در حال بارگذاری ...
به آنتن رادیو نمایش می‌رود

عزاداری پایان ماه صفر در «به روایت تعزیه»

در ایام عزاداری پایان ماه صفر، برنامه «به روایت تعزیه» از رادیو نمایش پخش می شود.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش،ساجد قدوسیان تهیه کننده و کارگردان این برنامه رادیویی گفت : در «به روایت تعزیه » به اجرای نمایش تعزیه با طراحی های رادیویی می پردازیم .
وی افزود : این تعزیه ها از دوازدهم مهر تا بیست و پنجم مهر به مدت چهارده شب ساعت 22:30 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود که در آن سعی کردیم وقایع بازار شام و شهادت امام حسن «ع» و شهادت امام رضا«ع» را به زبان تعزیه روایت کنیم.
قدوسیان در پایان گفت : در این برنامه از یکی از گروه های قدیمی و حرفه ای تعزیه تهران استفاده کردیم  و به دلیل آنکه مدت زمان برنامه نیم ساعت است  و طبیعتأ نمی شود کل تعزیه را در این زمان اجرا کرد، تعزیه ها را به چند بخش تقسیم کردیم که احمد گنجی روایت این قصه ها را بر عهده دارند ، البته ساختار تعزیه هم برای بخش بخش بندی این مجالس تعزیه به ما کمک زیادی کرد.
«به روایت تعزیه» به تهیه کنندگی کارگردانی ساجد قدوسیان و صدابرداری مجید آیینه از روز شنبه دوازدهم مهرماه ، ساعت 22:30 از رادیو نمایش پخش می شود.

 
مطالب مرتبط

گرامیداشت هفته بسیج در رادیو نمایش

گرامیداشت هفته بسیج در رادیو نمایش

همزمان با آغاز هفته بسیج و به منظور ارج نهادن و گرامیداشت یاد و خاطره بسیجیان سلحشور ایران اسلامی، رادیو نمایش با تولید و پخش ویژه برنامه هایی متنوع این مناسبت را گرامی می‌دارد.

|

با آغاز محدودیت های کرونایی

جدول پخش رادیو نمایش در ماه آذر تغییر کرد
با آغاز محدودیت های کرونایی

جدول پخش رادیو نمایش در ماه آذر تغییر کرد

همزمان با آغاز محدودیت های کرونایی ، جدول پخش رادیو نمایش بر اساس تمهیدات ستاد ملی مقابله با کرونا و با هدف روحیه بخشی و ایجاد فضای مفرح ومتناسب با قرنطینه خانگی از اول آذر ماه به مدت 2 هفته تغییر کرد.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

شمارش معکوس برای آغاز جشنواره‌های استانی
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

شمارش معکوس برای آغاز جشنواره‌های استانی

ایران تئاتر_ میترا رضائی، در هفته‌ای که گذشت همچنان شاهد جدال ویروس کرونا با رونق اجرای تئاتر در کشور بودیم، اما طبق روال هرساله به زمان برگزاری جشنواره های استانی نزدیک می‌شویم و هر استان برای برگزاری جشنواره‌اش در شرایط موجود، راهکارهایی اندیشیده تا انگیزه‌ای باشد تا ...

|

نظرات کاربران