در حال بارگذاری ...
اجرای یک جشنواره ملی در شیراز بررسی شد

پیشنهاد پایتخت کتاب ایران برای میزبان جشنواره تئاتر خیابانی مقاومت

در نخستین نشست شورای همکاری و هماهنگی برگزاری جشنواره کشوری تئاتر خیابانی،برگزاری بخش خیابانی جشنواره مقاومت کشوری تئاتر در استان فارس بررسی شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از فارس، نخستین نشست شورای همکاری و هماهنگی برگزاری جشنواره کشوری تئاتر خیابانی با حضور حمید نیلی، دبیر جشنواره تئاتر سراسری مقاومت و همکارانشان، بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، طاهری از سپاه فجر و میکائیلی مسئول بسیج هنرمندان فارس، احمد وامق رئیس انجمن هنرهای نمایشی فارس، برخی از اعضای کانون تئاتر خیابانی فارس و گروسی نماینده حوزه هنری فارس، خانم رفیعی از بیمه البرز و آقای ریاستی به عنوان حامی اسکان و پذیرایی میهمانان جشنواره برگزار شد.

حمید نیلی در این نشست با تبریک هفته وحدت گفت: از اسفند تا کنون، به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا، هنرهای نمایشی از نخستین فعالیت‌هایی بود که تعطیل شد و هنوز هم تعطیل است. برگزاری این جشنواره با شیوه‌های نو، از یک سو نوید روشن بودن هنرهای نمایشی است و از سوی دیگر امید و شادابی را از این رهگذر در جامعه جاری خواهد کرد.

نیلی ادامه داد: جشنواره کشوری دفاع مقدس، در دو بخش تئاتر خیابانی و دانشجویی، امسال در دو سوی کشور برگزار خواهد شد تا بتوانیم با تمرکززدایی از جشنواره‌ها، دیگر استان‌ها را نیز از مزایای برگزاری این جشنواره‌ها بهره‌مند نماییم.

دبیر جشنواره سراسری تئاتر مقاومت با اشاره به بالا بودن کیفیت نمایش‌های این دوره جشنواره افزود: تا کنون 300 اثر به دبیرخانه تئاتر خیابانی جشنواره کشوری تئاتر دفاع مقدس فرستاده شده است که 20 نمایش برای داوری پذیرفته شده‌اند.

در ادامه، وامق سخنانی را در رابطه با جشنواره ایراد کرد. و به گزارش فعالیت ها در این زمینه پرداخت .

سپس علیرضا  موسوی رییس بخش خیابانی انجمن نمایش فارس نسبت به تشریح موارد پیگیری شده از سوی انجمن و نحوه همکاری نهادهای مختلف ارایه کرد. در ادامه این نشست، نظری از فعالان نمایش خیابانی نیز در مورد گزینه های نحوه اجرای این جشنواره مواردی را گفت.

نصیری مدیر اجرایی بخش خیابانی جشنواره تئاتر مقاومت، ضمن یادآوری اهمیت تئاتر خیابانی اظهار امیدواری کرد که این جشنواره به نحو خوبی برگزار شود.

طاهری به نمایندگی از سپاه فجر نیز ضمن تبریک هفته وحدت، از آمادگی آن نهاد جهت همکاری در برگزاری این رویداد فرهنگی خبر داد و در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی حین برگزاری تاکید کرد.

میکائیلی مسئول بسیج هنرمندان فارس نیز ضمن تبریک هفته وحدت، اظهار داشت که بسیج آمادگی لازم را در رابطه با پوشش تصویری و همچنین هماهنگی تامین امنیت اجراهای جشنواره دارد.

اقای ریاستی به عنوان حامی اسکان و پذیرایی شرکت کنندگان در جشنواره توضیحاتی را در خصوص نحوه اسکان و چگونگی رعایت مسایل و پروتکل های بهداشتی میهمانان اعلام داشت.

همچنین مرامی در پایان این نشست افزود: پیگیری‌ها و هماهنگی‌ها برای برگزاری بدون دغدغه این جشنواره باید از طریق هماهنگی با مصوبات ستاد استانی مدیریت کرونا انجام شو و با توجه به بیماری کرونا و پیش‌بینی‌های صورت گرفته با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، شیوه‌های گوناگونی را برای برگزاری جشنواره پیش‌بینی کرده‌ایم که با توجه به وضعیت کرونا در هنگام برگزاری جشنواره، نه تنها برای برگزاری مشکلی نداشته باشیم که آسیبی نیز به کسی وارد نشود.

گفتنی است، نیلی ضمن اظهار امیدواری برگزاری موفق این جشنواره با رعایت پروتکل های بهداشتی، از همه حاصران در جلسه تشکر و قدردانی نمود.
مطالب مرتبط

در نیمه دوم دی‌ماه برگزار می‌شود

همایش «تئاتر خیابانی سردار عشق» به میزبانی شیراز
در نیمه دوم دی‌ماه برگزار می‌شود

همایش «تئاتر خیابانی سردار عشق» به میزبانی شیراز

شیراز پایتخت کتاب ایران در نیمه دوم دیماه جاری میزبان همایش «تئاتر خیابانی سردار عشق» با اجرای شش نمایش میدانی و خیابانی به نام سردار سلیمانی و افتخار سالگرد شهادت دلیر مرد عرصه فرهنگ و نبرد، می شود.

|

ناظر هیات بازبینی و داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود
ناظر هیات بازبینی و داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود

نوید جعفری ناظر هیات بازبینی و داوری و نائب رییس انجمن هنرهای نمایشی فارس در مراسم اختتامیه ضمن قدردانی از حمایت های دبیر جشنواره ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی گفت: تئاتر فارس شایسته بهترین هاست و حضور ۳۵ گروه نمایشی در شرایط کرونا شاهدی بر این مدعاست.

|

نظرات کاربران