در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

فراخوان سی و دومین جشنواره استانی تئاتر گیلان منتشر شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به انتشار فراخوان برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر استانی گفت: این جشنواره اول تا چهارم آذرماه در گیلان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از گیلان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه امسال سی و دومین دوره جشنواره تئاتر استانی در گیلان برگزار می‌شود، اظهار کرد: این جشنواره با همکاری انجمن هنرهای نمایشی گیلان به منظور رشد و گسترش و ساماندهی هنر تئاتر از تاریخ اول تا چهارم آذر ماه امسال در گیلان برگزار می‌شود.

وی، رشد و توسعه فعالیت‌های اجتماعی و آگاهی بخشی با تکیه بر هنر نمایش، بومی سازی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری با تکیه بر استعدادهای جوان و استفاده از بسترهای فرهنگی و هنری برای رشد و اعتلای فرهنگ عمومی از دیگر اهداف برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر استانی گیلان عنوان کرد.

محورهای جشنواره سی و دومین تئاتر استانی

فیروز فاضلی در ادامه با بیان اینکه انتخاب موضوع آزاد است، گفت: علاقه مندان به شرکت در این جشنواره در تولید آثار خود موضوعات مرتبط با شعار سال ۹۹ (جهش تولید)، موضوعات مرتبط با بیماری کووید ۱۹ و کاهش آسیب‌های اجتماعی، موضوعات مرتبط با شور و نشاط اجتماعی و تحکیم خانواده، موضوعات مرتبط با فرهنگ و هنر بومی و منطقه‌ای و ایرانی و اسلامی و موضوعات مرتبط با یکصدمین سال شهادت میرزا کوچک جنگلی در اولویت قرار دهند.

این مقام مسئول ادامه داد: نمایش‌هایی که در فاصله زمانی پایان جشنواره تئاتر استانی سال گذشته تا اول آبان ماه امسال اجرای عمومی خود را به پایان رسانده باشند و یا مجوز اجرای عموم از شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش استان دریافت نموده باشند می‌توانند در بخش رقابتی جشنواره شرکت کنند.

وی تأکید کرد: با توجه به شرایط کشور دریافت تعهد اجراهای عمومی از گروه‌های متقاضی، به منظور انجام این مهم پس از جشنواره در سال امسال با رعایت قوانین و مقررات و نظر ستاد مقابله با کرونا مورد قبول است.

فاضلی با بیان اینکه برای حضور در جشنواره لازم است تا کارگردان یا تهیه کننده اثر در تارنمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ثبت نام و فرم‌ها را تکمیل و مدارک لازم را در سایت جشنواره بارگذاری نمایند، افزود: چهار نسخه فیلم اثر نیز باید به دبیرخانه جشنواره تحویل داده شود.

تنها آثار صحنه‌ای قضاوت می‌شوند

وی با بیان اینکه هیئت انتخاب، آثار متقاضیان شرکت در جشنواره را به صورت اجرای صحنه‌ای (زنده) و فیلم اثر بررسی خواهد کرد، گفت: در این جشنواره تنها آثار صحنه‌ای مورد قضاوت قرار می‌گیرد.

فاضلی در ادامه اظهار کرد: نمایش‌های حاضر در بخش رقابتی جشنواره نباید توسط همان گروه (کارگردان و یا بازیگران) در بخش رقابتی دیگر جشنواره‌ها اعم از جشنواره‌های استانی، منطقه‌ای، سراسری و بین‌المللی شرکت کرده باشند.

وی افزود: بخش رقابتی جشنواره که برگزیدگان آن به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی خواهند شد فقط به آثار ایرانی اختصاص دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه آخرین مهلت ثبت نام در این جشنواره پنجم آبان ماه امسال است، گفت: بازبینی آثار در بازه زمانی پنجم تا ۲۰ آبان انجام خواهد شد.

فاضلی افزود: افتتاحیه این جشنواره اول آذر ماه و اختتامیه نیز چهارم آذر ماه برگزار خواهد شد.

 

فراخوان و فرم شرکت در سی و دومین جشنواره استانی تئاتر گیلان
مطالب مرتبط

با اعلام رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره استانی تئاتر گیلان؛

داوران سی و دومین جشنواره استانی تئاتر گیلان معرفی شدند
با اعلام رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره استانی تئاتر گیلان؛

داوران سی و دومین جشنواره استانی تئاتر گیلان معرفی شدند

فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر گیلان از روز دوشنبه (24 آذر)، گفت: نادر برهانی مرند، اتابک نادری و سید وحید فخرموسوی، هیات داوران سی و دومین جشنواره استانی تئاتر گیلان را تشکیل می‌دهند.

|

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

21 اثر به دبیرخانه سی و دومین جشنواره تئاتر گیلان رسید
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

21 اثر به دبیرخانه سی و دومین جشنواره تئاتر گیلان رسید

رئیس شورای سیاست‌گذاری سی و دومین جشنواره تئاتر استانی گیلان با اشاره به ارسال 21 اثر به این دوره از جشنواره، گفت: بازبینی آثار ارسالی آغاز شده و تا پایان هفته ادامه دارد.

|

طی احکامی جداگانه؛

هیات انتخاب جشنواره تئاتر گیلان معرفی شد
طی احکامی جداگانه؛

هیات انتخاب جشنواره تئاتر گیلان معرفی شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و دبیر این دوره از جشنواره، آقایان علی حاج علی عسگری، محمدعلی(بهمن) صادق حسنی، اصغر کهن قنبریان، مهدی شایان و حسن(امیر) حامد را به‌عنوان هیات انتخاب آثار جشنواره‌ی استانی تئاتر گیلان منصوب کرد.

|

با توجه به محدودیت‌های اعلام شده؛

جشنواره استانی تئاتر گیلان به تعویق افتاد
با توجه به محدودیت‌های اعلام شده؛

جشنواره استانی تئاتر گیلان به تعویق افتاد

ستاد برگزاری جشنواره استانی تئاتر گیلان به دبیری محمدعلی(بهمن) صادق حسنی، پس از نشستی که با معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پی محدودیت های شدید اعلام شده توسط ستاد ملی کرونا برقرار کرد، تصمیم به تعویق جشنواره تئاتر گیلان گرفت.

|

نظرات کاربران