در حال بارگذاری ...
مدیر مرکز تئاتر مولوی:

گروه‌ها و سالن‌های تئاتری همچنان متضرر می‌شوند

امیرحسین حریری مدیر مرکز تئاتر مولوی معتقد است تعیین محدودیت‌های کرونایی در عرصه تئاتر باید کارشناسانه و با نگاهی تخصصی باشد زیرا هنرمندان و گروه‌ها بسیار متضرر شده‌اند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از مهر امیرحسین حریری مدیر مرکز تئاتر مولوی درباره محدودیت‌های کرونایی موجود در عرصه تئاتر و تعطیلی هفته به هفته فعالیت‌های نمایشی و وضعیت تالار مولوی در این شرایط، گفت: ما هم مثل دیگر سالن‌های تئاتر با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و اطلاعیه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعطیل هستیم و همه اجراهایمان معلق است. علی‌رغم برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده بودیم و استقبالی که حتی در دوران رعایت پروتکل‌ها وجود داشت، با توجه به محدودیت‌های اعلام شده مجموعه را تعطیل کردیم و در انتظار صدور مجوز فعالیت‌ها هستیم.

وی یادآور شد: گروه‌های دانشجویی با توجه به برنامه‌ریزی و هزینه‌هایی که کرده‌اند، متضرر شده‌اند و ما به‌عنوان میزبان اجراهای آن‌ها تلاش می‌کنیم که کمترین خسران را داشته باشند. اگر به لحاظ محدودیت‌ها و نحوه فعالیت‌های تئاتر در شرایط موجود یک برنامه‌ریزی کارشناسانه انجام نشود، گروه‌ها و سالن‌های تئاتری همچنان متضرر می‌شوند.

حریری معتقد است چون تعطیلات هفته به هفته تمدید می‌شوند و فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها باید بر این اساس تنظیم شوند، این نوع برنامه‌ریزی گروه‌ها و سالن‌های تئاتری را متضرر می‌کند و نمی‌توانند برنامه‌ریزی و چشم اندازی برای خود داشته باشند.

مدیر مرکز تئاتر مولوی با اشاره به اینکه این مرکز علاوه‌بر اینکه مجوزهای خود را از وزارت ارشاد دریافت می‌کند ذیل دانشگاه تهران و قوانین دانشگاه‌ها فعالیت می‌کند، اظهار کرد: فعالیت‌های جمعی و دانشجویی معلق است ولی تکلیف آن‌ها مشخص شده زیرا در فضای مجازی برگزار می‌شود اما وضعیت برای فعالیت‌های نمایشی مشخص نیست.

این مدیر تئاتری تأکید کرد: باید برای فعالیت‌های نمایشی که فقط به‌صورت زنده برگزار می‌شوند، کارشناسانه تصمیم گرفت و محدودیت‌ها را تعیین کرد. دوستانی که محدودیت‌ها را تعیین می‌کنند باید بر اساس کارشناسی کارگروه‌های تخصصی تصمیم‌گیری کنند.

حریری با بیان اینکه اولویت همه ما سلامت مردم و هنرمندان است، تصریح کرد: باید بپذیریم فعالیت سالن‌های نمایشی اگر کم‌خطرتر از مشاغل دیگر نباشد، پرریسک تر نیست. با توجه به شرایط خاصی که هنرهای نمایشی دارد باید به صورت تخصصی به آن نگاه کرد.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: در عین حال که قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای مراجعان، هنرمندان و فعالیت‌های تئاتری در نظر گرفته می‌شود باید برنامه‌ریزی درستی صورت گیرد تا گروه‌ها از تعلیق و معلق بودن رهایی پیدا کنند.

 
مطالب مرتبط

لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 47

تزریق واکسن هنرمندان ، خط شکنی جوانان و همدردی با خوزستان
لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 47

تزریق واکسن هنرمندان ، خط شکنی جوانان و همدردی با خوزستان

ایران تئاتر- عباس عبدالعلی‌زاده: همچنان هنرمندان تئاتر درحال جنگیدن با موج سینوسی و بالا و پایین شدن اوضاع کرونایی کشور هستند. دوشنبه این هفته تعطیلات سراسری تهران و البرز پایان یافت و برخی هنرمندان تصمیم گرفتند آثار خود را به صحنه ببرند. همزمان تزریق واکسن برای هنرمندانی که ...

|

لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 42

آخرین هفته بهار قرن دور از ترس  کرونا
لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 42

آخرین هفته بهار قرن دور از ترس کرونا

ایران تئاتر- عباس عبدالعلی‌زاده: حالا دیگر اجرای نمایش ها پا گرفته و به مرور انتظار می‌رود پای تماشاگران بیشتری به سالن‌‎ها باز شود. آخرین هفته بهار قرن را پشت سر گذاشتیم در گفت و گو ها کمتر از کرونا و بیشتر درباره اجرا و تماشاگران حرف زده می‌شود.

|

گام به گام با حیات دشوار هنرهای نمایشی در بحران کرونا (25)

دوران سخت هنرهای نمایشی در سرزمین هزار جزیره
نگاهی به وضعیت تئاتر اندونزی در دوران کووید ۱۹
گام به گام با حیات دشوار هنرهای نمایشی در بحران کرونا (25)

دوران سخت هنرهای نمایشی در سرزمین هزار جزیره
نگاهی به وضعیت تئاتر اندونزی در دوران کووید ۱۹

ایران تئاتر – سید رضا حسینی: پیش از این در قالب مطالب مختلف از پرونده «گام به گام با حیات دشوار هنرهای نمایشی در بحران کرونا» به وضعیت تئاتر تعدادی از کشورهای جهان، به خصوص کشورهای آسیایی، پس از آغاز بحران کووید ۱۹ در سال گذشته اشاره شد. کشورهای ژاپن، چین، مالزی و تایلند از ...

|

لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 38

تلاش برای رونق دوباره و نگرانی تامین هزینه ها
لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 38

تلاش برای رونق دوباره و نگرانی تامین هزینه ها

ایران تئاتر- عباس عبدالعلی‌زاده: سالن های تئاتر بازگشایی شده و استقبال گروه های نمایشی و مخاطب تئاتر رو به افزایش است و البته تارسیدن به سطح مطلوب فاصله بسیاری دارد. متاسفانه سالن های تئاتر هنوز آنطور که باید نتوانستند مخاطب جذب کنند که خاموشی‌های بی برنامه نیز به بحران ...

|

نظرات کاربران