در حال بارگذاری ...
از سوی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

هیئت انتخاب جشنواره تئاتر بوشهرمعرفی شدند

طی احکامی جداگانه هیئت انتخاب سی‌و‌دومین جشنواره تئاتر استانی بوشهر معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از بوشهر، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر طی احکام جداگانه‌ای هنرمندان زیر را به عنوان اعضای هیئت انتخاب جشنواره تئاتر استانی منصوب کرد:

رامتین بالف، بازیگر ،نمایش نامه نویس و کارگردان و فیلمساز با تجربه بوشهری که آثار شاخصی در سه دهه گذشته روی صحنه برده است. آثاری نظیر «فیزیک بدن»،«اسکی روی یخ»، «پرواز ۶۶۶»،«کایوس»، «افسانه لیان»،«کرزنگرو» ،«تارزان»،«افسانه تاج» و... که همه آنها آثار موفقی بوده‌اند.بالف ضمن اجرای عموم آثار خود در سطح استان بوشهر در چندین دوره جشنواره فجر نیز حضور داشته و سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند از جشنواره فیلم فجر را در کارنامه دارد.

رضا بهارلو، بازیگر و کارگردان تئاتر، کارشناس ارشد کارگردانی و مدرس دانشکده هنر و معماری. بهارلو نیز در سه دهه گذشته در نمایش‌های متعددی بازی کرده و آثاری را نیز کارگردانی کرده است.برخی از این آثار عبارتند از :

بانوی دریایی ( ایبسن )/ مرد اتفاقی ( یاسمینا رضا ) / مضحکه مرگ یزدگرد ( مهدی دهقان )/ قصه های درگوشی ( امیررضا کوهستانی ) / خرس ( حمید امجد ) / نقش زن ( فرهاد آئیش ) / شعله های آبادان هیچگاه خاموش نمی شنوند ( فریبا جعفری ) / آن قصه شنیدی ( عبدالرضا سواعدی ) / هاتف ( احسان عبدی پور ) / بچه گنجشک ها ( عبدالرضا سواعدی ) / بعد از یک نمایش ( علی خودسیانی ) / این آدم اون آدم قبلی نیست ( افشین شعبانی )بهارلو علاوه بر تدریس در دانشگاه ، داوری جشنواره های متعدد را در کارنامه دارد.

علیرضا میرشکاری،بازیگر،نمایشنامه نویس ،پژوهشگر و کارگردان تئاتر. کارشناس ارشد کارگردانی .میرشکاری از هنرمندان فعال و پویای تئاتر استان بوشهر است که در سه دهه گذشته ضمن بازی در آثار شاخص تئاتری، آثاری را کارگردانی کرده و علاوه بر این در نمایشنامه نویسی نیز دستی دارد و از فعالین حوزه آموزش تئاتر و نیز هست.کارگردانی نمایش‌های؛ آواز قو، آرشیو زنده، قدرت الفبا، ژوست و فالش، مجمع مرغان، مسافر جنوب، خطاهای فرضی به موازات خیال، رویا، دشمن مردم و...

اردشیر محمودی فر به عنوان نماینده شورای نظارت بر تئاتر استان به عنوان ناظر این هیئت را همراهی خواهد کرد.

یادآور می‌شود، جشنواره تئاتر استانی بوشهر در سال ۹۹، آذرماه امسال به صورت غیر متمرکز برگزار خواهد شد.
مطالب مرتبط

با اعلام اسامی برگزیدگان سی‌و‌دومین جشنواره تئاتر استانی بوشهر

«اسب قاتلین» و «خانه بدریا آل بویه» به جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند
با اعلام اسامی برگزیدگان سی‌و‌دومین جشنواره تئاتر استانی بوشهر

«اسب قاتلین» و «خانه بدریا آل بویه» به جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

برگزیدگان سی‌و‌دومین جشنواره تئاتر استانی بوشهر اعلام و دو نمایش «اسب قاتلین» و «خانه بدریا آل بویه» به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

|

مسئول انجمن نمایش خارگ خبر داد

قول مساعدت و پیگیری فرماندار بوشهر برای تجهیز پلاتو خارگ
مسئول انجمن نمایش خارگ خبر داد

قول مساعدت و پیگیری فرماندار بوشهر برای تجهیز پلاتو خارگ

مسئول انجمن نمایش خارگ می‌گوید: علی‌‌رغم پی‌گیری‌هایی که این انجمن طی یک سال گذشته برای تجهیز و تکمیل پلاتو نمایش انجام داده است اما هنوز این پلاتو به سیستم صوت و نور تجهیز نشده است. در این ارتباط و طی جلسه‌ای، فرماندار بوشهر نسبت به تجهیز و تکمیل این پلاتو قول همکاری و ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

زنگ پایان جشنواره‌های استانی نواخته شد
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

زنگ پایان جشنواره‌های استانی نواخته شد

ایران تئاتر_میترا رضایی:در هفته‌ای که گذشت جشنواره‌های استانی به پایان رسید و نمایش‌های برگزیده استان‌ها به دبیرخانه فجر معرفی شدند. همواره و در تمام ادوار گذشته سهم زیادی از جوایز و عناوین جشنواره فجر نصیب شهرستان‌ها شده است. باید دید در جشنواره امسال و با این روش برگزاری ...

|

نظرات کاربران