در حال بارگذاری ...
مارال ایزدبخش در گفت وگو با ایران تئاتر مطرح کرد

نمایش«چه کسی پاسخگو است»برای جشنواره مقاومت آماده می‌شود

ایزد بخش گفت:«چه کسی پاسخگو است» این نمایش به نوعی در باره تفکرات و اندیشه های شهید آوینی است

ایزدبخش در گفت وگو با ایران تئاتر در باره فعالیت های جدید تئاتریش عنوان کرد:نمایش خیابانی چه کسی پاسخ گو است را به تازگی برای برای اجرای عمومی وهمچنین برای حضور در جشنواره تئاتر مقاومت آماده کرده‌ایم.متن این نمایشنامه را خودم و با همراهی رضا بهرامی نوشته‌ایم.

ایزد بخش در باره فضا و مضمون اثرش گفت:این نمایش به نوعی در باره تفکرات و اندیشه های شهید آوینی است و از طریق دوربین شهید آوینی به طور همزمان در گذشته و حال در رفت و آمد هستیم.در گذشته شهید آوینی از مسائل مختلف در دوران جنگ تصویر برداری می‌کرده و آلان که این مسائل را با شرایط حال مقایسه می‌کنیم متوجه تضادها می‌شویم.در زمان جنگ و طی حملات شیمیایی رزمندگان روحیه فداکاری داشتند و ماسک را بین خودشان به اشتراک می‌گذاشتند.آلان کلی  ماسک تولیدی وجود دارد که توسط عده‌ای طماع احتکار می‌شود و کلی آدم به این واسطه از بین می‌روند. در حقیقت روحیه ایثار و فداکاری از بین رفته است.

وی در ادامه سخنانش به این نکته تاکید کرد که اگر شهید آوینی زنده بود در حال حاضر از چه چیزی می توانست تصویر برداری کند چه فداکاری وجود دارد که بخواهد به آن بپردازد.ساختار نمایش غیر خطی و سیال ذهن است و اجرا 4 شخصیت دارد.

این نویسنده در باره عوامل نمایش گفت:میثم سر آبادانی ،احمد صمیمی، پویا امامی و مهدی داودی بازیگران این نمایش هستند.

وی در ادامه درباره اثر دیگرش،نمایش «صف»گفت:این نمایشنامه را چند ماه قبل نوشته‌ام و در باره زندگی چهار پسر است که می‌گویند ما صف هستیم و این ابراز نظرشان جنبه نقادانه به شرایط اجتماعی دارد و قرار است آن را برای حضور در جشنواره تئاتر شهروند یزد آماده کنم. بهر حال با توجه به شیوع کرونا به نظرم پرداختن به تئاتر خیابانی می تواند باعث رونق و توجه به تئاتر بشود و ارتباط مردم با تئاتر کماکان حفظ شود.

مارال ایزد بخش سال‌ها است که در تئاتر و به خصوص تئاتر خیابانی فعالیت می‌کند.لازمان لامکان، قهرمان کیست و کلاشینکوف از جمله کارهای مهم او محسوب می شوند.

 

 
نظرات کاربران