموعه آوردیم تا به جریان هنری کشور به خصوص موسیقی و تئاتر کمک کنیم و در طول این مدت هم برای سلیقه مخاطب احترام قائل بودیم. برای همین هم با وجود همه مشکلاتی که بر آن واقفیم انتظار حمایت و توجه بیشتری از جریان دولتی هنر کشور داریم.
قادر آشنا در ادامه به تماشاخانه دیوار چهارم رفت و پای صحبت حسین جزایری مدیر این تماشاخانه نشست. جزایری نیز ضمن اشاره به فعالیت‌های مجموعه خود و طراحی خاص تماشاخانه دیوار چهارم بر حفظ کیفیت آثار ارائه‌شده در این مجموعه تاکید کرد و افزود: اگر صحبت از حمایت می‌شود باید به نکته هم توجه کرد که ما می‌توانیم با در اختیار قرار دادن سالن خود به برخی نمایش‌ها فقط به درآمدزایی فکر کنیم ولی نه تنها این کار را انجام ندادیم بلکه از نمایش‌هایی حمایت کردیم که حفظ کیفیت تئاتر برای آن‌ها اهمیت دارد و با هر رنج و مشقتی بوده اجازه ندادیم این جریان به بیراهه برود.
او ادامه داد: اگر امروز ما صحبت از حمایت می‌کنیم باید تلاشی که برای کارآفرینی و  پاسداری از ارزشمندی جریان تئاتر داشته‌ایم را مدنظر قرار داد و به این توجه کرد که تماشاخانه‌های خصوصی در این راه تاوان زیادی داده‌اند.
مدیرکل هنرهای نمایشی نیز در جریان این دیدار با تشکر از مدیریت و کارکنان تماشاخانه دیوار چهارم گفت: من ارزشمندی کار شما را می‌فهمم و به همین منظور هم به طور مرتب و روزانه پیگیر حمایت هستم. حمایت از هنرمندان و تمامی کسانی که در جریان هنر تئاتر کشور دخیل هستند.
قادر آشنا در پایان این دیدار سه ساعته به تماشاخانه دا رفت و با کسری شاهینی مدیر این تماشاخانه گفت‌وگو کرد. در جریان این بازدید هم مدیرکل هنرهای نمایشی مشکلات تماشاخانه دا را جویا شد و شاهینی گزارشی از روند فعالیت‌های مجموعه تحت مدیریتش ارائه داد.
مدیرکل هنرهای نمایشی از فعالیت تماشاخانه‌های خصوصی در شرایط شیوع ویروس کرونا تشکر کرد و گفت: تلاش شما برای روشن نگه‌داشتن چراغ تئاتر بسیار ارزشمند است و بنده هم به صورت مستمر پیگیر طرح‌های حمایتی از گروه‌های نمایشی و تماشاخانه‌های خصوصی هستم و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم.
مدیرکل هنرهای نمایشی پیش از این، از تئاتر مستقل تهران، تماشاخانه نوفل لوشاتو، پردیس تئاتر شهرزاد و تماشاخانه مهرگان بازدید کرده بود. طبق برنامه‌ریزی روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، بازدید مدیرکل هنرهای نمایشی از تماشاخانه‌های خصوصی در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.
مطالب مرتبط

پیام قادر آشنا به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی

نمایش درمانی طبابت روح است
پیام قادر آشنا به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی

نمایش درمانی طبابت روح است

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی به مناسبت هفته جهانی نمایش درمانی نوشت: نمایش درمانی طبابت روح است و نمایش درمانگر طبیب روان و نمایش ابزار این درمان سحرگون است و این از عجائب شگفت انگیز هنر نمایشگری است.

|

پیشنهادهایی برای حل مشکلات محیط پیرامونی تئاتر شهر

هنرمندان تئاتر در بهسازی محیط تئاتر شهر مشاوره می دهند
آغاز عملیات اجرایی با تشکیل یک شورا
پیشنهادهایی برای حل مشکلات محیط پیرامونی تئاتر شهر

هنرمندان تئاتر در بهسازی محیط تئاتر شهر مشاوره می دهند
آغاز عملیات اجرایی با تشکیل یک شورا

مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران در دیدار با مدیرکل هنرهای نمایشی و رئیس تئاتر شهر از آمادگی شهرداری تهران برای بررسی و رفع مشکلات محیط پیرامونی این مجموعه طی هفته های آینده خبر داد.

|

مدیر کل هنرهای نمایشی عنوان کرد:

4میلیارد و 600 میلیون کمک حمایتی تئاتر به استان ها است
مدیر کل هنرهای نمایشی عنوان کرد:

4میلیارد و 600 میلیون کمک حمایتی تئاتر به استان ها است

قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی گفت: از 9 میلیار و 600 میلیون تومان بودجه حمایتی تئاتر، 4 میلیارد و 600 میلیون برای استان ها تخصیص یافته که براساس جمعیت ، میزان هنرمندان و برنامه پیشنهادی استان های مختلف به آنها اعطا خواهد شد.

|

در دیدار شهردار منطقه ۱۱ با مدیر کل هنرهای نمایشی مطرح شد؛

خبرهای خوش برای رفع مشکلات محیط پیرامونی تئاتر شهر
در دیدار شهردار منطقه ۱۱ با مدیر کل هنرهای نمایشی مطرح شد؛

خبرهای خوش برای رفع مشکلات محیط پیرامونی تئاتر شهر

شهردار منطقه ۱۱ تهران در دیدار با قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز دور تازه همکاری ها برای رفع مشکلات پیرامونی مجموعه تئاتر شهر در آینده ای نزدیک خبر داد.

|

واکنش خانواده  تئاتر به درگذشت استاد عباس جوانمرد

او واپسین چراغ روشن بود
واکنش خانواده تئاتر به درگذشت استاد عباس جوانمرد

او واپسین چراغ روشن بود

ایران تئاتر: پس از انتشار خبر درگذشت عباس جوانمرد پژوهشگر، کارگردان و بازیگر کهنه کار تئاتر و از پیشکسوتان تئاتر و موسس گروه تئاتر ملی، مدیران ، هنرمندان و فعالان حوزه هنرهای نمایشی به عناوین مختلف درگذشت وی را تسلیت گفتند.

|

قادر آشنا در بازدید از تماشاخانه‌های خصوصی:

تلاش برای روشن نگاه داشتن چراغ تئاتر بسیار ارزشمند است
قادر آشنا در بازدید از تماشاخانه‌های خصوصی:

تلاش برای روشن نگاه داشتن چراغ تئاتر بسیار ارزشمند است

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی روز یکشنبه ۳۰ شهریورماه با حضور در تئاتر مستقل تهران، تماشاخانه نوفل لوشاتو، پردیس تئاتر شهرزاد و تماشاخانه مهرگان ضمن بازدید، با مدیران این تئاترهای خصوصی گفت‌وگو کرد. آشنا خطاب به مدیران تماشاخانه‌های خصوصی گفت: تلاش شما برای روشن نگاه ...

|

نظرات کاربران