در حال بارگذاری ...
به صورت آنلاین و حضوری

بیست و چهارمین دوره جشنواره تئاتر استانبول برگزار می‌شود

بیست و چهارمین دوره جشنواره تئاتر استانبول از روز چهاردهم نوامبر تا اول دسامبر به صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، این دوره از جشنواره به دلیل شرایط ویژه امسال به دو شیوه برگزار خواهد شد.

امسال  29 گروه بین المللی و محلی در جشنواره شرکت می‌کنند. اجراهای حضوری تحت پروتکل‌های بهداشتی  در چندین سالن تئاتر در  شهر استانبول، ترکیه روی صحنه خواهد رفت. نمایش‌های آنلاین از این سایت online.iksv.org قابل رویت است.پنج نمایش آنلاین در ترکیه و خارج از ترکیه قابل دسترسی است.

امسال جوایز افتخاری جشنواره به طراح حرکت گیون مک‌میلن ، ایسیل کاساپ اوغلو کارگردان و ایو ون هو کارگردان اهدا می شود. جشنواره همچنین دارای چندین برنامه ی آموزشی، مستر کلاس و کارگاه  است. جزئیات برنامه در اواخر ماه اکتبر در وب سایت جشنواره اعلام خواهد شد.

امسال جشنواره توجه ویژه‌ای به زنان دارد و چندین نمایش با موضوع زنان اجرا خواهد شد مانند  نمایش «ملینای عزیز» که  به نامه‌نگاری میان فرانتس کافکا و ملینا یزنسکا می‌پردازد و    نامه‌نگاری عاشقانه میان کافکا و روزنامه نگاری به نام ملینا  را دستمایه نمایش قرار داده است.نمایش « انقلابی‌ها» به چهار زن اعدام شده انقلاب فرانسه  می‌پردازد.

نمایش «سرزمین زنان مرده» ، که در آن صدای زنان کشته شده توسط مردان در زندگی پس از مرگ را می شنویم. «من آناتولی هستم» ، به یاد هنرپیشه افسانه ای ترک ، ییلدیز کنتر توسط شاگردانش روی صحنه می‌رود. و «یک مورد در روز» ، داستان  هفت  زن است که داستان‌هایی درباره بیماری کووید-19 روایت می‌کنند.

جشنواره تئاتر استانبول به همت بنیاد فرهنگ و هنر استانبول برگزار می‌شود.
نظرات کاربران