در حال بارگذاری ...
مدیر مجموعه اعلام کرد:

کرونا سینما و اولین پلاتو تئاتر خصوصی شیراز را تعطیل کرد

مجموعه سینما هنر و سالن تئاتر استاد پورشکیبایی شیراز به دلیل مشکلات ناشی از کرونا تعطیل شد .

مدیر مجموعه سینما تئاتر هنر در گفتگو با خبرنگار ایران تئاتر افزود: بر خلاف میل باطنی و به دلیل مشکلات ناشی از کرونا ناچار به تعطیلی شدیم.

داوود صیادی با بیان اینکه از اسفند ۹۸ تا کنون به دلیل شرایط کرونا و پس از اعلام ستاد ملی کرونا و تعطیلی تمام سالنهای سینما در کشور فعالیتی نداشتیم افزود: هزینه های مکان ، حقوق و دستمزد پرسنل در چند ماه اولیه سر انجام باعث شد تا نتوانیم به این شرایط ادامه دهیم و رسماً به فعالیت اولین پلاتو خصوصی تئاتر شیراز خاتمه دهیم.

مدیر مجموعه هنر با اشاره به اینکه بهترین زمان درامد زایی سالنها در اکران نوروزی است افزود: متاسفانه سینمای نوپای ما با از دست دادن اکران نوروزی که محل درآمد اصلی برای جبران کسری های سالن در ماه های محرم و صفر است عملا دیگر توان مالی برای ادامه فعالیت نداشت

صیادی با یادآوری اینکه ما فعالیت سینمایی خود را از ابتدای سال ۹۸ اغاز کردیم افزود : مجموعه ما قدمت زیادی نداشت که بکوییم بعد از ده سال فعالیت مستمر و پس انداز و سودهی می توانیم یک سال بی درآمد را طی کنیم.

‌مدیر سینما هنر با اشاره به ابعاد دیگر کرونا گفت : 
وزارت فرهنگ و ارشاد و بخش های دولتی وعده های بسیاری در بخش فرهنگی و هنری میدادند و با عزاران شرط ناممکن از وام می گفتند که با سود ۱۲ درصدری عملا چگونه قابل پرداخت است ؟ 
صیادی افزود : جالب این کیسه دوزی بانک ها و مراکزی است که به جای حل ریشه ای مشکل حتی از مشکلات کرونا هم در پی کسب درآمد هستند و در این میان فرهنگ و هنر همواره قربانی بحران هاست.

صیادی با بیان اینکه علاوه بر عدم حمایت مالی دچار عدم حمایت روحی هم بودیم افزود : 
گروه هدف و مخاطبان ما که درگیر مشکلات خود بودند اما توقع میرفت هنرمندانی که در طی این سالها بر حسب وظیفه همراهشان بودیم حداقل با ما همراهی کنند که انها هم در این مدت یادی از این مجموعه نکردند هرچند درک می کنم که مشکلات بسیاری داشتند و تعطیلی سالنها برای همه اهالی فرهنگ و هنر مشکل ساز بوده است.

مدیر تماشاخانه استاد پورشکیبایی اظهار داشت : 
اما بخش دوم متولیان امر بودند توقع می رفت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس که همواره به جای وظیفه حمایتی تنها به وظیفه نظارتی پرداخته است حداقل از طریق معاونت هنری و مدیر کل جویای احوال این مجموعه باشند که نبودند ، توقع حمایت مالی که مدتها بود از ذهن ما رفته بود اما حداقل از لحاظ معنوی یک همدردی و همدلی می توانست ما را متوجه کند که حضورمان دیده میشود.

مدیر سینما تئاتر هنر با بیان اینکه مجموعه این دلایل باعث شد تا با ضرری چند صد میلیونی ناچار به تعطیلی مجموعه شویم افزود: ما دیگر امکان بقا نداشتیم و عملا همه چیز تمام شد.
هرچند بسیار غمگین و متاثرم که تلاش شبانه روزی و پنج ساله من و همکاران و پرسنل این مجموعه این چنین به پایان راه می رسد.

صیادی در خاتمه ضمن قدردانی از انعکاس این خبر افزود: برای تمام هنرمندانی که با ما همکاری داشتند بهترین ها را آرزومندیم و اکر کمی و کاستی در کار ما بوده در اراده مان نبوده و امید آن دارم ببخشند.

برای را برای جامعه هنر شیراز بهترین اتفاقات را آرزومندم و امید ان دارم که افتخارمان تنها به گذشته فرهنگ و هنر مان نباشد و بتوانیم به امروز و آینده مان افتخار کنیم .
مطالب مرتبط

در نیمه دوم دی‌ماه برگزار می‌شود

همایش «تئاتر خیابانی سردار عشق» به میزبانی شیراز
در نیمه دوم دی‌ماه برگزار می‌شود

همایش «تئاتر خیابانی سردار عشق» به میزبانی شیراز

شیراز پایتخت کتاب ایران در نیمه دوم دیماه جاری میزبان همایش «تئاتر خیابانی سردار عشق» با اجرای شش نمایش میدانی و خیابانی به نام سردار سلیمانی و افتخار سالگرد شهادت دلیر مرد عرصه فرهنگ و نبرد، می شود.

|

ناظر هیات بازبینی و داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود
ناظر هیات بازبینی و داوری سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی فارس:

بزرگترین دستاورد جشنواره امسال عملی کردن شعار اخلاق مداری بود

نوید جعفری ناظر هیات بازبینی و داوری و نائب رییس انجمن هنرهای نمایشی فارس در مراسم اختتامیه ضمن قدردانی از حمایت های دبیر جشنواره ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی گفت: تئاتر فارس شایسته بهترین هاست و حضور ۳۵ گروه نمایشی در شرایط کرونا شاهدی بر این مدعاست.

|

نظرات کاربران