در حال بارگذاری ...
برگزاری مراسم در ماه دسامبر یا ژانویه

نامزدهای جوایز «تونی» اعلام شد

فهرست نامزدهای هفتاد و چهارمین دوره جوایز تونی اعلام شد و نمایش موزیکال «قرص کوچک دندانه‌دار Jagged Little Pill’» با پانزده نامزدی از بقیه رقبا پیشی گرفت.

به گزارش  ایران تئاتر  نمایش موزیکال «قرص کوچک دندانه‌دار» ملهم از آلبوم موسیقی آلن موریست به همین نام است که سال 1995 به بازار عرضه شد.نمایش «مولن رژ! موزیکال » با چهارده نامزدی دومین نمایشی است که بیشترین نامزدی را دارد.                       

امسال به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا سالن‌های تئاتر بسته شد و بسیاری از هنرمندان این حوزه بیکار شدند.اما مسوولان امر تصمیم گرفتند  تا از میان ۱۸ نمایش نشان داده شده از آوریل 2019 تا فوریه 2020 نامزدها را برگزینند.تنها 4 نمایش موزیکال،10 نمایش جدید  و 4 نمایشی که دوباره روی صحنه رفته بودند، واجد شرایط نامزدی شناخته شدند.

«نمایش برده/ Slave Play» درامی با موضوع میراث برده‌داری در آمریکاست که نامزد دوازده جایزه تونی شد.«میراث» متاثر از رمان ای. ام فورستر «هواردز اند» نامزد یازده جایزه تونی شده است. «نمایش یک سرباز» که سال 1981 برنده جایزه پولیتزر شده است، به نژادپرستی در ارتش آمریکا می‌پردازد. این نمایش نامزد هفت جایزه شده است.نامزدها به صورت آنلاین توسط جیمز مونرو ایگلهارت اعلام شد. احتمالا برگزاری آنلاین مراسم در ماه دسامبر و ژانویه خواهد بود.

 

فهرست نامزدها در رشته‌های مهم  به شرح زیر است:

بهترین  نمایش موزیکال:«قرص کوچک دندانه‌دار»،«مولن رژ!موزیکال»،«تینا-تینا ترنر موزیکال»

 

بهترین نمایش:افق‌های باشکوه، «میراث»،«نمایش برده»،«دیوار دریایی:یک زندگی»

 

بهترین نمایش‌های دوباره اجرا شده: «خیانت»، «فرانکی و جانی در کلر دو لون»، «نمایش یک سرباز»

 

بهترین نمایشنامه موزیکال: «قرص کوچک دندانه‌دار» نوشته دیابلو کودی،«مولن روژ: موزیکال» نوشته جان لوگان، «تینا: موزیکال تینا ترنر» نوشته کاتوری هال، فرانک کتلار و کیس پرینس

 

بهترین موسیقی متن:کریستفر نایتینگل برای «سرود کریسمس»؛ پل اینگلیشبای «میراث»،لینزی جونز «نمایش برده»،دانیل کلوگر «صدای درون»،جیسون مایکل وب و فیتز پتون «رز تتو»

بهترین کارگردانی : دیوید کرامر برای «صدای درون»، استفن دالدری برای «میراث»، کنی لئون برای «نمایش یک سرباز»، جیمی لوید برای «خیانت»، رابرت اوهارا برای «نمایش برده»

 

بهترین کارگردانی نمایش موزیکال: فیلیدا لوید برای «قرص کوچک دندانه‌دار»، سونیا تایه برای ،«مولن روژ: موزیکال»، آنتونی ون لست برای «تینا: موزیکال تینا ترنر»

 

 

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی یک نمایش: ایان بردفورد برای «لیندا ویستا»، اندرو برناپ برای «میراث»، جیک جیلنهال برای «دیوار دریایی: یک زندگی»، تام هیدلستون برای «خیانت»، تام استوریج برای «دیوار دریایی: یک زندگی» و بلیر آندروود برای «نمایش یک سرباز»

 

 بهترین بازیگر زن نقش اصلی یک نمایش: واکینا کالوکانگو برای «نمایش برده»، لورا لینی برای «اسم من لوسی بارتون است»، اودرا مک دونالد برای «فرانکی و جانی در کلیر دی لون» و مری لوییس پارکر برای «دریای درون»

 

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی یک موزیکال: آرون تویت برای ،«مولن روژ: موزیکال»

 

بهترین بازیگر زن نقش اصلی یک موزیکال: کارن اولیوو برای ،«مولن روژ: موزیکال»، الیزابت استنلی برای «قرص کوچک دندانه‌دار»، آدرین وارن برای «تینا: موزیکال تینا ترنر»

 
نظرات کاربران