در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

21 اثر به دبیرخانه سی و دومین جشنواره تئاتر گیلان رسید

رئیس شورای سیاست‌گذاری سی و دومین جشنواره تئاتر استانی گیلان با اشاره به ارسال ۲۱ اثر به این دوره از جشنواره، گفت: بازبینی آثار ارسالی آغاز شده و تا پایان هفته ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از گیلان، فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری سی و دومین جشنواره استانی تئاتر گیلان، گفت: جشنواره تئاتر استانی هر ساله با همکاری انجمن هنرهای نمایشی گیلان و با هدف رشد، گسترش و ساماندهی هنر تئاتر برگزار می‌شود.

وی افزود: رشد و توسعه فعالیت‌های اجتماعی و آگاهی بخشی با تکیه بر هنر نمایش، بومی سازی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری با تکیه بر استعدادهای جوان و استفاده از بسترهای فرهنگی و هنری برای رشد و اعتلای فرهنگ عمومی از دیگر اهداف جشنواره امسال است که در محورهای جهش تولید، کووید ۱۹ و کاهش آسیب‌های اجتماعی، شور و نشاط اجتماعی و تحکیم خانواده، فرهنگ و هنر بومی، منطقه‌ای و ایرانی، اسلامی و موضوعات مرتبط با یکصدمین سال شهادت میرزا کوچک برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه ۱۵ آبان آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره بود، اظهار کرد: با پایان یافتن مهلت ارسال آثار که یک‌بار پیش از آن تمدید شده بود، ۲۱ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

فاضلی اعلام کرد: مهرداد بخشی آبکنار با نمایش «نگاتیو»، مصطفی غلامی استادسرایی با «شب نشینی در جهنم»، امیر میرخوشحال با «شکلک»، جواد لاله‌دوست با «پاپیچ»، زهرا صدری با «لبخند باشکوه اقای گیل»، مهرنوش ثابت‌نیا با «کورتراژیک»، مهدی پتکی با «تذکره سپیده بانو و غلام سیاه»، نیما جهان‌بین با «آنکه صبور بود. که حکمت پروردگار دید و رأفت سلطان» و مصطفی خوش‌نشین با «پلی از جنس شیشه» در این جشنواره شرکت کردند.

به گفته وی؛ نمایش‌های «بهار پشت خانه رومئو و ژولیت» از مهیار وقاری، «عنکبوت» سامان خیراندیش، «اومدم برا کشتنت خونه نبودی بگو بگو با کی کجا رفته بودی» مجید کاظم‌زاده مژدهی، «یک شب دیگر هم بمان سیلویا» محمدرضا حسین‌زاده، «کاپوچینوی ایرلندی» حمیدرضا شعبانی، «جنگ جهانی زن و مرد» مهدی مهربان، «کپی برابر اصل نیست» و «دردسرهای مرد مرده» محمود جهان‌طلب، «خواب‌های شیشه‌ای» رضا عباسی، «رز سفید» سیامک حسن‌زاده، «باران و دیگران» میلاد دافساری و «بریده‌ها» از رضا فتوت‌خواه، دیگر آثار رسیده به دبیرخانه سی و دومین جشنواره تئاتر گیلان هستند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری سی و دومین جشنواره تئاتر استانی گیلان با اعلام اینکه «علی حاج‌علی عسکری»، «علی‌اصغر کهن‌قنبریان»، «محمدعلی صادق‌حسنی»، «امیر حامد» و «مهدی شایان» داوران بازبین این دوره از جشنواره هستند، تصریح کرد: بازبینی آثار ارسالی آغاز شده و تا پایان هفته ادامه دارد که با جمع‌بندی آرای داوران، آثار راه یافته به جشنواره اعلام می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان با اشاره به اینکه در این جشنواره تنها آثار صحنه‌ای مورد قضاوت قرار می‌گیرند، یادآور شد: برگزیدگان بخش رقابتی سی و دومین جشنواره تئاتر استانی به سی و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی خواهند شد.
مطالب مرتبط

با اعلام رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره استانی تئاتر گیلان؛

داوران سی و دومین جشنواره استانی تئاتر گیلان معرفی شدند
با اعلام رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره استانی تئاتر گیلان؛

داوران سی و دومین جشنواره استانی تئاتر گیلان معرفی شدند

فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر گیلان از روز دوشنبه (24 آذر)، گفت: نادر برهانی مرند، اتابک نادری و سید وحید فخرموسوی، هیات داوران سی و دومین جشنواره استانی تئاتر گیلان را تشکیل می‌دهند.

|

طی احکامی جداگانه؛

هیات انتخاب جشنواره تئاتر گیلان معرفی شد
طی احکامی جداگانه؛

هیات انتخاب جشنواره تئاتر گیلان معرفی شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و دبیر این دوره از جشنواره، آقایان علی حاج علی عسگری، محمدعلی(بهمن) صادق حسنی، اصغر کهن قنبریان، مهدی شایان و حسن(امیر) حامد را به‌عنوان هیات انتخاب آثار جشنواره‌ی استانی تئاتر گیلان منصوب کرد.

|

با توجه به محدودیت‌های اعلام شده؛

جشنواره استانی تئاتر گیلان به تعویق افتاد
با توجه به محدودیت‌های اعلام شده؛

جشنواره استانی تئاتر گیلان به تعویق افتاد

ستاد برگزاری جشنواره استانی تئاتر گیلان به دبیری محمدعلی(بهمن) صادق حسنی، پس از نشستی که با معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پی محدودیت های شدید اعلام شده توسط ستاد ملی کرونا برقرار کرد، تصمیم به تعویق جشنواره تئاتر گیلان گرفت.

|

نظرات کاربران