در حال بارگذاری ...
شهره اشتری درگفت وگو با ایران تئاتر عنوان کرد

مشغول نوشتن نمایشنامه «روزهای کرونا»هستم

اشتری گفت:داستان نمایش درباره خانواده‌ای است که سال‌ها است قصد مسافرت به خارج از کشور را برای اولین بار دارند.

اشتری در گفت وگو با ایران تئاتر درباره کارهای جدیدش گفت:مشغول نوشتن نمایشنامه‌ای با عنوان روزهای کرونا هستم که موضوعش نسبت مستقیمی با شرایط  زیست ما در این دوران دارد و بعد از اتمام نگارش نهایی متن برای زمان اجرای آن تصمیم گیری می‌کنم.

این نویسنده با اشاره به وجوهات اجتماعی اثرش افزود:در زیر لایه متن ازیک طنز تلخ هم استفاده کرده‌ام. داستان نمایش درباره خانواده‌ای است که سال ها است که قصد مسافرت به خارج ازکشور را برای اولین بار دارند.برای مهیا شدن شرایط سفر آن‌ها پولشان را پس انداز می‌کنند .آدم‌هایی که جزو طبقه متوسط روبه پایین هستند و شغل پدر خانواده فروشنده دوره گرد است.زمانی که پولشان کفاف رفتن به سفر را می‌دهد و تصمیم می گیرند برای عید 1399به سفر بروند، اما شیوع کرونا اوضاع آن‌ها را بر هم می‌ریزد.

این کارگردان با اشاره به تاثیرات مخرب کرونا در زندگی این خانواده تصریح کرد:یکی از اعضا خانواده هم کرونا می‌گیرد و در این زمان زخم‌ها و اختلاف قدیمی سرباز می‌کند و اتفاقات ناخوشایندی رقم می‌خورد .

این نویسنده در باره انتخاب بازیگران نمایش گفت:علاقه دارم در تیم بازیگری ازبازیگران اصیل تئاتری استفاده کنم و گزینه‌های در ذهن دارم و منتظر اتمام نوشتن نمایشنامه هستم تا با آن‌ها وارد مذاکره شوم.

اشتری در باره شرایط اجرایی نمایش در دوران کرونا تاکید کرد:خود من هم با چالش‌های اجرا در این دوران مواجه عینی داشتم و کار واقعا دشوار است.اجرای آخرم رویای یک نویسنده به دلیل شیوع کرونا نیمه تمام روی صحنه رفت و باید از دوستان کارگردانی که در این چند ماهه اخیرعلیرغم تمام مخاطرات نمایش روی صحنه برده اند و چراغ تئاتر را روشن نگه داشته اند تشکر کرد .

شهره اشتری سال‌ها است که در حوزه نویسندگی ، کارگردانی وبازیگری در تئاتر و سینما فعالیت می کند.در سینما و تلویزیون دستمو ول کن، مختارنامه، نقطه سرخط،در تئاتر فریدون ، بیژن و منیژه وحکایت فرهاد و سال‌های فاجعه از جمله کارهای مهم کارنامه کاری وی محسوب می‌شوند.

 

.

 

 
نظرات کاربران