در حال بارگذاری ...
در اعتراض به شرایط فعلی و مشکلات معیشتی

تجمع هنرمندان پانتومیم مقابل پارلمان انگلیس

شرایط فعلی جهان و همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ به بخش تئاتر و شاخه‌های گوناگون آن تاثیر اقتصادی منفی گذاشته است.

به گزارش ایران تئاتر مدیران اتحادیه پانتومیم و بازیگران مشهور این رشته مقابل پارلمان به اعتراض جمع شدند تا مشکلاتی را که حوزه تئاتر و بخش پانتومیم با آن مواجه شده را به توجه همگان برسانند.

این تجمع با فاصله گذاری اجتماعی و با حمایت چند سازمان برگزار شد.

دبیر کل Equity ، پل و.فلمینگ خواستار حمایت بیشتر دولت از هنرمندانی شد که از طرح حمایت از درآمد خود اشتغالی و طرح حفظ شغل  در دوران  کرونا ویروس خارج شده اند و آنها  همچنین خواستار بازگشایی کامل سالن های نمایش بودند.

فلمینگ گفت: «ما از  بیماری همه گیر ویروس کرونا رنج می بریم ، اما همچنین از یک بیماری همه گیر ناخوشایند کم درآمدی هم برخوردار هستیم.»

«دولت بخش هنر را به عنوان یک مدل ترکیبی از پرداخت کمک هزینه و بهره برداری های مالی تنظیم کرده است ، و این همان سیاستی است که دولت فعلی اتخاذ کرده ، دولت های قبلی نیز چنین سیاستی را در قبال هنر داشتند. - آنها فصل پانتومیم را به عنوان بخش اساسی برای باز ماندن تئاترها تبدیل کرده اند. این اشکال متوجه آنها است. و حالا باید شرایط را برای هنرمندان پانتومیم فراهم کنند.»

 او ادامه داد:«ما می‌توانیم  نمایشهای پانتومیم ها را از سر بگیریم ، اکنون می توانیم نمایش های پانتومیم و ایمن از بیماری کووید-19 را داشته باشیم ، دارند این کار را در آلمان انجام می‌دهند و در کشور نیوزیلند هم نمایش‌های پانتومیم اجرا می‌شوند.»

 فلمینگ در ادامه تصریح کرد:« کاملاً امکان پذیر است و دولت باید از نیروی کاری حمایت کنند که نمی‌توانند دوباره به  سرکار برگردند ، در غیر این صورت مدلی که آنها راه اندازی کرده اند اساساً شکست خواهد خورد.»
مطالب مرتبط

سید عباس صالحی در حاشیه جلسه دولت:

هنوز با جبران کامل خسارت‌ها فاصله داریم
سید عباس صالحی در حاشیه جلسه دولت:

هنوز با جبران کامل خسارت‌ها فاصله داریم

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:در دو هفته آینده کلیه فعالیت‌های غیرضروری به جز مشاغل گروه یک، تعطیل هستند که مجموعه فعالیت‌های هنری و سینمایی که جزو مشاغل گروه ۳ هستند،تعطیل خواهند بود. کمک‌های دولتی تا حدودی توانسته این شرایط را جبران کند اما هنوز با جبران ...

|

در گفت و گو با قادر آشنا مطرح شد

خبرهایی از پرداخت مطالبات و پیگیری برای باز شدن سالن های تئاتر
امیدوارم دیگر شاهد تعطیلی سالن‌های موثر در اشتغال زایی  نباشیم
در گفت و گو با قادر آشنا مطرح شد

خبرهایی از پرداخت مطالبات و پیگیری برای باز شدن سالن های تئاتر
امیدوارم دیگر شاهد تعطیلی سالن‌های موثر در اشتغال زایی نباشیم

مدیرکل هنرهای نمایشی از پرداخت تعهدات مالی سال ۹۹ به هنرمندان تئاتر و پیگیری و رایزنی برای از سرگیری فعالیت‌های تماشاخانه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

|

با اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تعطیلی مراکز فرهنگی هنری تهران یک هفته دیگر تمدید شد
با اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تعطیلی مراکز فرهنگی هنری تهران یک هفته دیگر تمدید شد

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس مصوبه جدید ستاد مقابله با کرونای تهران از محدودیت‌های اعمال شده در پایتخت برای مقابله با بیماری کرونا تبعیت و تا پایان هفته جاری تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری را تمدید کرد.

|

نظرات کاربران