در حال بارگذاری ...
با اجرای مجالس تعزیه و ویژه برنامه های مختلف مذهبی

نهمین سوگواره عاشورائیان دزفول آغاز شد

نهمین سوگواره عاشورائیان دزفول با اجرای مجالس تعزیه و ویژه برنامه های مختلف مذهبی به مدت پنج شب در مجموعه شهید سوداگر دزفول آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خوزستان، نهمین سوگواره عاشورائیان دزفول با اجرای مجالس تعزیه و ویژه برنامه های مختلف نمایشی مذهبی از چهارشنبه 9 الی یکشنبه 13 مهرماه 99 به مدت 5 شب در مجموعه شهید سوداگر شهرستان دزفول با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز شد.

طبق جدول سوگواره از روز چهارشنبه 9 مهرماه در شب اول با شعرخوانی حسن لملیکی و «مراسم آئینی علم یراق» آغاز و سپس با «مجلس تعزیه حضرت قاسم(ع)» از شهرستان دزفول ادامه خواهد یافت و در پایان شب اول مراس مداحی توسط امیر رافتی برگزار می گردد.

پنج شنبه 10 مهرماه 99 و در شب دوم سوگواره مراسم شعرخوانی توسط رجبعلی نیسی و «مراسم آئینی علم رقصانی» اجرا و سپس «مجلس تعزیه بازار شام» از شهرستان دزفول اجرا و در پایان مراسم مداحی توسط مهدی باصداقت اجرا می گردد.

جمعه 11 مهرماه 99 و از ساعت 21 مراسم شعرخوانی عباس چناری اجرا و سپس «مراسم آئینی چوب زنی» برگزار و در ادامه «مجلس تعزیه علی اکبر(ع)» از شهرستان دزفول اجرا و در پایان مداحی توسط رضا کلانتریان اجرا می گردد.

شنبه 12 مهرماه 99 در ابتدا مراسم شعرخوانی ابراهیم نصرالهی اجرا و سپس «مراسم آئینی سنج و دمام» برگزار و در بخش بعدی شب چهارم «مجلس تعزیه حضرت عباس(ع)» از شهرستان شوش اجرا می شود و در پایان مداحی توسط محمد الیاسی اجرا می گردد.

یکشنبه 13 مهرماه 99 و در شب پایانی مراسم شعرخوانی ابوذر خادم از اندیمشک اجرا و در ادامه «مراسم آئینی سنج و دمام» اجرا می شود و سپس «مجلس تعزیه امام حسین(ع)» از شهرستان شوش اجرا می شود و در پایان مراسم مداحی حجت ظفری اجرا می شود.

نهمین سوگواره عاشورائیان دزفول توسط کانون نمایش های آئینی سنتی دزفول، گروه تئاتر هدی، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری دزفول و کانون بسیج هنرمندان دزفول در مجموعه شهید سوداگر واقع در بلوار شهیدآباد، جنب ورودی علی کله برگزار می شود.
مطالب مرتبط

با حضور مسئولین و هنرمندان برگزار شد

تقدیر از شرکت کنندگان سوگواره تعزیه‌خوانی عاشورائیان دزفول
با حضور مسئولین و هنرمندان برگزار شد

تقدیر از شرکت کنندگان سوگواره تعزیه‌خوانی عاشورائیان دزفول

هم زمان با میلاد حضرت محمد (ص) از برگزارکنندگان و گروه‌های تعزیه شرکت کننده در نهمین سوگواره تعزیه خوانی عاشورائیان دزفول با حضور مسئولین شهری و هنرمندان تقدیر شد.

|

نظرات کاربران