در حال بارگذاری ...
از سوی دبیرخانه سی و دومین جشنواره تئاتر استان مطرح شد؛

بومی‌گرایی در هیأت داوران سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران

داوری آثار راه یافته به مرحله نهایی سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران با نظر شورای سیاستگذاری این رویداد برای نخستین بار توسط ترکیبی کامل از داوران مازندرانی انجام خواهد شد.

به گزارش تئاتر مازندران، دبیر سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران از انتخاب و معرفی داوران مرحله نهایی سی‌ودومین جشنواره تئاتر این استان خبر داد و گفت: با هدف بهره‌مندی از سرمایه‌های تئاتری مازندران و همچنین معرفی چهره‌های توانمند تئاتر استان، امسال برای نخستین بار تصمیم گرفتیم تا از سه هنرمند صاحب‌نظر و فعال تئاتر استان و ترکیب کاملا مازندرانی برای داوری مرحله نهایی بهره بگیریم.

یاسر محمودی برنتی اظهار کرد: چهار اثر راه یافته به مرحله نهایی سی و دومین جشنواره تئاتر استان مازندران  را امسال قرار است آقایان فرهاد تجویدی و محمد فضلی و خانم نادیا فرجی داوری کنند که هر سه از چهره‌های خوشنام تئاتر هستند. آقای تجویدی و خانم فرجی در عرصه ملی شناخته شده و برجسته هستند و آقای فضلی نیز در استان چهره‌ای آکادمیک و شناخته شده از حوزه تئاتر است. استفاده از سرمایه‌های تئاتر استان برای داوری جشنواره تئاتر مازندران می‌تواند با توجه به چهره‌های شاخصی که در استان داریم، می‌تواند به روندی اثرگذار و انگیزه‌بخش برای هنرمندان و حتی نسل جدید تئاتر استان تبدیل شود.

دبیر سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران با اشاره به وجود چهره‌های توانمند دیگر در عرصه تئاتر استان خاطرنشان کرد: جشنواره تئاتر استان باید فرصتی برای معرفی همه ظرفیت‌های تئاتری به عرصه ملی باشد. اما متاسفانه تا کنون از این فرصت و امکان برای معرفی چهره‌های شاخص تئاتر در جایگاه کارشناس و داور تئاتر به عرصه ملی بهره مناسبی نبردیم.

محمودی برنتی اظهار کرد: همان طور که در جشنواره تئاتر فرصت معرفی گروه‌ها و کارگردان‌ها و بازیگران ایجاد می شود، باید سرمایه‌های انسانی تئاتر استان را که سال‌ها زحمت کشیده‌اند هم برجسته‌سازی و معرفی کنیم. این اقدامی است که در برخی استان‌های دیگر نیز افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: مازندران سرمایه‌های شاخصی در عرصه ملی تئاتر دارد که باید از آن‌ها برای سرمایه‌سازی و معرفی نیروی انسانی کارآمد تئاتر استان به سطح ملی بهره گرفت.

فرهاد تجویدی متولد ۱۳۳۹ در بابل، دانش آموخته مدیریت امور فرهنگی، سینما و کارشناس ارشد بازیگری از دانشگاه تربیت مدرس تهران است که به عنوان کارگردان، بازیگر و مدرس شناخته شده تئاتر کشور در تهران فعالیت می‌کند و تا کنون آثار شاخص و پرمخاطبی توسط او تولید شده و روی صحنه رفته است.

نادیا فرجی متولد ۱۳۶۰ قائمشهر نیز بازیگر صاحبنامی در عرصه تئاتر کشور است که علاوه بر تجربه‌ای طولانی در عرصه تئاتر، تحصیلات آکادمیک تئاتر را نیز در کارنامه دارد و کارشناس ارشد تئاتر و مدرس دانشگاه است.

محمد فضلی متولد ۱۳۶۳ در ساری با مدرک کارشناسی ارشد تئاتر و ادبیات نمایشی نیز از هنرمندان تئاتر مازندران است که طی سال‌های اخیر علاوه بر عهده‌دار بودن مسئولیت واحد نمایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر استان، در زمینه تدریس تئاتر در مراکز آموزش عالی و آموزشگاه‌های آزاد هنرهای نمایشی نیز حضوری فعال داشت.

سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران دوشنبه سوم آذر با اجرای چهار نمایش برگزار می‌شود و چهارم آذر نیز برگزیدگان جشنواره معرفی خواهند شد.
مطالب مرتبط

دبیرخانه  سی و دومین دوره جشنواره  اعلام کرد؛

اختتامیه جشنواره تئاتر استان مازندران بصورت مجازی برگزار می شود
دبیرخانه سی و دومین دوره جشنواره اعلام کرد؛

اختتامیه جشنواره تئاتر استان مازندران بصورت مجازی برگزار می شود

با توجه به محدودیت های اعمال شده و عدم تردد بین شهری به مرکز استان اختتامیه سی و دومین جشنواره تئاتر استان مازندران به تصمیم دبیرخانه حضوری برگزار نخواهد شد.

|

یاداشتی بر پخش اجراهای تئاتر در بستر فضای مجازی

تئاتر و صد سال تنهایی
ایران تئاتر می تواند مشارکت هنری را به یک عادت واره تبدیل کند
یاداشتی بر پخش اجراهای تئاتر در بستر فضای مجازی

تئاتر و صد سال تنهایی
ایران تئاتر می تواند مشارکت هنری را به یک عادت واره تبدیل کند

ایران تئاتر_ روح الله صالحی؛ اضافه کردن بخش اجرای تئاتر شهرستان در سایت ایران تئاتر می تواند جدای از دیده شدن هنر هنرمندان شهرستان به آرشیو سازی تئاتر کمک شایانی کند. سایت ایران تئاتر به عنوان تنها مرجع تخصصی و پویا تئاتر کشور با درگاه های تئاتر استان می تواند نقش چک پوینت را ...

|

پرویز بریدمیهمان حاضر در جشنواره استانی یزد:

هنرمندان تئاتر باید تاثیر مثبتی بر جامعه پیرامونی خود بگذارند
پرویز بریدمیهمان حاضر در جشنواره استانی یزد:

هنرمندان تئاتر باید تاثیر مثبتی بر جامعه پیرامونی خود بگذارند

ایران تئاتر:پرویز برید یکی از مدرسان ورکشاپ های بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان یزد که از شهر فرانکفورت در این رویداد حضور داشت، گفت: هنرمندان تئاتر باید تاثیر مثبتی بر جامعه پیرامونی خود بگذارند.

|

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد:

هنر تئاتر انسان را به خوب زیستن و نوع دوستی وا می‌دارد
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد:

هنر تئاتر انسان را به خوب زیستن و نوع دوستی وا می‌دارد

عباس ملازینلی، معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در حاشیه ی بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی یزد گفت: هنر تئاتر، انسان را به خوب بودن، خوب زیستن و نوع دوستی وا می دارد

|

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد:

جشنواره تئاتر استان ویترین و محصول فعالیت یک‌ساله هنرمندان یزدی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد:

جشنواره تئاتر استان ویترین و محصول فعالیت یک‌ساله هنرمندان یزدی است

مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه با توجه به شیوع بیماری کرونا و برخی از تنگناهای موجود در جامعه، هنر می تواند بخشی از مسائل را در مسیر حل و فصل قرار دهد، اظهار داشت: لازم است تا به هنر به عنوان روح جامعه بیشتر توجه شود و مسیرهای مختلف برای ...

|

نظرات کاربران