در حال بارگذاری ...
پویا امامی در گفت وگو با ایران تئاتر مطرح کرد

«پیله انقلاب»را برای جشنواره سردار آسمانی آماده می‌کنم

پویا امامی گفت:مشغول آماده کردن نمایش پیله انقلاب با محوریت مقاومت و مدافعان سلامت هستم.

پویا امامی در گفت وگو با ایران تئاتر در باره فعالیت‌های جدید تئاتریش گفت:مشغول تمرینات نمایش پیله انقلاب هستیم.این نمایش قرار است برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت و جشنواره سردار آسمانی آماده بشود.

این کارگردان در باره فضا و مضمون اجرای نمایشش گفت:این اثر به شیوه پرفورمنس کار می شود و در باره چند پروانه و چند شمع است و شمع نماد انقلاب و پروانه ها هم نماد سربازان و وفادران به انقلاب هستند. در این میان پیله‌ای وجود دارد که رشد می کند و پروانه‌ای از داخلش متولد می‌شود که نمادی از سردار سلیمانی است.او به مبارزه با داعش می‌رود و پس از شکست داعش در منطقه عملیاتی با پهپادی روبه رو می‌شود که به سمتش شلیک می‌کند و به شهادت می رسد و در ادامه راه او توسط مدافعین سلامت با مبارزه با کرونا ادامه پیدا می‌کند.

این نویسنده با تاکید بر جایگاه نماد در نمایش پیله انقلاب افزود: کار ما بر اساس نماد و تمثیل شکل گرفته و کلیت داستان بر این اساس به جلو می‌رود و مخاطب در لحظه آخر متوجه می شود پروانه‌ای که بر اثر شلیک بهپاد شهید می شود سردار سلیمانی است و کار بدون دیالوگ و مبتنی بر حرکات فرمی و موسیقی است.

امامی در باره عوامل اجرایی نمایش گفت : پدرام پور پرورش، رضا لک، سام بابا نژاد و علی لیموچی و جواد کیا نرسی و رضا صادقی و معراج کرمانی بازیگران نمایش هستند.

این کارگردان با اشاره به اهمیت تئاتر خیابانی در دوران کرونایی در جهت زنده نگه داشتن ارتباط مخاطب با تئاتر متذکر شد:بهر حال اجرای نمایش در فضای باز باعث می شود مخاطب با آرامش خاطر به دیدن نمایش بیاید و من هم تلاش کردم در اثرم ارزش گذاری به خدمات پزشکان و مدافعان سلامت در این دوران کرونایی داشته باشم.در حال حاضر بهترین گزینه برای ادامه فعالیت تئاتر ، تئاتر خیابانی است و باید همکاران با اجراهای نمایش های ارزشی و استفاده از عنصر طنز روحیه شاد را به مردم در این شرایط سخت منتقل کنند.

پویا امامی سال‌ها است در حوزه تئاتر و تئاتر خیابانی فعالیت دارد .چه کسی پاسخگو است، زندگی با طعم باروت ، وطن وطن، زندگی با طعم محبت و سردار پرچمدار از جمله کارهای مهم کارنامه کاریش محسوب می شوند.

 
مطالب مرتبط

پویا امامی کارگردان حاضر در در طرح من، تو، ما، تئاتر، زندگی، کرونا مطرح کرد:

اجرای تئاتر خیابانی در شرایط کرونایی یک انتخاب کارشناسی شده است
پویا امامی کارگردان حاضر در در طرح من، تو، ما، تئاتر، زندگی، کرونا مطرح کرد:

اجرای تئاتر خیابانی در شرایط کرونایی یک انتخاب کارشناسی شده است

"طرح من، تو، ما؛ تئاتر، زندگی، کرونا" به نظرم با نگاهی درست و کارشناسی شده از سوی مرکز هنرهای نمایشی و دفتر تئاتر خیابانی راه اندازی شده و باعث پیوند دوباره مردم با تئاتر شده است.

|

با کارگردانی پویا امامی در طرح من، تو، ما؛ تئاتر، زندگی، کرونا اجرا می شود

«زندگی با طعم محبت» با موضوع مهارت های سالم زیستن در خانواده
با کارگردانی پویا امامی در طرح من، تو، ما؛ تئاتر، زندگی، کرونا اجرا می شود

«زندگی با طعم محبت» با موضوع مهارت های سالم زیستن در خانواده

پویا امامی نمایش خیابانی «زندگی با طعم محبت» در قالب اجراهای تئاتر خیابانی با شعار «من، تو، ما/ تئاتر، زندگی، کرونا» اجرا می‌کند.

|

نظرات کاربران