در حال بارگذاری ...
با اعلام دبیرخانه بیست و نهمین دوره

هیئت انتخاب جشنواره تئاتر استان یزد معرفی شدند

محمدرضا ابوالحسنی، سید امیر زکی پور و مازیار رفعتی به عنوان اعضای هیئت انتخاب بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان یزد انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از یزد؛ اعضای هیئت انتخاب بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان یزد انتخاب شدند.

محمدرضا ابوالحسنی پیشکسوت تئاتر استان و چندین دوره مسئول انجمن هنرهای نمایشی استان یزد، دارنده گواهینامه درجه ۳ رشته هنرهای نمایشی است و تاکنون در بیش از ۶۰ نمایشنامه در جایگاه بازیگر، کارگردان، نویسنده، مشاور، استاد راهنما و... فعالیت داشته و در ۱۱ فیلم و سریال نیز بازی کرده است.
وی کسب مقام اول جشنواره استانی و جشنواره منطقه‌ای تئاتر را در کارنامه هنری و دبیری ۸ دوره جشنواره تئاتر سوره جوان و ۵ دوره جشنواره تئاتر بچه های مسجد را در سوابق اجرایی خود دارد و در برگزاری ۷ جشنواره تئاتر آموزشی ترویج و مشارکت مردمی جهاد سازندگی استان نقش آفرین بوده و داوری جشنواره‌های گوناگون استانی، منطقه‌ای و کشوری را هم بر عهده داشته است.
علاوه بر عضویت در شورای برنامه ریزی تئاتر استان و شورای بررسی متون و شورای نظارت بر نمایش و صدور پروانه نمایش شهرستان و استان یزد، ۳ دوره عضویت در هیئت مدیره انجمن نمایش و ۳ دوره ریاست انجمن هنرهای نمایشی استان و ۱۶ سال مسئولیت خزانه داری انجمن نمایش و انجمن هنرهای نمایشی استان یزد از جمله سوابق محمدرضا ابوالحسنی به شمار می رود. همچنین دبیر اجرایی پنجمین جشنواره تئاتر استانی یزد و مسئولیت مالی ۱۰ جشنواره تئاتر استانی و ۴ جشنواره تئاتر فجر استانی نیز در سوابق او به چشم می‌خورد.

سیدامیر زکی‌پور دیگر عضو شورا هیئت بازبینی بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان یزد بازیگر، کارگردان و مستندساز و دانش آموخته رشته مدیریت رسانه در مقطع کارشناسی ارشد از مدرسه اپرای پکن، و کارشناسی رشته بازیگری نمایش از دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.
در سوابق اجرایی وی عضویت در شورای بازبینی و انتخاب آثار جشنواره‌های بین‌المللی نمایش عروسکی یزد، جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی یزد، هیأت انتخاب آثار اولین دوره جشنواره فیلم کتاب‌خوان مشهد، ناظر پخش و مسئول هماهنگی و ارزیابی شبکه‌های ورزش و دو سیما، مدیر تولید و دبیری اولین کانون نمایش دانشگاه تهران دیده می‌شود و از تألیفات وی می‌توان به «تأثیر رسانه‌ها بر فرهنگ وقف کتاب و کتابخوانی» ، «درباره جهان چهارم» و «رسانه و فرهنگ وقف در ایران» اشاره کرد.
در کارنامه درخشان زکی‌پور کارگردانی در بیش از ۱۳ نمایش‌‌ از جمله «بیدار خوابی» ، «ملکه‌های فرانسه» ، «روزی از روزها» ، «شاسوسا» ، «داستان‌های چخوف» ، «اشک مصنوعی» و... ، بازی در بیش از ۲۴ نمایش‌ نظیر «دردسر سگی» ، «پادشاهان» ، «جایی دیگر» ، «مردی که سگ شد!» و...، بازی در سریال‌های «خاک سرخ» ، «ستاره‌های شرق» ، «اولین شب آرامش» ، «بیداری» و فیلم کوتاه «پشیز» و تهیه‌کنندگی چندین مجموعه، مستند و مسابقه تلویزیونی و کارگردانی چند نمایش‌نامه خوانی و مدیر تولید و دستیاری کارگردان مجموعه‌های مختلف دیده می شود.
همچنین او تاکنون موفق به کسب ۱۲ جایزه از جشنواره های مختلف از جمله برنده جایزه اول کارگردانی شانزدهمین جشنواره تئاتر استان یزد، جایزه اول بازیگری فستیوال دانشجویان تئاتر ایران، جایزه اول بازیگری هفتمین جشنواره تئاتر استان یزد و ... شده است.

مازیار رفعتی عضو غیربومی هیئت بازبین جشنواره بیست و نهم است.
او مدرس هنرهای نمایشی دانشگاه باهنر، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علمی کاربردی کرمان، انجمن نمایش رفسنجان، موسسه فرهنگی هنری معراج اندیشه، آموزشگاه هنرهای نمایشی نو و انجمن نمایش سیرجان و دانش‌آموخته کارگردانی نمایش در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز است و به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی در سطح پیشرفته و متوسط تسلط دارد.

کارگاه تکنولوژی دیجیتال در هنرهای نمایشی - همکاری با پروفسور والنتینا والنتینی مدرس تئاتر معاصر از دانشگاه ساپینزا رم ، پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران،تهران،1391

وی به عنوان دستیار و مترجم در کارگاه تکنولوژی دیجیتال در هنرهای نمایشی و اجرای نمایش «خشم سرخ»، به عنوان محقق و نویسنده در پژوهش و نگارش نمایشنامه‌های «عصری عصرگاهی عصرآباد» ، «دچار آبی بیکران» و «رسم عاشقی آب‌ها» و نویسندگی در برنامه های تلویزیونی «دو قدم به صبح» شبکه چهار و «هنر از آغاز» شبکه آموزش سیما، به عنوان بازیگر در اجرای «کمدیا دلارته» از گروه تئاتر پیکولو میلان ایتالیا و بازی در سریال‌های تلویزیونی «از زمین انسانها» ، «مرگ فروشنده» ، «جزیره بهشتی» ، «کوچه عاشقی» ، «اژدهاک» و «خودکشی فرانسوی» و به عنوان کارگردان در نمایش‌های «رسم عاشقی آب‌ها» ، «افرا» ، «خاتم» ، «پاییز داغ و سال‌های سرب» ، «مهاجران» ، «یرما» ، «آرش» و «خشم و هیاهو» نقش آفرینی کرده است.
رفعتی در طول فعالیت‌های خود موفق به دریافت دیپلم افتخار نویسندگی برای نگارش نمایشنامه «عصری عصرگاهی عصرآباد» از بیست و هفتمین جشنواره استانی تئاتر یزد، لوح سپاس برای نویسندگی و کارگردانی نمایش «رسم عاشقی آب‌ها» از موسسه فرهنگی و هنری مکعب سفید کرمان و دیپلم افتخار بهترین طراحی نور برای نورپردازی و دیپلم افتخار بهترین طراحی صحنه برای صحنه پردازی نمایش «رسم عاشقی آب‌ها» از بیست و هشتمین جشنواره استانی تئاتر کرمان شده است.

 
مطالب مرتبط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد:

جشنواره تئاتر استان ویترین و محصول فعالیت یک‌ساله هنرمندان یزدی است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد:

جشنواره تئاتر استان ویترین و محصول فعالیت یک‌ساله هنرمندان یزدی است

مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه با توجه به شیوع بیماری کرونا و برخی از تنگناهای موجود در جامعه، هنر می تواند بخشی از مسائل را در مسیر حل و فصل قرار دهد، اظهار داشت: لازم است تا به هنر به عنوان روح جامعه بیشتر توجه شود و مسیرهای مختلف برای ...

|

از سوی دبیرخانه بیست و نهمین دوره

جدول اجرای نمایش‌های جشنواره تئاتر استانی یزد منتشر شد
از سوی دبیرخانه بیست و نهمین دوره

جدول اجرای نمایش‌های جشنواره تئاتر استانی یزد منتشر شد

دبیر اجرایی بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان یزد با اعلام این خبر گفت:6 اثر راه یافته به مرحله ی داوری و نهایی این دوره از جشنواره تئاتر استانی یزد از روز چهارشنبه سوم دی ماه 1399 با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

برگزاری آخرین جشنواره‌های استانی در سالی که گذشت
درخواست روسای انجمن هنرهای نمایشی شهرستان‌ها برای تعیین حریم تئاترشهر
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

برگزاری آخرین جشنواره‌های استانی در سالی که گذشت
درخواست روسای انجمن هنرهای نمایشی شهرستان‌ها برای تعیین حریم تئاترشهر

در هفته‌ای که گذشت و مقارن بود با روزهای پایانی سال، استان‌ها جشنواره‌های باقیمانده سال 1399 را نیز برگزار کردند. سالی که گذشت برای همه اهالی تئاتر سال سختی بود و شاید برای هنرمندان شهرستانی که همواره از امکانات کم‌تری برخوردار هستند سخت‌تر . ولی هنرمندان از پای ننشستند و تا ...

|

پرویز بریدمیهمان حاضر در جشنواره استانی یزد:

هنرمندان تئاتر باید تاثیر مثبتی بر جامعه پیرامونی خود بگذارند
پرویز بریدمیهمان حاضر در جشنواره استانی یزد:

هنرمندان تئاتر باید تاثیر مثبتی بر جامعه پیرامونی خود بگذارند

ایران تئاتر:پرویز برید یکی از مدرسان ورکشاپ های بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان یزد که از شهر فرانکفورت در این رویداد حضور داشت، گفت: هنرمندان تئاتر باید تاثیر مثبتی بر جامعه پیرامونی خود بگذارند.

|

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد:

هنر تئاتر انسان را به خوب زیستن و نوع دوستی وا می‌دارد
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد:

هنر تئاتر انسان را به خوب زیستن و نوع دوستی وا می‌دارد

عباس ملازینلی، معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در حاشیه ی بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی یزد گفت: هنر تئاتر، انسان را به خوب بودن، خوب زیستن و نوع دوستی وا می دارد

|

نماینده مردم  یزد در مجلس شورای اسلامی:

بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان یزد تلفیق زیبایی از هنر و تکنولوژی است
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی:

بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان یزد تلفیق زیبایی از هنر و تکنولوژی است

ایران تئاتر :دکتر محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی برگزاری بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان یزد در قالبی نو را ابتکار عمل بسیار خوبی می‌داند که می تواند آثار مخرب روحی و روانی ناشی از بیماری کرونا بر روی افراد جامعه را بهبود ببخشد.

|

نظرات کاربران