در حال بارگذاری ...
عضو هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی مازندران خبر داد؛

گردآوری 423 نمایش‌ و کارگاه‌ تخصصی برای عرضه به صورت فیلم تئاتر

اسفندیار بهاری عضو هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی مازندران از گردآوری و عرضه ۴۲۳ نمایش‌ و کارگاه‌ تخصصی ضبط شده، به صورت فیلم تئاتر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران، اسفدیار بهاری عضو هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی مازندران با بیان اینکه تئاتر هنر صحنه است و برتری آن نسبت به سینما، رو در رو شدن مستقیم بازیگر با بیننده خود است، گفت: در تئاتر بازیگر‌ بدون هیچ واسطه‌ای، می‌تواند پیام نمایش را در قالب کلمات و احساسات در لحظه به مخاطب منتقل کند، اما از آنجا که یک نمایش معمولا فقط در یک شهر و یک مقطع زمانی خاص اجرا می‌شود و با توجه به وضعیت کنونی، تعداد زیادی موفق به دیدن نمایش‌ها نمی‌شوند، انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران پس از گردآوری 423 نمایش‌ و کارگاه‌های تخصصی ضبط شده، آنها را به شکل فیلم تئاتر برای علاقه‌مندان تئاتر عرضه می‌‌کند.

اسفندیاری افزود: این 423 اثر در قالب فیلم تئاتر، شامل کارگاه‌های تخصصی مدیریت فرهنگی و برنامه ریزی هنری، طراحی و مهندسی صدا در تئاتر، هویت بصری، نمایشنامه نویسی و پژوهش، مدیریت پروژه و بازاریابی بینالمللی تولیدات تئاتری، طراحی صحنه برای تالارهای کوچک، دسترسی به بازارهای جدید بحث روز پایتخت‌های فرهنگی اروپا، تمرینات تخصصی بازیگری، از ایده تا اجرا، فرایند خلاق با مواد بازیافتی، بازیسازی و قصه‌پردازی برای مخاطبان جوان، مبانی و کارگردانی و شیوه های اجرا نمایش‌های کودک ونوجوان، تسهیلگری در نمایش خلاق، ماسک و عروسک با نگاه اسطوره ای از تئوری تا ساخت، آموزش و نمایش خلاق،درآمدی بر نمایش ایرانی و..... می باشند.

علاقمندان جهت دریافت این آثار میتوانند هر روز صبح‌ها از ساعت 10الی12 و عصرها از ساعت 15الی17 تا تاریخ 24 آبان ماه 1399 باهمراه داشتن حافظه ذخیره سازی (فلش یا هارد) به دفتر انجمن هنرهای نمایشی استان در شهرستان ساری، میدان امام،  مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد، طبقه سوم، دفتر انجمن هنرهای نمایشی مازندران مراجعه کنند.

لیست فیلم‌های اشاره شده در خبر را می‌توانید در ضمیمه همین خبر دانلود کنید.
مطالب مرتبط

رییس انجمن هنرهای نمایشی مازندران خبرداد:

کتابخانه تخصصی تئاتر در ساری افتتاح شد
رییس انجمن هنرهای نمایشی مازندران خبرداد:

کتابخانه تخصصی تئاتر در ساری افتتاح شد

همزمان با آغاز اجرای نمایش‌های سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران، کتابخانه تخصصی تئاتر و آرشیو فیلم تئاتر برای هنرمندان حوزه نمایش استان در دفتر انجمن هنرهای نمایشی مازندران به بهره‌برداری رسید.

|

دبیرخانه  سی و دومین دوره جشنواره  اعلام کرد؛

اختتامیه جشنواره تئاتر استان مازندران بصورت مجازی برگزار می شود
دبیرخانه سی و دومین دوره جشنواره اعلام کرد؛

اختتامیه جشنواره تئاتر استان مازندران بصورت مجازی برگزار می شود

با توجه به محدودیت های اعمال شده و عدم تردد بین شهری به مرکز استان اختتامیه سی و دومین جشنواره تئاتر استان مازندران به تصمیم دبیرخانه حضوری برگزار نخواهد شد.

|

مدیر انجمن هنرهای نمایشی محمودآباد :

کرونا حریف تئاتر محمودآباد نمی شود
مدیر انجمن هنرهای نمایشی محمودآباد :

کرونا حریف تئاتر محمودآباد نمی شود

در نشست صمیمی تنی چند از کارگردانان و فعالان تئاتر که با حضور سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی , کارشناس هنری اداره و مدیر انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان برگزار شد، حامد مربوط صادق به بررسی شرایط و برنامه های هنرهای نمایشی محمود آباد پرداخت.

|

توسط انجمن هنرهای نمایشی محمودآباد اتفاق افتاد

فراخوان جشنواره مجازی استند اپ کمدی لبخند قو منتشر شد
توسط انجمن هنرهای نمایشی محمودآباد اتفاق افتاد

فراخوان جشنواره مجازی استند اپ کمدی لبخند قو منتشر شد

انجمن هنرهای نمایشی محمودآباد با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی , مؤسسه فرهنگی هنری ویشار ,شهرداری سرخ رود و اداره کل میراث فرهنگی ,صنایع دستی و گردشگری استان مازندران , فراخوان اولین جشنواره مجازی استند اپ کمدی شمال کشور (مازندران _گیلان _ گلستان ) که به مناسبت ایام الله دهه ...

|

نظرات کاربران