در حال بارگذاری ...
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نخستین برگزیده‌های استانی به جشنواره فجر معرفی شدند

در هفته‌ای که گذشت با وجود دستورالعمل‌های جدید ستاد کرونا، چند جشنواره استانی برگزار و اولین نمایش‌های برگزیده استانی به جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند. بی تردید یا وجود فراگیری ویروس کرونا و لزوم رعایت قرنطینه، شرایط برای استان‌ها آسان نیست اما با وجود تمام مشکلات ، جشنواره‌ها در حال برگزاری است تا آثار برگزیده استانی به موقع به جشنواره فجر معرفی شوند.

به گزارش ایران تئاتر در هفته گذشته، راه‌یابی شش اثر به جشنواره تئاتر استان خراسان شمالی،  تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره استانی تئاتر اروند، برگزاری سی و دومین جشنواره آذربایجان غربی، معرفی «ونوشه» از مازندران به جشنواره فجر، آغاز بازبینی آثار متقاضی شرکت در جشنواره تئاتر استان تهران، بازبینی مجازی آثار متقاضی حضور در سی و دومین جشنواره تئاتر همدان، افتتاح کتابخانه تخصصی تئاتر در ساری، جشن تولد و رونمایی از کتاب پیشکسوت تئاتر  بوشهر، رقابت ۴۴ نمایشنامه از سراسر ایران در جشنواره جامعه نگار شیراز، معرفی دو نمایش از سمنان به جشنواره تئاتر فجر، انتصاب مدیر دفتر یونیمای استان لرستان، سومین سالگرد درگذشت مجید واحدی زاده هنرمند اردبیلی، پیگیری تعلل در ساخت تئاتر شهر کرج، معرفی برگزیدگان جشنواره نمایش رادیویی «سخت سر» مازندران،  تمدید مهلت ارسال اثر به جشنواره تئاتر اردبیل، معرفی دو نمایش از هرمزگان به جشنواره تئاتر فجر، اهدای گواهی آموزش بازیگری در شهرستان مهاباد، هرمزگان الگوی مناسبی برای برگزاری جشنواره‌های تئاتر استانی، برنامه ریزی بهتر برای وضعیت تئاتر خوزستان بخشی از اخبار مهم استانی را به خود اختصاص دادند. بی‌شک مطلبی که پیش روی شما است تمامی اقدامات انجام شده در استان‌ها را در بر نمی‌گیرد بلکه تنها نگاهی به بخشی از رویدادهای مهم است. پیشنهاد می‌کنیم مشروح اخبار را روزانه در  درگاه‌های استانی بخوانید.

 

راه‌یابی شش اثر به جشنواره تئاتر استان خراسان شمالی

اسامی شش اثر راه یافته به پانزدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان شمالی معرفی شد. از سوی هیئت انتخاب آثار پانزدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان شمالی، متشکل از زکریا شیر محمد زاده، ابوالقاسم یزدانی و آزاده حیدرزاده، نمایش های  راه یافته به جشنواره معرفی شد. پانزدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان شمالی به دبیری امین فرحی  و بصورت غیر متمرکز در نیمه دوم آذر ماه برگزار می شود.

 

تمدید مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره استانی تئاتر اروند

به دلیل شرایط موجود و تقاضای مکرر گروه های نمایشی ، مهلت ارسال آثار به دبیر خانه چهارمین جشنواره استانی تتاتر اروند تا تاریخ 9 آذر 1399 تمدید شد. گروه‌های نمایشی می‌توانند فیلم تهیه شده از اثر خود را  در قالب dvd  و با فرمت MPEG2 و یا mp4 در 3نسخه تا پایان وقت اداری 8 آذر 1399 به امور هنری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی دو شهرستان آبادان و خرمشهر تحویل دهند. تاریخ برگزاری جشنواره از 15 تا 17 آذر ماه 1399 خواهد بود و این جشنواره به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

 

آغاز بازبینی آثار متقاضی شرکت در جشنواره تئاتر استان تهران

با معرفی هیئت انتخاب بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران، روند بازبینی آثار متقاضی شرکت در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران آغاز شد. با برنامه ریزی انجام شده هیئت انتخاب متشکل از وحید آقاپور، سامان ناصری و پیمان دانشمند از شنبه اول آذرماه بازبینی آثار را در روز اول در شهرستان های پاکدشت، قرچک، ورامین و پیشوا آغاز کردند. بازبینی آثار متقاضی شرکت در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران تا 6 آذرماه ادامه خواهد داشت. بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران توسط انجمن هنرهای نمایشی استان تهران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران آذرماه سال جاری در شهر تهران برگزار خواهد شد.

 

معرفی «ونوشه» از مازندران به جشنواره فجر

اختتامیه سی‌ و دومین جشنواره تئاتر مازندران با حضور داوران و دبیر جشنواره به صورت مجازی برگزار و تنها یک نمایش از این استان به جشنواره فجر معرفی شد. هیأت داوران سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران متشکل از فرهاد تجویدی ، نادیا فرجی و محمد فضلی که هر سه از تئاتری‌های اهل مازندران هستند، پس از تماشای چهار اثر راه یافته به بخش نهایی این جشنواره، علاوه بر معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف، یک اثر را شایسته معرفی به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر دانستند. امسال به خاطر محدودیت‌های کرونایی هر نمایش در شهر محل استقرار آن گروه اجرا شد و هیأت داوران پس از تماشای چهار نمایش، در نهایت نمایش «ونوشه» به نویسندگی سینا دلشادی و کارگردانی تورج زایدلی از ساری را به عنوان نمایش برتر جشنواره به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی کردند

 

برگزاری سی و دومین جشنواره آذربایجان غربی  22 الی 25 آذر ماه

نشست اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان غربی با موضوع برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر استانی برگزار شد. علاوه بر تعیین زمان برگزاری جشنواره از تاریخ 22 الی 25 آذر ماه سال جاری در این نشست  وضعیت مالی اداره کل فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی استان در خصوص حمایت از برگزاری جشنواره استانی ، برنامه‌های انجام گرفته و در دست اقدام در خصوص برگزاری جشنواره ، وضعیت سالن‌های نمایشی مورد استفاده در جشنواره و تصویب استفاده از تالار شمس و پلاتو هنر واقع در مجتمع فرهنگی هنری ارومیه بررسی شد. سی و دومین جشنواره تئاتر استان آذربابجان غربی از 22 لغایت 25  آذر ماه 1399 با توجه به شیوه نامه های ستاد ملی و استانی کرونا در شهرستان ارومیه می‌شود.

 

بازبینی مجازی آثار متقاضی حضور در سی و دومین جشنواره تئاتر همدان

با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت ها، شانزده نمایش متقاضی شرکت در سی و دومین جشنواره تئاتر استان به صورت مجازی ارزیابی خواهند شد و با توجه به تصمیم مرکز هنرهای نمایشی برای تغییر در شیوه نامه برگزاری جشنواره تئاتر استان همدان، گروه های متقاضی می بایست پس از بهبود شرایط همه گیری ویروس کووید 19 نمایش های خود را به روی صحنه ببرند. جشنواره های تئاتر استان های کشور به عنوان  ویترین فعالیت یک ساله گروه های نمایشی محسوب می شود که خلاقیت ها و آموخته های خود را با سایر هنرمندان به اشتراک می گذارند. سی و دومین جشنواره تئاتر استان همدان آذر ماه سال جاری به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

 

افتتاح کتابخانه تخصصی تئاتر در ساری

هم‌زمان با آغاز اجرای نمایش‌های سی‌ودومین جشنواره تئاتر مازندران، کتابخانه تخصصی تئاتر و آرشیو فیلم تئاتر برای هنرمندان حوزه نمایش استان در دفتر انجمن هنرهای نمایشی مازندران به بهره‌برداری رسید. کتابخانه تخصصی تئاتر مازندران که به بهره‌برداری رسیده، مجموعه‌ای شامل ۵۸۵ کتاب و فصلنامه، بیش از هزار فیلم‌تئاتر و حدود ۱۲۵۰ بروشور و پوستر تئاتر است . عمده این کتاب‌ها و فیلم‌ها از مرکز هنرهای نمایشی تحویل گرفته شده است. آثار مکتوب این کتابخانه شامل ۷۵ کتاب مربوط به جشنواره‌های ملی، ۱۴۰ کتاب فرهنگی، ۱۶۰ نمایشنامه، ۷۰ کتاب تخصصی تئاتر، ۴۰ کتاب پژوهشی و ۱۰۰ فصلنامه هنری است و  ۲۵۰ اسناد تئاتر مانند پوستر و بروشور از نمایش‌های مختلف ملی و استانی مربوط به دو تا سه دهه اخیر در این کتابخانه گردآوری شده است.

 

جشن تولد و رونمایی از کتاب پیشکسوت تئاتر  بوشهر

استاد ایرج صغیری پیشکسوت تئاتر بوشهر ۷۴ ساله شد. هنرمندان و شاگردان این استاد مسلّم تئاتر، در گرامیداشت میلاد او تنها به این مراسم بسنده نکرده و در یادداشت‌هایی متعدد، زبان احساس گشوده و هرکدام گوشه‌ای از منش، رفتار و کردار حرفه‌ای او را نگاشته و ثبت کردند. جشن تولد 74 سالگی، چهره نام‌آشنای تئاتر ایران، استاد ایرج صغیری به همت شاگردان و دوستدارانش در کافه حاج رییس بوشهر برگزار و به صورت زنده در صفحات مجازی و اجتماعی بوشهر پخش شد. در این مراسم از کتاب «خالو نکیسا، بنات النعش و یوزپلنگ» نوشته این هنرمند رونمایی شد. این کتاب اولین داستان های کوتاه استاد ایرج صغیری است که برای نخستین بار در سال ۱۳۶۹ در نشر سروش منتشر شده بود.  این کتاب پس از چند سال نایاب بودن و بعد از گذشت ۳۰ سال در نشر «افراز» به زیور طبع آراسته شده است.

 

رقابت ۴۴ نمایشنامه از سراسر ایران در جشنواره جامعه نگار شیراز

پس از بررسی ۱۴۵ نمایشنامه رسیده به دبیرخانه جشنواره جامعه نگار، هیئت انتخاب اولیه آثار متشکل از فرهاد ارشاد، مسعود احمدی و هادی امامی مقدم، ۴۵ نمایشنامه را برای حضور در بخش نهایی و داوری انتخاب کردند. متون انتخاب شده پس از داوری نهایی در ۱۶ آذر ماه جاری و طی مراسم اختتامیه معرفی و آثار برتر اول تا دهم این جشنواره در قالب کتاب منتشر خواهد شد.  معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز با همکاری انجمن هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به منظور ارتقا و اعتلای سطح کیفی نویسندگان بومی، اولین جشنواره ملی مجازی نمایشنامه نویسی را  هم‌زمان با سال جهش تولید به صورت آنلاین برگزار می‌کند.

 

معرفی دو نمایش از سمنان به جشنواره تئاتر فجر

با پایان یافتن سی و یکمین دوره نتایج داوری نمایش های صحنه ای که به صورت لوح فشرده مورد قضاوت و داوری قرار گرفت اعلام شد.  براساس آراء هیئت داوران از مجموع ۸ اثر که به مسابقه راه یافتند، نمایش «عکس اتفاق عزیز» به کارگردانی بابک صبوری و نویسندگی محمد مساوات و «معرکه در معرکه» به کارگردانی حسن سرچاهی و نویسندگی داوود میرباقری جهت معرفی به جشنواره فجر انتخاب شدند. جشنواره تئاتر استان سمنان در ۱ آذر ۹۹ به کار خود پایان داد .

 

انتصاب مدیر دفتر یونیمای استان لرستان

طی حکمی ازسوی اردشیر صالح پور رئیس اتحادیه بین المللی نمایشگران عروسکی- مبارک یونیمای ایران ، ایوب ماسوری به عنوان مدیر دفتر یونیمای استان لرستان به مدت یکسال منصوب شد.  یکی ازوظایف این دفتر تاسیس وراه اندازی وجذب هنرمندان وفعالیت های نمایشگران عروسکی وتوسعه وحمایت از این رشته ی هنری ست. ایوب ماسوری سالهای زیادی دراین حوزه تلاش نموده و هم اکنون نیز مشغول فعالیت  درتولید نمایش های عروسکی ست.

 

سومین سالگرد درگذشت مجید واحدی زاده هنرمند اردبیلی

این هنرمند نام آشنای کشور، در اولین روز از آذرماه سال 96و در حالیکه مسئولیت دبیری جشنواره تئاتر طلوع را بر عهده داشت و در حال استقبال از میهمانان این جشنواره بود، قلبش از حرکت ایستاد و با هجرت ناباورانه اش، هنرمندان صحنه های نمایش را داغدار کرد.  بدون شک همه تئاتری های شهرهای مختلف ایران اسلامی با نام هنرمند ارزنده اردبیلی، زنده یاد مجید واحدی‌زاده آشنا هستند.  هنرمندی ارزشمند که از تاثیر گذاران در تئاتر اردبیل است. هنرمندی توانا و کاربلد که توانست برای تئاتر اردبیل سنگ تمام بگذارد و کارهای ارزشمندی را در داخل و خارج کشور به اجرا درآورد و تحسین همگان را برانگیزد. هنرمندی فعال و ساعی که در جشنواره ها به شایستگی حضور یافت و  برای اردبیل در مجامع تئاتری، افتخارات ارزشمندی را کسب کرد

 

پیگیری تعلل در ساخت تئاتر شهر کرج

ساخت تئاتر شهر حدود دو سال و نیم پیش تصویب و ابلاغ شده است. ولی شهرداری کرج اقدام مؤثری برای ساخت آن انجام نداده است و پاسخگوی مطالبۀ عمومی هنرمندان و شهروندان کرجی درخصوص ساخت این مجموعه نیز نبوده است. سخنگوی شورای شهر و رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورا در این مورد گفت:  موضع شورای در قبال ساخت تئاتر شهر مشخص است. وقتی شورا لایحه یا طرحی را مطرح و سپس تصویب می کند، فرمانداری نیز تأیید می کند و ردیف بودجه به آن اختصاص داده می شود، شهرداری موظف به اجرای مصوّبۀ شوراست. امیدواریم این مطالبه که صرفاً خواست هنرمندان نیست، بلکه نیاز شهر و خواستۀ شهروندان و به تبع آن خواستۀ شورای محترم شهر کرج است به نتیجه برسد.

 

معرفی برگزیدگان جشنواره نمایش رادیویی «سخت سر» مازندران

نتایج نخستین جشنواره مجازی نمایش رادیویی «سخت سر» استان مازندران، پس از بازشنوایی و بررسی نمایش های رادیویی ارسال شده به این جشنواره توسط هیات داوران معرفی شدند. در بخش نمایش های رادیویی ارسال شده از استان مازندران ضمن تقدیر از حضور نمایش های رادیویی «بوسه بر ماه » و «توماس نجار»، نمایش رادیویی «مسافر کانال ماهی» تولید واحد نمایش رادیو مازندران به عنوان نمایش برتر نخستین جشنواره مجازی نمایش رادیویی استان مازندران معرفی شد. ضمن تقدیر از حضور نمایش های رادیویی «فیش آباد» از استان تهران و «پست بام» از استان ایلام، نمایش رادیویی «ها کو» از استان ایلام را به عنوان نمایش برتر نخستین جشنواره مجازی نمایش رادیویی استان مازندران در بخش سایر استان ها معرفی کرد و دبیرخانه نخستین جشنواره مجازی نمایش رادیویی «سخت سر» استان مازندران، در شهرستان رامسر به منظور ترغیب و تشویق نوجوانان در حوزه نمایش شنیداری با عنایت به بیشترین بازدید مخاطبان-لایک- از پست های نمایشی جشنواره، تلاش عوامل نمایش «بوق و کرونا» از استان خراسان رضوی را شایسته تقدیر معرفی کرد.

 

 تمدید مهلت ارسال اثر به جشنواره تئاتر اردبیل

با هدف زمینه سازی برای حضور بهتر گروه های نمایشی، مهلت ارسال اثر به بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استانی اردبیل تا ۱۵ آذر تمدید شد. شورای سیاستگذاری بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استانی اردبیل  با برگزاری نشستی، با هدف بستر سازی برای حضور بهتر گروه های نمایشی و با توجه به درخواست های هنرمندان استان، مهلت ارائه اثر به این رویداد تئاتری را  تا پانزدهم آذرماه سال جاری تمدید کرد. این جشنواره در روزهای بیستم تا بیست و سوم ماه جاری برگزار میشود. اولویت‌های موضوعی جشنواره موضوع و مضمون آثار ارائه‌شده آزاد است و موضوعات: نگاه ویژه و هنرمندانه به شعار سال 1399«جهش تولید» آسیب‌های اجتماعی، ایجاد روحیه نشاط و امیدبخشی در جامعه و تکریم کادر درمان با توجه به آثار مخرب روانی ناشی از شیوع ویروس کرونا. بهره‌گیری از مفاهیم و جلوه‌های تاریخی، فرهنگی و ادبی و آداب و سنت‌های منطقه فرهنگ ایثار و شهادت و موضوعات مرتبط با مفاهیم دینی و قرآنی اولویت برخوردار بوده و مورد تأکید جشنواره است.

 

معرفی دو نمایش از هرمزگان به جشنواره تئاتر فجر

آیین اختتامیه سی دومین جشنواره تئاتر استانی با رعایت دستور العمل های بهداشتی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان و مدیرعامل انجمن هنر های نمایشی ایران بصورت آنلاین از طریق فضای مجازی درمحل پلاتو آفتاب بندرعباس برگزار  شد و با رای هیئت داوران دو نمایش “نگاهم به دریاست تا کسی آب نبرد” و “خفگی ماهی ها در آب شور” به ترتیب به کارگردانی حسن سبحانی و رضا جوشعار، به عنوان نماینده‌ی هرمزگان به جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

 

اهدای گواهی آموزش بازیگری در شهرستان مهاباد

مراسم اهدای گواهی آموزش بازیگری دوره‌ی مقدماتی تابستان«۹۹» با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان و مسئول دفتر انجمن هنرهای نمایشی شهرستان مهاباد و جمعی از پیشکسوتان و‌ هنرمندان تئاتر در مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرستان مهاباد برگزار شد. این دوره توسط آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی اهورای شهرستان مهاباد، با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان در راستای آموزش صحیح و پرورش و کشف استعدادهای جوان و خلاق اقدام با عنوان‌های: مبانی بازیگری و تربیت بدن، بیان، حس در سه ماه ( تابستان ۹۹ ) برگزار شد. این دوره از کلاس‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا با شرایط متفاوت تر نسبت به سالهای گذشته و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از فضای باز  برگزار شد.

 

هرمزگان الگوی مناسبی برای برگزاری جشنواره‌های تئاتر استانی 

مدیر عامل انجمن هنر های نمایشی  ایران در آیین اختتامیه سی دومین جشنواره تئاتر ضمن تبریک آغاز اولین جشنواره تئاتر استانی کشور از سواحل خلیج فارس،گفت : استان هرمزگان  الگوی مناسبی در برگزاری جشنواره‌های تئاتر  استانی است. جشنواره ای که با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار و هم‌زمان به صورت آنلاین  پخش شد . در سالن های اجرا نیز  با یک سوم ظرفیت سالن  برنامه ریزی شد. وی همچنین افزود: استان‌های دیگر نیز می توانند بعد از تعطیلات دو هفته ای اعلامی از سوی هیات دولت و ستاد کرونا تمرینات و برنامه های خود را از سر گیرند.

 

اعلام اسامی مقالات راه‌یافته به جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران

آثار راه‌یافته به چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران در بخش چکیده مقالات معرفی شدند. از مجموع ۴۲ اثر رسیده به دبیر خانه، ۱۳ اثر بدون ترتیب اولویت معرفی شدند.  چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران با شیوه ای متفاوت در دوبخش مقاله نویسی و نمایشنامه نویسی در بهمن ماه سال جاری به دبیری عباس خلیفه لو برگزار خواهد شد.

 

برنامه ریزی بهتر برای وضعیت تئاتر خوزستان

مشاور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از لزوم برنامه ریزی بهتر برای وضعیت تئاتر خوزستان در شرایط کرونایی گفت. در شرایط پیش آمده و تعطیلی های مداومی که پیش می آید قطعا تئاتر از بین می رود ولی می توان به برنامه ریزی و ارائه رهکارهای مناسب با همکاری سایر ارگان های استان روند تولید تئاتر را زنده نگه داشت. مشاور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با توجه به وضعیت ادامه دار شرایط کرونا حداقل تا سال آینده گفت: بسیاری از هنرمندان تئاتر خوزستان از طریق تولید تئاتر، برگزاری جشنواره ها و برنامه های جنبی تئاتر روزگار می گذرانند و حالا با این تعطیلی های ادامه دار آینده این هنرمندان بد و بدتر خواهد شد و به همان اندازه که سلامتی هنرمندان و مردم مهم است وضعیت معیشت و زندگی هنرمندان هم مهم است. با این شرایط برای اجرای عموم تئاتر و برگزاری جشنواره ها به شکل سابق هیچ کاری نمی توان انجام داد و حداقل یکسال زمان می برد تا مخاطب بتواند دوباره به فضای سالن های تئاتر اعتماد کند و به تالار اجرا بیاید و باید بحث اجراهای آنلاین جشنواره ها و اجراهای عموم با حداقل ظرفیت و رعایت پروتکل های بهداشتی و سپس اجراهای آنلاین تئاترها را انجام داد.
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

سردار د‌‌ل‌ها در قاب نمایش‌های استانی
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

سردار د‌‌ل‌ها در قاب نمایش‌های استانی

ایران تئاتر_میترا رضایی:در هفته‌ای که گذشت تئاتر شهرستان‌ها هم مثل تمام کشور رنگ و بوی شهادت داشت و هم‌زمان با سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، نمایش‌های خیابانی بسیاری با موضوع این شهید بزگوار و دیگر شهدای مدافع حرم در استان‌ها اجرا شد و دو همایش نیز با همین موضوع آغاز ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

انتخاب مدیرعامل‌ انجمن هنرهای نمایشی در دو استان
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

انتخاب مدیرعامل‌ انجمن هنرهای نمایشی در دو استان

در هفته ای که گذشت استان‌ها بعد از برگزاری انتخابات استانی، مدیر عامل‌های انجمن‌های 2 استان انتخاب شدند. یک جشنواره دبیر خود را شناخت. دو جشنواره به کار خود پایان داد و فراخوان چند جشنواره دیگر منتشر شد و فعالیتهای تئاتر استانها مسیر خود را با قدرت ادامه می‌دهد.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

اقدامات بنیادی تئاتر شهرستان‌ها در دوران پساجشنواره
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

اقدامات بنیادی تئاتر شهرستان‌ها در دوران پساجشنواره

در هفته‌ای که گذشت در تئاتر استان‌ها شاهد پرداخت به اقدامات بنیادی بودیم. انتشار کتاب و افتتاح و مرمت سالن‌های نمایش اقداماتی است که می‌تواند گام موثری در رشد و اعتلای تئاتر باشد و در روزهای پسا جشنواره با انرژِی و نگیزه بالا در استان‌ها در حال انجام است.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

قطار جشنواره‌های استانی به ایستگاه پایانی نزدیک می‌شود
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

قطار جشنواره‌های استانی به ایستگاه پایانی نزدیک می‌شود

ایران تئاتر_میترا رضائی، قطار برگزاری جشنواره های استانی برای معرفی آثار برگزیده‌شان به جشنواره فجر، کم‌کم به ایستگاه پایانی میرسد اما امیدواریم هیجان و امیدی که به کالبد خسته تئاتر دمیده شده همچنان باقی بماند. تولید و تماشای نمایش حتی در فضای مجازی هم به شیوه‌ای نو ارتباط ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رنگین کمان انتخابات در تئاتر استان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رنگین کمان انتخابات در تئاتر استان‌ها

در هفته‌ای که گذشت استان‌ها هم مثل تمامی کشور رنگ و بوی انتخابات داشت و هنرمندان و مسئولان تئاتری استان‌ها با انتشار بیاینیه همکاران تئاتری خود را به شرکت در انتخابات دعوت کردند تا با بهترین انتخاب بتوانند افق های روشنی برای تئاتر شهرستان ها رقم بزنند.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

یک هفته پرتحرک برای تئاتر مازندران
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

یک هفته پرتحرک برای تئاتر مازندران

در هفته گذشته نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان‌ها با حضور قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی کشور به همراه حسن رونده مدیر امور هماهنگی استان های اداره کل هنرهای نمایشی در استان مازندران برگزار شد .

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری

در هفته‌ای که گذشت دو نمایش از استان‌ها در جشنواره‌های بین‌المللی درخشید و با توجه به تعطیلی تماشاخانه‌ها مسئولان تئاتر استان‌ها تمرکر فعالیت‌هایشان را بر زیرساخت‌های تئاتر، برگزاری جشنواره‌ها و ساخت و تجهییز سالن‌های نمایش گذاشتند تا بستر تئاتر زنده و سالم بماند.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

استان‌ها برگزاری جشنواره‌های موضوعی و ملی را از سر گرفتند
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

استان‌ها برگزاری جشنواره‌های موضوعی و ملی را از سر گرفتند

ایران تئاتر_میترا رضایی:در هفته‌ای که گذشت استان‌ها برگزاری جشنواره های ملی و منطقه‌ای خود را از سر گرفتند که تا پیش از پایان سال به سرانجام برسند. در شرایط کرونایی یکی از مهم‌ترین اقداماتی که چراغ تئاتر را روشن نگه داشته است همین برگزاری جشنواره‌ها است که در استان‌ها از ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رقابت برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی در ضیافت فجر39
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رقابت برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی در ضیافت فجر39

در هفته‌ای که گذشت تعداد بیشتری از شهرستان‌ها سالن‌های تئاتر خودر را به روی مخاطبان گشودند و جشنواره‌های اختصاصی‌شان را در آستانه آغاز جشنواره فجر به پایان رساندند. هنرمندان راه‌یافته به فجر نیز آماده حضور در این رویداد بزرگ هنری شدند تا بتوانند توانایی‌های خود را به ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

برگزاری انتخابات انجمن هنرهای نمایشی در 3 استان
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

برگزاری انتخابات انجمن هنرهای نمایشی در 3 استان

در هفته‌ای که گذشت در کنار برگزاری دو جشنواره مهم در خطه جنوبی کشور، سه استان نیز انتخابات اعضا انجمن هنرهای نمایشی خود را بر اساس شیوه‌نامه جدید برگزار کردند تا نیرویی تازه برای برنامه ریزی‌ها و رونق تئاتر در شهرستان‌ها آماده شوند

|

نظرات کاربران