در حال بارگذاری ...
در آیین اختتامیه دومین دوره

برگزیدگان جشنواره استانی تئاترماه- وتار در کردستان  معرفی شدند

آیین اختتامیه دومین جشنواره استانی تئاترماه با عنوان وتار در کردستان با حضور مسئولان و هنرمندان  در محل سینما آزادی بیجار با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از کردستان، در آیین اختتامیه دومین جشنواره تئاتر استانی ماه "وتار"  ازسوی استاندار کردستان از " جعفر ولد خان" ، "شهرام میرزایی کردستانی" ، مازیار قبادی"  و "  پرویز احمدی " 4پیشکسوت تئاتر استان  به خاطر سال‌ها فعالیت درعرصه هنرهای نمایشی استان تقدیر شد.
دراین مراسم همچنین رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استانداری کردستان با اهدای لوح هایی از مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار و همچنین از امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان بعنوان مدیران توسعه دهنده هنر وفرهنگ در کردستان تقدیر بعمل آورد.
همچنین حوزه هنری استان کردستان با اهدای لوح از فعالیت دو گروه نمایشی استان، راه یافته به بخش نهایی جشنواره ملی تئاتر"مان" "بهار لطافتیان" با نمایش "نرجس" و "مازیار قبادی " با نمایش " همسرم گفت من زشت می خندم" با موضوع "کرونا" تقدیر بعمل آورد.

در ابتدای این مراسم "امید اکبر" دبیر اجرایی جشنواره در سخنانی گفت : داوری دومین جشنواره استانی تئاتر ماه – وتار به همت حوزه هنری استان کردستان بدلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا با بررسی 7 اثر راه یافته به بخش نهایی جشنواره از طریق فیلم های ارسال شده توسط "توحید معصومی نسب"، " فارس باقری"، " خسرو سینا" ، " صابر دل بینا " و " فاتح بادپروا" انجام گردید. 
وی ادامه داد: جشنواره استانی تئاتر ماه – وتار به صورت سالیانه توسط حوزه هنری کردستان در بیجار برگزار می گردد و در دوره دوم که فراخوان آن بهمن ماه سال 1398 اعلام گردید تعداد 17 اثر آمادگی خود را جهت حضور در جشنواره اعلام کردندو بازبینان جشنواره متشکل از خانم "مدیا ذاکری" ، " صابر نیک بخت" و " فریدون حامدی " اسفند ماه سال 98 به صورت حضوری بازبینی آثار را به انجام رساندند و در نهایت 8 اثر را به مرحله نهایی معرفی کردند.
اکبر افزود: متأسفانه بدلیل شرایط حاکم برکشور ناشی از شیوع کرونا علی رغم به تعویق انداختن زمان برگزاری به امید بهبود شرایط فراهم نگردید و در نهایت به احترام گروه های شرکت کننده و قدردانی از تلاش این عزیزان و جلوگیری از تعطیلی چرخ تئاتر این جشنواره به شکل غیر حضوری و از طرق بازبینی فیلم صورت گرفت.  
وی اظهار امید واری کرد: اختتامیه این جشنواره آغازی گردد برای برگزاری دوباره هنرمندان تمامی رشته ها به ویژه هنرهای نمایشی در دورهمی های هنرمندانه که جامعه بسیار به آن نیاز دارد.

در ادامه داوران دومین جشنواره استانی تئاترماه با عنوان وتار، پس از بررسی هفت نمایش راه یافته به مرحله نهایی آرای خود را اعلام کردند.

 کارگردانی

 "علیرضا همتیان"  با کارگردانی نمایش "حال همه ما خوب است" از بیجار، "اسماعیل پاشایی"  با کارگردانی نمایش "یک زندگی بهتر" از سقز و "شعیب مکتب داری"  با کارگردانی نمایش "روئیدن " از سنندج  به ترتیب  به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی کردند.

نمایشنامه نویسی

"باقر سروش" با نمایشنامه "حال همه ما خوب است " از بیجار، "مسعود هاشمی نژاد" با نمایشنامه "یک زندگی بهتر" از سقز و "شعیب مکتب داری" با نمایشنامه "روئیدن" به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی کردند.

بازیگر زن

 لوح تقدیر بهترین بازیگر زن دومین جشنواره تئاتر وتار  به "پریسا قلی پور" به خاطر بازی در نمایش "روئیدن"  و همچنین نفر دوم بازیگری زن به "سونیا فاروقی" بازیگر نمایش "یک زندگی بهتر" از سقز و جایزه رتبه  سوم به "سیده هانیه حسینی" به خاطر بازی در نمایش" 1988" از قروه رسید.

بازیگر مرد

"رضا یاوری"  با بازی در نمایش "حال همه ما خوب است"  از بیجار بهترین بازیگر مرد، "یونس صحرارو"  با بازی در نمایش "عطف به سبز "از قروه   نفر دوم و "داریوش رفعتی"  و "امید نیک روز " به طور مشترک به عنوان نفر سوم بهترین بازیگر مرد بخاطر بازی در نمایش "یک زندگی بهتر " از سقز از سوی هیات داوران انتخاب شدند.

طراحی صحنه جشنواره

"اسماعیل پاشایی"  به خاطر طراحی صحنه نمایش  "یک زندگی بهتر "، "شعیب مکتب داری" بواسطه طراحی صحنه  نمایش "روئیدن " و  "کیهان کمانگر"  طراح صحنه نمایش "سمفونی حیوانات" را بدون ترتیب اولویت به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی کردند.  
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

حیات آموزشی در تئاتر استان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

حیات آموزشی در تئاتر استان‌ها

ایران تئاتر : در هفته‌ای که گذشت با توجه به ادامه تعطیلی تئاتر و شرایط کرونایی به نظر می‌رسید فعالیت های نمایشی از نفس بیفتند اما ایطور نشد و تئاتر در استان‌ها با رویکردی آموزش محور و برگزاری جشنواره ها، کلاس‌های آموزشی و انتشار مجموعه نمایشنامه جریان دارد.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

بازگشت امید به تئاتری‌ها در بازگشایی تدریجی سالن‌ها
تئاتر شهر استان‌ها به انجمن‌های هنرهای نمایشی واگذار می‌شود
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

بازگشت امید به تئاتری‌ها در بازگشایی تدریجی سالن‌ها
تئاتر شهر استان‌ها به انجمن‌های هنرهای نمایشی واگذار می‌شود

در هفته‌ای که گذشت، شهرستان‌هایی که به لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت مساعد قرار داشتند، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری، درهای سالن‌های نمایش خود را به روی علاقمندان هنرهای نمایشی گشودند و امید است تئاتر از رخوت روزهای گذشته خارج شود. در این بین مقدمات واگذاری ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

زنگ پایان جشنواره‌های استانی نواخته شد
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

زنگ پایان جشنواره‌های استانی نواخته شد

ایران تئاتر_میترا رضایی:در هفته‌ای که گذشت جشنواره‌های استانی به پایان رسید و نمایش‌های برگزیده استان‌ها به دبیرخانه فجر معرفی شدند. همواره و در تمام ادوار گذشته سهم زیادی از جوایز و عناوین جشنواره فجر نصیب شهرستان‌ها شده است. باید دید در جشنواره امسال و با این روش برگزاری ...

|

نظرات کاربران