در حال بارگذاری ...
مسعود ترابی در گفت وگو با ایران تئاتر مطرح کرد:

«هورقلیا»را با بیش از 60 بازیگر روی صحنه می‌برم

ترابی گفت:سیر اصلی داستان «هورقلیا»برزخ است و هر شب در موقعیتی یک سری از آدم ها وارد دنیای برزخ می‌شوند و با این بهانه به زندگی و تفکرات و عقایدشان می‌پردازم.

ترابی در گفت‌وگو با ایران تئاتر در باره فعالیت‌های جدید تئاتریش گفت:پیش تولید اجرای نمایش «هورقلیا» را مدتی است آغاز کرده‌ام. نمایش یک اثر اجتماعی و با پیش از 60 بازیگر است و با شروع تمرینات زمان نمایش و محل اجرا مشخص می‌شود.

این نویسنده در باره مضمون و فضای اجرای نمایش تصریح کرد:بیس اصلی داستان برزخ است و هرشب در موقعیتی یک سری از آدم‌ها وارد دنیای برزخ می شوند و با این بهانه به زندگی و تفکرات و عقایدشان می‌پردازم.در اصل این نمایش در قالب یک سریال – تئاتر قابل ارزیابی است و نمایش دو ماه روی صحنه می‌رود و هر شب با یک قصه از این آدم‌ها آشنا می‌شویم و البته هر قسمت از این تئاتر – سریال هویت مستقل دارد و مخاطب می‌تواند به تنهایی آن را ببیند.

این کارگردان در باره عوامل اجرایی نمایش عنوان کرد:چون نمایش یک کار بزرگ تئاتری با حدود 80 عوامل است کار را با حضور تهیه کننده شروع کرده‌ایم و شاهین پوشین تهیه‌کننده اثر است و تیم بازیگران ترکیبی از بازیگران جوان تئاتری و بازیگران با سابقه و چند سلبریتی است که هنوز مذاکرات با آن‌ها به نتیجه قطعی نرسیده است.

وی در بخش دیگر سخنانش ضمن اشاره به آغاز بخش دوم تولید برنامه زنده و اینرنتی آوانسن افزود:بخش اول این برنامه ترکیبی نقد و گفت‌وگوی نمایش‌های در حال اجرا را در پاییز و زمستان سال قبل تا اول اسفند و تعطیلی سالن های نمایشی به عنوان تهیه کننده و مجری انجام دادم که ارسلان اسکندریان کارگردان کار بود و از شبکه آپارات پخش می‌شد.قصد دارم به زودی پخش دوم این برنامه تخصصی تئاتر را آغاز کنم .

ترابی در باره وضعیت اجرای نمایش در دوران کرونا افزود:آخرین کار صحنه‌ایم در بهمن ماه سال قبل به نام«روزی که به دنیا آمدم» بود و درحال حاضر بچه‌های تئاتر در یک وضعیت بلاتکلیفی قرار دارند.زیرا تعطیلی‌های پی‌درپی سالن‌ها بر اساس مصوبات شورای عالی کرونا امکان هر گونه برنامه‌ریزی را می‌گیرد و از طرفی تکلیف مخاطبان تئاتر و سالن‌دارها هم در این وضعیت اصلا مشخص و شفاف نیست.

مسعود ترابی نویسنده‌ و کارگردان‌ جوان تئاتر در سال‌های اخیر حضور پررنگی در تئاتر داشته است. یک دقیقه سکوت، مهمان ناخوانده، رزمایش عاشقانه، تاریخ انقضا ذهن دیوانه، زنجیرشدگان، اِل کلاسیکو،خودکشی با دندان نیش،هیله ،هجده و او یک مرد بود از جمله کارهای مهم او محسوب می شوند.
نظرات کاربران