در حال بارگذاری ...

برنامه‌های نمایشی آبان‌ماه رادیو اعلام شد

این هفته رادیو نمایش با پخش نمایش ها و برنامه های رادیویی جدید با دست پر به استقبال آبان ۹۹ می رود.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، سریال های جدید رادیویی «خانه خورشید» ، «مسیر حق» و «امین کاروان» که از تولیدات اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و به سفارش شبکه های رادیویی سلامت ، نمایش و ایران هستند از آنتن این شبکه های رادیویی پخش خواهند شد. همچنین پخش برنامه  نمایشی ماجرای کروناتیک ، برنامه نشان سلیمانی و یادنامک نیز از آنتن شبکه رادیویی نمایش آغاز شد.
براساس این گزارش زمان پخش و موضوع این سریال ها و برنامه های جدید به شرح زیر است .
سریال رادیویی  14 قسمتی « خانه خورشید» به نویسندگی مجید حیدری و کارگردانی مهرداد عشقیان با درون مایه ای اجتماعی اخلاقی ساعت 21:15 از شبکه رادیویی سلامت و ساعت 6:15 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود.
سریال رادیویی پنج قسمتی «مسیر حق» به نویسندگی اکبر خورد چشم و کارگردانی نازنین مهیمنی اشاره ای به زندگی شهید حسین فهمیده وجوان بازیگری دارد که به دلیل شباهت چهره به ایشان ، برای بازی در نقش شهید حسین فهمیده انتخاب می شود اما در این بین اتفاقاتی می افتد که شنیدنی است. «مسیر حق» از امشب ساعت 22 به روی آنتن رادیو نمایش می رود.
سریال رادیویی «امین کاروان» نیز به نویسندگی اکبر خورد چشم و کارگردانی امیر زنده دلان درباره تحقیق  دو مرد یهودی در مورد رسالت پیامبر «ص» است که از امشب ساعت 22:30 به روی آنتن رادیو ایران می رود وساعت 23:45 دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود.
طبق این گزارش ،از این هفته برنامه  رادیویی «یادنامک» نیز به تهیه کنندگی ژاله محمدعلی و خوانش اکبر ملایی هر روز ساعت 15 به روی آن رادیو نمایش می رود که بر اساس کتاب یادنامک شامل آثار منتخب اولین کنگره ملی خاطره‌نویسی دفاع مقدس است.سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس با همکاری نشر صریر این آثار را منتشر کرده است. این خاطرات به چند دسته تقسیم شده و شامل نبرد در غرب، نبرد در جنوب، زنان در جنگ، کودکان در جنگ و شهرهای مرزی و اسارت می‌شود.
همچنین برنامه رادیویی –نمایشی «ماجراهای کروناتیک » به کارگردانی بهرام سروری نژاد، با موضوعات به روز که به بیماری کرونا مربوط می شود ، هر روز ساعت 8:30 از این شبکه رادیویی پخش می شود و ویژه برنامه «نشان سلیمانی » رادیو نمایش که به جشنواره ای با همین عنوان و رشادت ها و دلاوری های سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی می پردازد ، هر روز ساعت 10:30 ازرادیو نمایش پخش می شود .
گفتنی است در ساخت نمایش ها و برنامه های متنوع رادیویی ، تهیه کنندگان، صدابرداران، بازیگران و افکتورهای هنرمند اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش نقش مهمی داشته اند.
مطالب مرتبط

در دو بخش حرفه‌ای و مردمی

نخستین جشنواره سردار مقاومت و رادیو برگزار می‌شود
اهدای «نشان سلیمانی» به اثر برتر رادیویی
در دو بخش حرفه‌ای و مردمی

نخستین جشنواره سردار مقاومت و رادیو برگزار می‌شود
اهدای «نشان سلیمانی» به اثر برتر رادیویی

نخستین جشنواره سردار مقاومت و رادیو با عنوان «نشان سلیمانی» به منظور گرامیداشت یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، در رادیو نمایش برگزار خواهد شد.

|

گرامیداشت هفته بسیج در رادیو نمایش

گرامیداشت هفته بسیج در رادیو نمایش

همزمان با آغاز هفته بسیج و به منظور ارج نهادن و گرامیداشت یاد و خاطره بسیجیان سلحشور ایران اسلامی، رادیو نمایش با تولید و پخش ویژه برنامه هایی متنوع این مناسبت را گرامی می‌دارد.

|

با آغاز محدودیت های کرونایی

جدول پخش رادیو نمایش در ماه آذر تغییر کرد
با آغاز محدودیت های کرونایی

جدول پخش رادیو نمایش در ماه آذر تغییر کرد

همزمان با آغاز محدودیت های کرونایی ، جدول پخش رادیو نمایش بر اساس تمهیدات ستاد ملی مقابله با کرونا و با هدف روحیه بخشی و ایجاد فضای مفرح ومتناسب با قرنطینه خانگی از اول آذر ماه به مدت 2 هفته تغییر کرد.

|

نظرات کاربران