در حال بارگذاری ...
ایران تئاتر در روزهای برگزاری جشنواره تئاتر استان‌ها رقم زد؛

انتشار بیش از 750 عنوان مطلب با محوریت جشنواره تئاتر استان‌ها

ایران تئاتر- امسال در حالی که به دلیل شرایط خاص ناشی از گسترش ویروس کرونا جشنواره های تئاتر استان ها همگی بدون حضور تماشاگر و در شرایطی ویژه ای برگزار شد، با این حال ایران تئاتر و پورتال های استانی ایران تئاتر بیش از ۷۵۰ عنوان گزارش خبری، گفت‌وگوی خبری، گزارش تصویری، نقد تئاتر و خبر با محوریت جشنواره‌های تئاتر استانی و در راستای انعکاس هرچه بیشتر و گسترده تر فعالیت هنرمندان تئاتر در سراسر کشور، تولید و منتشر کردند.

برای گروه‌های تئاتری فعال در استان‌های کشور موفقیت در جشنواره‌های تئاتر استانی یکی از بهترین و در واقع اصلی‌ترین راه‌ رسیدن به مهم‌ترین رویداد تئاتری خاورمیانه یعنی جشنواره تئاتر فجر است. به همین روی برگزاری جشنواره‌های استانی تئاتر امروزه به یکی از جدی‌ترین رقابت‌های هنرمندان تئاتر در سراسر کشور تبدیل شده است.

«ایران تئاتر» به عنوان فراگیرترین سایت تخصصی تئاتر کشور هر ساله با تکیه بر توان و تلاش پورتال‌های تئاتر استان‌ها، نسبت به پوشش و انعکاس همه جانبه رویدادهای این جشنواره‌ها، که در واقع مهم‌ترین رویداد تئاتری هر استان هستند، اقدام  میکند.

امسال نیز باوجود تمام مشکلاتی که شیوع ویروس کرونا برای فعالیت‌های تئاتری در سراسر کشور بوجود آورده، «ایران تئاتر» پا به پای برگزارکنندگان و هنرمندان فعال و سختکوش تئاتر استان‌ها، جشنواره‌های استانی تئاتر را هم از طریق سایت های مستقل تئاتر هر استان استان‌ و همچنین از طریق انتشار مطالب فراگیر هر جشنواره در سایت مرکزی ایران تئاتر و نسخه ترجمه شده آن در  خروجی انگلیسی زبان ، بعنوان یک وظیفه مهم انجام داد. اخبار تئاتر استان ها محور موثر و مولد رسانه ای است که متاسفانه از سوی دیگر رسانه های رسمی و خبرگزاری های سراسری کشور بصورت جدی دنبال نمی شود.

حرکتی فراگیر که حتی شوع ویروس منحوس کرونا نتوانس مانع برگزاری آن شود ف به نحوی که به جز استانهای البرز، ایلام و قم، سایر استانها جشنواره‌های تئاتر استانی را بصورت آنلاین  بدون حضور تماشاگر برگزار کرده و هر استان نمایندگان خود را دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

در سال جاری جشنواره های تئاتر استانها در حالی به خط پایان رسید که بیش از  750 عنوان گزارش خبری، گفت‌وگوی خبری، گزارش تصویری، نقد تئاتر و اخبار مرتبط به جشنواره‌های تئاتر استانی در سایتهای مستقل استانی ایران تئاتر  با محوریت جشنواره تئاتر استان‌ها تولید و منتشر شده است. تعداد 65 عنوان مطلب از بین مطالب  برگزیده جشنواره های تئاتر استانی که برای مخاطب جهانی جذاب است پس از ترجمه توسط سرویس بینالملل ایران تئاتر به صورت مستقل در نسخه انگلیسی سایت ایران تئاتر منتشر شده است.  بیش از به 160 عنوان منتخب، از عناوین تولید شده در سایتهای استانی نیز، در راستای انعکاس فراگیر ملی و بین المللی این جشنواره‌ها در صفحه اصلی سایت ایران تئاتر به اشتراک گذاشته شده است.

در این میان استان تهران با تولید 54 عنوان مطلب بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است و آذربایجان غربی و کرمان هرکدام با 37 عنوان دومین رتبه تولید مطلب را دارند . استان های مازندران  و خوزستان با انتشار 34 عنوان مطلب در رتبه های بعدی قرار می گیرند . 

پیوند عشق و درایت به پیوست غیرت و پشتکاری

درباره اهمیت جشنواره تئاتر استان‌ها کافی‌ست به پیام‌ها و گفته های مسئولان تئاتر کشور نگاهی انداخت. قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی ضمن تشکر از هنرمندان، روسای انجمن هنرهای نمایشی و مدیران کل استان‌ها که در روزهای سخت ناشی از شیوع ویروس کرونا اقدام به برگزاری جشنواره‌های تئاتر استانی کردند، گفت: جشنواره‌های تئاتر استانی هماره به عنوان نقطه شروع و معرفی برای بسیاری از جوانان کوشا و هنردوستی بوده که فارغ از نفس هیجان و شور جشنواره به دلیل مشکلات ساختاری، این‌گونه رویدادها را زمینه مناسبی برای تولید آثار نمایشی می‌دیدند. بدون شک نگاه کارآمد مدیریتی نیز فارغ از برگزاری جشنواره باید به دنبال احیای بستری مناسب جهت شکل دادن به فرهنگ اجرای عمومی آثار نمایشی در استان‌ها باشد که این مطلوبِ نگاه مدیریتی فعلی در اداره‌کل هنرهای نمایشی نیز است. اما آن‌چه امسال در کشور به سبب شیوع ویروس کرونا رخ داد پیچیدگی کار در عرصه فرهنگ و هنر را دوچندان کرد که اگر تحریم‌های ظالمانه را نیز مدنظر قرار دهیم عیان است که باید با توش و توانی متفاوت و با خردی افزون این مسیر را ادامه می‌دادیم که این فقط همت مدیران را نمی‌طلبید و بی‌شک اگر غیرت هنرمندان و هنردوستان نیز نبود مسیر، پرتلاطم باقی می‌ماند.

امسال و تا به امروز که مسیر برگزاری جشنواره‌های تئاتر استانی به میانه راه رسیده است بی‌تردید این رویدادها سند افتخار قابل‌توجه‌ای شد از پیوند عشق و درایت به پیوست غیرت و پشتکاری که هماره هنرمندان و مسئولین تئاتر استان‌ها در کنار یکدیگر داشته‌اند.

هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی یکی از بخش‌های خلاق در جامعه هنری کشور

رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی درباره روند برگزاری جشنواره های تئاتر استان‌ها با بیان اینکه با بسته شدن تماشاخانه‌ها و تعطیلی های مداوم ما در برآورد اولیه امیدی به کیفیت اجراها نداشتیم، می‌گوید: اما دست مسئولان برگزاری جشنواره‌ها را باز گذاشتیم تا با خلق ایده ها و طرح های نو بتوانند هم در جلب مخاطب و هم در اجرای با کیفیت تلاش کنند. واقعا پشتکار بی نظیر، اقدامات خوب و ایده‌های جذابی را شاهد بودیم.

بصیرت معتقد است؛ بی‌شک تلاش صادقانه و متفکرانه هنرمندان ایران زمین همواره منشأ رشد و تعالی لایه های مختلف اجتماع انسانی بوده و می توانیم شاهد تأثیرات مثبت و مؤثر این حرکت ها و ایده های خلاق در بستر جامعه باشیم. هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی در این برهه حساس، یکی از بخش های خلاق و پر انرژی جامعه هنری کشور هستند که از ابتدای شیوع ویروس کرونا، با اجرائی کردن ایده های خلاقانه ، در کنار مردم، حضور مؤثر و بسزایی در پیشگیری از بیماری و چگونگی مواجهه با این ویروس ناشناخته را برعهده گرفته‌اند.

نمایش استان‌ها خط مقدم فعالیت های فرهنگی

محمد رضا الوند مدیر هماهنگی تئاتر استان‌ها نیز معتقد است؛ هنرمندان استان ها که در اوج کرونا به خاطر اعتلای فرهنگ و هنر وارد صحنه تئاتر شدند و خطر را به جان خریدند، سلحشوران خط مقدم فرهنگی بودند همانند پزشکان که در این ایام در خط مقدم سلامت هستند.

او می‌افزاید: پس از یکسال بیکاری و دوری از صحنه تئاتر و انزوای ناخواسته‌ای این جشنواره‌ها جان تازه ای به هنرمندان بخشید. نمایش استان‌ها خط مقدم فعالیت های فرهنگی است و به سهم خودم از مدیران و هنرمندان استان ها که با کمترین امکانات این جشنواره ها را برگزار کردند تقدیر می کنم.

 

فعالیت پورتال های تئاتر استان ها به روایت آمار

تئاتر آذربایجان غربی ؛ 37 عنوان مطلب

طی روزهای برگزاری سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان آذربایجان غربی، در مجموع 9 عنوان نقد تئاتر، 2عنوان گزارش خبری، 1 عنوان گزارش تصویری و 25 عنوان خبر (مجموع 37 عنوان) در پورتال تئاتر آذربایجان غربی تولید و منتشر شد. 

برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان آذربایجان غربی با انتشار اطلاعیه‌ای در روز 4 شهریورماه، از سوی دبیرخانه این جشنواره رسما کلید خورد. در این فراخوان که با شعار «همه باهم در کنار هم برای اعتلای تئاتر استان» منتشر شده بوده، همانطورکه قابل پیش‌بینی بود به دلیل شیوع ویروس کرونا، رویکرد این دوره نسبت به دوره‌های پیشین متفاوت اعلام شده بود و فقط با اعلام چند سرفصل کلی، جزئیات بیشتر به اطلاعیه‌های بعدی موکول شده بود.

یازدهم مهرماه در دومین اطلاعیه مرتبط با فراخوان سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان آذربایجان غربی، دبیرخانه جشنواره اعلام کرد که ۸ آبان ماه آخرین مهلت متقاضیان برای ثبت نام و اعلام حضور در این دوره جشنواره است. اما بواسطه شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا برگزارکنندگان جشنواره زمان بیشتری به متقاضیان دادند. در همین راستا سومین اطلاعیه مرتبط با فراخوان جشنواره، روز 21 مهرماه منتشر شد و با تمدید دو هفته‌ای، مشخص شد که گروه‌های تئاتر استان تا روز 15 آبان‌ماه می‌توانند برای حضور در این دوره جشنواره اعلام آمادگی کنند.

هفتم آبان‌ماه دبیرخانه سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان آذربایجان غربی با انتشار خبری از انتخاب سیدجلیل آغداشی، رسول بانگین و امین سیمین‌مرام بعنوان هیات بازخوان متون نمایش‌های متقاضی حضور در این رویداد خبر داد.

دو هفته بعد از آن دبیرخانه جشنواره، محمدباقر جعفری زاد، کریم علی‌خواه و شهرام میکائیلی را بعنوان هیات بازبین و انتخاب نمایش‌های متقاضی حضور جشنواره تئاتر استان معرفی کرد. روز 20 آبان‌ماه بر اساس اعلام دبیرخانه، اسامی 26 اثر نمایشی از شهرهای ارومیه، بوکان، میاندوآب، شاهین‌دژ، خوی، شوط و سردشت بعنوان گروه‌های متقاضی حضور در این جشنواره اعلام شد. پس از بازیبنی آثار هیات انتخاب 9 نمایش را برای حضور در مرحله نهایی سی و دومین جشنواره تئاتر استان انتخاب کرد. غلامرضا عزیزی، فارس باقری و ایرج محرمی بعنوان داوران این دوره طی روزهای 22 تا 24 آذرماه به تماشای نمایش‌های راه یافته به مرحله نهایی نشستند و در نهایت سی و‌ دومین جشنواره استان آذربایجان غربی با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی آثار برگزیده بصورت آنلاین، در روز 25 آذرماه 99 به ایستگاه پایانی رسید.

در پایان مراسم اختتامیه با توجه به آراء هیات داوران نمایش‌های «وقتی زنجره‌ها شیهه می‌کشند» با کارگردانی علی پیروزنیا و نمایش «معصوم مرده» با کارگردانی مرتضی نورپور به دبیرخانه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

 

تئاتر آذربایجان شرقی – 9 عنوان مطلب

پورتال تئاتر آذریابجان شرقی طی روزهای برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر این استان که با انتشار 2 عنوان گزارش خبری و 7 عنوان خبر (مجموعا 9 عنوان مطلب) این رویداد تئاتری را پوشش داد.

امسال از 31 اثر رسیده به دبیرخانه سی و دومین جشنواره تئاتر آذریابجان شرقی با دبیری احمد رجب پور، 18 اثر به مرحله نهایی راه پیدا کردند و نهایتا هیات داوران متشکل از؛ عبدالحسین لاله، سیروس همتی و مینا اکبری ناصر، سه نمایش «مسیو» به کارگردانی نازیلا ایرانزاد از تبریز، «خداحافظی نکردی با نجمه، سورجی» به کارگردانی سیامک افسایی از تبریز و «زنانی با چمدان هایی پر از شکلات» به نویسندگی و کارگردانی حسن عظیمی از میانه بعنوان نمایندگان این استان به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند. جشنواره استانی آذربایجان شرقی پیش از این قرار بود در خردادماه برگزار شود اما به دلیل شرایط ناشی از کرونا در دی ماه برگزار شد.

 

تئاتر اردبیل – 29 عنوان مطلب

سی‌ام مهرماه با انتشار فراخوان بیست ‌و هشتمین جشنواره تئاتر استان اردبیل و «آسیب‌های اجتماعی، ایجاد روحیه نشاط و امیدبخشی در جامعه و تکریم کادر درمان» رسما روند برگزاری این جشنواره کلید خورد. پورتال تئاتر اردبیل در روزهای برگزاری این جشنواره،  6عنوان گزارش خبری و 23 عنوان خبر (مجموع 29 عنوان) را با محوریت بیست ‌و هشتمین جشنواره تئاتر استان اردبیل تولید و منتشر کرد. 

بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر استان اردبیل از روز 25 تا 27 آذر به صورت غیرحضوری و با نمایش فیلم‌های این آثار منتخب در مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل برگزار شد. پیش از این اعلام شده بود که این رویداد تئاتری در روزهای 20 تا 22 آذرماه برگزار می‌شود. محمدتقی اسماعیلی، احمد مسرت و علی دانش اعضای شورای دبیری این دوره از جشنواره تئاتر استانی اردبیل بودند. سعید نوریان، کریم عظیمی ججین و سیداصغر سعادت بعنوان اعضاء شورای انتخاب این رویداد از میان ۱۹ اثر رسیده به دبیرخانه 7  نمایش را برای حضور در مرحله نهایی انتخاب کردند.

آیین اختتامیه بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استان اردبیل با رعایت پروتکل های بهداشتی در تالار شمس عطار اردبیلی مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل برگزار و به صورت زنده در فضای مجازی پخش شد. نهایتا هیات داوران این جشنواره متشکل از؛ محمد سیمزاری، مهدی خلیل زاده و رضا بهشتی، نمایش‌های «ستاره هایی به رنگ تاول» و «آقای رئیس جمهور» را به دبیرخانه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

تئاتر اروند – 9 عنوان مطلب

پورتال منطقه آزاد تئاتراروند با انتشار 2 عنوان گزارش خبری و 7 عنوان خبر با محوریت چهارمین دوره جشنواره تئاتر منطقه آزاد اروند را تولید و منتشر کردند.

چهارمین جشنواره تئاتر منطقه آزاد اروند با گرامیداشت یاد مرحوم استاد علی غلامی برگزار شد، و نهایتا دو نمایش «چهارشنبه های غم انگیز» به کارگردانی ندا اعتمادی کیا و «چگونه بمیرم که مرا دوست داشته باشید» به کارگردانی پژمان مهراب پور از سوی هیات داوران به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

 

تئاتر اصفهان – 4 عنوان مطلب

سی و دومین جشنواره تئاتر استان اصفهان امسال از 2تا5 دی‌ماه برگزار شد و در این روزها پورتال تئاتراصفهان 1 عنوان گزارش خبری و 3عنوان خبر (مجموعا 4 عنوان مطلب) را با محوریت جشنواره تئاتر استان تولید و منتشر کردند.

هیات داوران سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان اصفهان متشکل از؛ حسن کریمی، حمید شهرانی و پیمان کریمی پس از برسی 13 اثر رسیده به دبیر خانه این جشنواره در نهایت دو نمایش «بیداری به وقت خون» به کارگردانی احسان جانمی و «بهشت حکیم الله» به کارگردانی ویدا موسوی را به جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

تئاتر بوشهر - 16 عنوان مطلب

دوازدهم شهریورماه با انتشار فراخوان سی و دومین جشنواره تئاتراستان بوشهر رسما روند برگزاری این جشنواره کلید خورد. پورتال تئاتر بوشهر در روزهای برگزاری این جشنواره، 4 عنوان گزارش تصویری، 3 عنوان گزارش خبری و 9 عنوان خبر (مجموع 16 عنوان) را با محوریت سی و دومین جشنواره تئاتر استان بوشهر تولید و منتشر کرد.

سی‌ودومین جشنواره تئاتر استانی بوشهر از 15 تا 18 آذرماه به صورت غیرمتمرکز در شهرهای خود و با حضور محدود تماشگران (10 نفر) و نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. امسال 18 اثر به دبیرخانه این جشنواره رسید که 2 اثر انصراف دادند و در نهایت 6 اثر از دیر، کنگان و برازجان و بوشهر توسط هیات انتخاب متشکل از رامتین بالف، رضا بهارلو، علیرضا میرشکاری و اردشیر محمودی فر(ناظر)به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

هیات داوران این جشنواره متشکل از؛ احمد آرام، غلامحسین دریانورد و میترا خواجه‌ئیان، نمایش‌های «اسب قاتلین» به کارگردانی فضل‌الله عمرانی و «خانه بدریا آل بویه» به کارگردانی رضا مختارزاده را بعنوان نمایندگان استان بوشهر به جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

تئاتر تهران - 54 عنوان مطلب

بیست‌وپنجم مهرماه با انتشار فراخوان بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان تهران رسما روند برگزاری این جشنواره کلید خورد. پورتال تئاتر تهران در روزهای برگزاری این جشنواره، 4 عنوان گزارش خبری، 18 عنوان نقد، 8 عنوان گزارش تصویری و 10 عنوان خبر (مجموع 54 عنوان) را با محوریت سی و دومین جشنواره تئاتر استان تهران تولید و منتشر کرد.

امسال 55 گروه نمایشی برای حضور در بیست‌وپنجمین جشنواره تئاتر استان تهران اعلام آمادگی کردند، که هیات انتخاب این دوره متشکل از؛ وحید آقاپور، سامان ناصری و پیمان دانشمند پس از بازبینی آثار 12 نمایش را برای حضور در مرحله نهایی انتخاب کردند.

همچنین امسال برای نخستین بار مسابقه نمایشنامه‌نویسی در راستای شناسایی استعدادهای بومی این بخش با داوری اردشیرصالح پور، ابراهیم گله دارزاده و مهرداد کوروش نیا نیز برگزار شد.

بیست‌وپنجمین جشنواره تئاتر استان تهران توسط انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از ۲۲ لغایت ۲۶ آذر ماه به میزبانی پردیس تئاتر تهران با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و بدون حضور تماشاگران و پخش آنلاین برگزار شد. در نهایت با داوری محمد امیریارحمدی، مهران امام بخش و شبنم قلی‌خانی، دو نمایش «بهرام چوبین» و «c130L» به سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شد.

 

تئاتر چهارمحال و بختیاری - 21 عنوان مطلب

پورتال تئاتر چهارمحال و بختیاری در روزهای برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان،  3 عنوان گزارش تصویر، 3 عنوان گفت‌وگوی خبر، 2 عنوان گزارش خبری، 13 عنوان خبر (مجموعا 21 عنوان مطلب) با محوریت جشنواره تولید و منتشر کردند.

سی‌ودومین جشنواره تئاتر چهارمحال و بختیاری به دبیری فرشید بزرگ‌نیا از روز 1 تا 4 دی ماه بصورت زنده و آنلاین برگزار شد.

در مجموع 10 اثر  از شهرهای شهرکرد، بروجن، فارسان، لردگان و فرخ شهر به دبیرخانه جشنواره تئاتر استان ارسال شده بود که هیات بازبینی متشکل از؛ مسعود آگشته، مهرداد حیدری و فراز مهدیان دهکردی در نهایت 7 اثر را برای حضور در مرحله نهایی انتخاب کردند. نهایتا در مراسم اختتامیه نیز هیات داوران این دوره متشکل از، نادر برهانی مرند، عباس جمالی و سعید زارع، دو اثر نمایشی « پابرهنه، لخت، قلبی در مشت» و «ضیافت پنالتی ها» را به دبیرخانه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

تئاتر خراسان جنوبی – 16 عنوان مطلب

بعد از انتشار فراخوان چهاردهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی، پورتال تئاتر این استان، 5 گزارش خبری، 11 عنوان خبر با محوریت جشنواره تولید و منتشر کردند. چهاردهمین دوره جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی از روز 28 تا 30 آذرماه به صورت مجازی برگزار شد.

در این دوره 8 اثر در قالب فیلم به دبیرخانه رسید که 6 نمایش توسط هیات انتخاب متشکل از؛ احمد عابدی، مسعود رونقی، رضا عبدالهی، سید محمد حسین خراشادی و حمیدرضا سالمی، به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

نهایتا هیات داوران این جشنواره متشکل از؛ اتابک نادری، امیر دژاکام و بهرام ابراهیمی دو نمایش «هچل» و «ارمائیل» به دبیرخانه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

تئاتر خراسان شمالی – 13 عنوان مطلب

پورتال تئاتر کرمانشاه در روزهای برگزاری پانزدهمین جشنواره تئاتر این استان، 2 گفت‌وگوی خبری، 1 گزارش خبری و 10 عنوان خبر (مجموع 13 عنوان مطلب) با محوریت پانزدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان شمالی تولید و منتشر کرد.

پانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی از 26 تا 28 آذر در شهرستان‌های اسفراین و بجنورد به صورت نیمه متمرکز و با حضور داوران به دبیری امین فرحی برگزار شد.

امسال 14 اثر برای حضور در جشنواره به دبیرخانه رسید که هیئت انتخاب متشکل از؛ آزاده حیدرزاده، زکریا شیرمحمدزاده و ابوالقاسم یزدانی 6 نمایش را برای حضور در مرحله نهایی انتخاب کردند.

روز 28 آذرماه با برگزاری مراسم اختتامیه براساس رأی هئیت داوران متشکل از؛ مجید حمزانلویی، محمد شاکری و عباس کریمی، 2 اثر نمایشی «باران اگر بخواهد» و «دستور از بالا» به دبیرخانه سی ‌و نهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

 

تئاتر خوزستان - 32 عنوان مطلب

پورتال تئاتر خوزستان در ایام برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان با انتشار 7 عنوان نقد تئاتر، 3 عنوان گزارش خبری، 3 عنوان گزارش تصویری و 20 عنوان خبر (مجموعا 33 عنوان مطلب) این جشنواره راه پوشش داد.

هیات داوران سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان متشکل از؛ کیومرث مرادی، مائده طهماسبی، سعید بهنام، گلبرگ ابوترابیان و وحید نفر بعد از تماشای 8 اثر نمایشی راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره در نهایت؛ نمایش «خواب هایی که باید دید» به کارگردانی اشکان لدنی و یاسین پارسامنش از شهرستان بهبهان و نمایش «تلاقی یا گزارش یک واقعه از پیش اعلام نشده» به کارگردانی مهدی آشوغ کاری از شهرستان اندیمشک را به جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان با دبیری آرش سهرابی از 4 تا 6 دی ماه 1399 به صورت مجازی برگزار شد.

 

تئاتر زنجان – 11 عنوان مطلب

سی و دومین جشنواره تئاتر استان زنجان از روز۲ تا۵ دی ماه در تالار هنر فرهنگسرای امام به صورت اکران فیلم آثار با دبیری حسین نجفی برگزار شد.

پورتال تئاتر زنجان در این روزها 1 عنوان گزارش هبری و 10 عنوان خبر (مجموعا 11 عنوان) با محوریت جشنواره تولید و منتشر کرد.

امسال از میان 14 نمایش رسیده به دبیرخانه با داوری حسین عباسی نیا، امیر سهامی، ساسان قجر، حمیدرضا قزلباش و علیرضا همتیان  دو نمایش به جشنواره تئاتر فجر معرفی می‌شوند.

 

تئاتر سمنان - 9 عنوان مطلب

سی‌ویکمین دوره جشنواره تئاتر استان سمنان امسال با تولید 2 عنوان گزارش خبری و 7 عنوان خبر (مجموعا 9 عنوان) با محوریت جشنواره تئاتر استانی، در پورتال تئاتر سمنان پوشش داده شد.

سی‌ویکمین دوره جشنواره تئاتر استان سمنان که طی روزهای 28 و 29 آبان‌ماه با دبیری حمد مرادی حقیقی در تالار حکیم الهی سمنان برگزار شد و 10 اثر در قالب لوح فشرده به دبیرخانه رسید که 8 اثر برای حضور در مرحله نهایی انتخاب شدند.

این آثار بدون در تالار حکیم الهی سمنان برای هیات داوران متشکل از؛ محمدمهدی مرادی حقیقی، محمد عرب اسدی و حسین نصیری پخش شد و در نهایت دو نمایش «عکس اتفاق عزیز» به کارگردانی بابک صبوری و «معرکه در معرکه» به کارگردانی حسن سرچاهی بعنوان نمایندگان استان سمنان به جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

 

تئاتر فارس – 18 عنوان مطلب

پورتال تئاتر فارس در روزهای برگزاری سی‌ویکمین جشنواره تئاتر این استان، 4 عنوان گزارش تصویری، 2 گزارش خبری و 8 عنوان خبر (مجموعا 18 عنوان مطلب) با محوریت جشنواره تولید و منتشر کرد.

سی‌ویکمین جشنواره تئاتر استان فارس با دبیری استاد کاظم روزی‌طلب بصورت مجازی از روز 27 آذر تا 4 دی ‌ماه برگزار ‌شد.

۳5 اثر از شهرستان‌های مختلف فارس به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و هیات انتخاب 16 نمایش برای حضور در مرحله نهایی انتخاب کرد.

 

تئاتر قزوین – 8 عنوان مطلب

بیست‌ودومین جشنواره تئاتر استان قزوین به دبیری محمد حسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین طی روزهای 1 و 2 دی ماه در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد قزوین و به صورت پخش فیلم برگزار شد.

در این روزها پورتال تئاتر قزوین 1 عنوان گزارش خبری و 7 عنوان خبر (مجموعا 8 عنوان مطلب) با محوریت جشنواره تولید و منتشر کردند.

هیات داوران این جشنواره دو نمایش «کمین ژاله »  به کارگردانی حامد مکملی و «تکرار پاییز» با کارگردانی مرتضی نادیفر به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

تئاتر قشم – 7 عنوان مطلب

هفتمین جشنواره تئاتر جزیره قشم توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم و با همکاری انجمن هنرهای نمایشی منطقه آزاد قشم از تاریخ 26 تا 27 آذر در پلاتو فروردین این جزیره برگزار شد.

در زمان برگزاری این جشنواره پورتال تئاتر قشم 7 عنوان خبر را با محویت جشنواره تولید و منتشر کردند.

مراسم اختتامیه این جشنواره روز 28 آذرماه برگزار شد و هیات داوران نمایش «یک به علاوه سه مساوی با خاکستر» را به دبیرخانه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

تئاتر کردستان – 8 عنوان مطلب

سی‌ویکمین جشنواره تئاتر استان کردستان با معرفی حشمت اله صیدی شهردار سنندج بعنوان دبیر جنواره رسما کلید خورد.

این جشنواره که طی روزهای 1 تا 3 دی ماه در سنندج برگزار شد، پورتال تئاتر کردستان 3 عنوان گزارش خبری، 15 عنوان خبر (مجموعا 18 عنوان مطلب) با محوریت جشنواره تولید و منتشر کردند.

 

تئاتر کرمانشاه – 26  عنوان مطلب

پورتال تئاتر کرمانشاه در روزهای برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر این استان، 6 عنوان گزارش خبری، 2 عنوان گزارش تصویری و 18 عنوان خبر (مجموع 24 عنوان مطلب) با محوریت سی و دومین جشنواره تئاتر استان کرمانشاه تولید و منتشر کرد.

هشتم مهرماه با انتشار فراخوان سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان کرمانشاه روند برگزاری این جشنواره رسما کلید خورد. این جشنواره با دبیری سید محمدجواد معراجی از روز 25 تا 28 آذرماه در مجموعه تئاترشهر و مجتمع فرهنگی غدیر کرمانشاه، بدون حضور تماشاچی و بصورت آنلاین برگزار شد.

از میان 12 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره، هیات انتخاب متشکل از؛ فیض‌الله فروغی، مجتبی قلندرلکی و سعید نوروزی 7  نمایش برای حضور در مرحله نهایی انتخاب کردند. نهایتا در مراسم اختتامیه این جشنواره، هواس پلوک، عبدالحسین ظاهری و کیوان خلیلی بعنوان هیات داوران این دوره، نمایش‌های «قندخون» و «جرم» را به دبیرخانه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

تئاتر کرمان - 37 عنوان مطلب

طی روزهای برگزاری سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان در پورتال تئاتر استان کرمان، در مجموع 10 عنوان نقد تئاتر، 7 عنوان گزارش خبری، 3 عنوان گزارش تصویری و 17 عنوان خبر (مجموع 37 عنوان) در پورتال تئاتر کرمان تولید و منتشر شد. از میان مطالب تولید شده در پورتال تئاتر آذربایجان غربی با محوریت جشنواره تئاتر استانی، 9 عنوان از آنها در صفحه اصلی سایت ایران تئاتر در راستای انعکاس بیشتر مهم‌ترین رویداد تئاتری این استان بازنشر داده شد.

سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان کرمان به دبیری عبدالرضا قراری از روز 20 تا 25 آذرماه برگزار شد. در این دوره 14 اثر برای حضور در جشنواره به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد 10 نمایش به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

مراسم اختتامیه سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان کرمان روز 25 آذرماه بصورت آنلاین برای علاقه‌مندان پخش شد و در نهایت داوران این دوره متشکل از؛ مهدی بذرافشان، احمد شهدادی و رضا مسلمی زاده دو نمایش «هفت دقیقه یک‌نفس سکوت» و «چاقوی دم‌کرده‌ شب» را به جشنواره‌ تئاتر فجر معرفی کردند.

 

تئاتر کهگیلویه و بویراحمد – 21 عنوان مطلب

پورتال تئاتر کهگیلویه و بویراحمد در روزهای برگزاری سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان کهگیلویه و بویراحمد،  8 گزارش خبری و 13 عنوان خبر (مجموعا 21 عنوان مطلب) با محوریت جشنواره تئاتر استان تولید و منتشر کرد.

سی‌ودومین جشنواره استانی تئاتر کهگیلویه و بویراحمد، از روز 25 تا 27 آذرماه  به صورت غیرمتمرکز و پوشش آنلاین در شهرستان‌های یاسوج، سی سخت، گچساران و دهدشت با دبیری محمدعلی پیرسبزی برگزار شد.

رضا گشتاسب، ایرج کاظمی‌جو و اورنگ نارکی بعنوان اعضای هیات انتخاب از میان 12 اثر رسیده به دبیرخانه، 7 نمایش برای حضور در مرحله نهایی انتخاب کردند. و نهایتا با رای هیات داوران متشکل از؛ امیرحسین نوروزی، محمدحسن شریعتی و رضا گشتاسب دو نمایش «قرقره با آهنگ نقاره» و «ویولون زن پشت بام» به جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

 

تئاتر گلستان- 6 عنوان مطلب

تئاترگلستان در طول روزهای برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان گلستان با انتشار 2 عنوان گزارش خبری و 4 عنوان خبر (مجموعا 6 عنوان مطلب) را محوریت جشنواره تولید و منتشر کردند.

پس از اعلام فراخوان سی‌ویکمین جشنواره تئاتر استان گلستان 25 نمایش متقاضی حضور در این رویداد شدند و از میان این آثار 15 اثر که با مستندات کامل ارائه شده بودند توسط دبیرخانه جشنواره به هیات داوران سپرده شد.

در نهایت هیات داوران این دوره متشکل از؛ حسن رونده، علی ایزدی و محسن سراجی پس از تماشا و ارزیابی 15 اثر نمایشی از شهرستان های گرگان، بندرگز، کردکوی و بندرترکمن، نمایشهای «اپیدمی» به نویسندگی علیرضا امیدی و به کارگردانی رضا پورتراب زاده از گرگان، «راشومون» به نویسندگی فرشید مصدق و به کارگردانی عبدالرسول اونق از گرگان و «ژن» به کارگردانی محمد محمدی دنگلانی از کردکوی را به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

تئاتر گیلان – 25 عنوان مطلب

دوازدهم شهریورماه با انتشار فراخوان سی و دومین جشنواره تئاتراستان گیلان رسما روند برگزاری این جشنواره کلید خورد.

پورتال تئاتر گیلان در روزهای برگزاری این جشنواره، 3 عنوان گزارش تصویری، 5 عنوان گزارش خبری و 17 عنوان خبر (مجموع 25 عنوان) را با محوریت سی و دومین جشنواره تئاتر استان گیلان تولید و منتشر کرد. از میان این مطالب در راستای انعکاس هرچه بیشتر و بهتر قعالیت‌های هنرمندان تئاتر استان‌ها، 6 عنوان از این مطالب نیز در صفحه اصلی ایران تئاتر بازنشر شد.

سی‌ودومین جشنواره استان تئاتر گیلان که ابتدا قرار بود از روز 1 تا 4 آذرماه برگزار شود بدلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا ویروس به تعویق افتاد و بالاخره این جشنواره از روز 24 تا 26 آذرماه در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء(ص) رشت بدون حضور تماشاگر و بصورت آنلاین برگزار شد.  

در این جشنواره علی حاج علی عسگری، محمدعلی(بهمن) صادق حسنی، اصغر کهن قنبریان، مهدی شایان و حسن(امیر) حامد بعنوان هیات انتخاب آثار، از آستارا، آستانه اشرفیه، صومعه‌سرا (هر کدام یک اثر) و بندرانزلی، فومن و لاهیجان (هر کدام 2 اثر)،  9 اثر را برای حضور در مرحله نهایی انتخاب کردند.

سی‌ودومین جشنواره استان تئاتر گیلان با داوری نادر برهانی مرند، اتابک نادری و سیدوحید فخرموسوی در نهایت در مراسم اختتامیه، نمایش‌های «بریده‌ها» و «پلی از جنس شیشه» را بدون اولویت‌بندی به دبیرخانه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

تئاترلرستان- 6 عنوان مطلب

در روزهای برگزاری سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان لرستان 2 عنوان گزارش خبری و 4 عنوان خبر (مجموعا 6 عنوان مطلب) با محوریت جشنواره تئاتر استان تولید و منتشر شد.

پس از انتشار فراخوان این جشنواره، 25 اثر متقاضی حضور در جشنواره بودند که 15 اثر توسط هیات باخوان مرحله نهایی راه یافتند و بعد از آن نیز در مرحله بازبینی با داوری سیدسیامک موسوی، نصرتالله مسعودی و محمدرضا عبداللهی‌فرد، 8 اثر نمایشی جهت حضور به مرحله نهایی سی و دومین جشنواره تئاتر استان لرستان راه پیدا کردند.

امسال هیات داوران سی و دومین جشنواره تئاتر استان لرستان نمایش‌های «اوهام گاو خشمگین» کارگردانی کاوه نورمحمدی و «کسوف در میان روز» با کارگردانی محمد نوریان را بعنوان نمایندگان استان لرستان به جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

­­

تئاتر مازندران – 34 عنوان مطلب

پورتال تئاتر مازندران در روزهای برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان،  4 عنوان گزارش تصویر، 5 عنوان گزارش خبری و 25 عنوان خبر (مجموعا 34 عنوان مطلب) با محوریت جشنواره تولید و منتشر کردند.

شورای سیاستگذاری سی‌ودومین تئاتر استان مازندران پس از جلسات متعدد، نحوه شرکت گروه‌های نمایشی سطح استان را به صورت ارسال فیلم در مرحله اول به تصویب رساند و در پی اعلام فراخوان به گروه‌های نمایشی، تعداد ٢٢ اثر تا پایان روز ١۵ آبان ماه به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

هیات انتخاب متشکل از یوسف فخرایی، صفرعلی اوجانی، حسن میرزایی، محسن اردشیر و محبوبه ارمیانی از میان آثار ارسالی ۴ نمایش را برای حضور در مرحله نهایی انتخاب کردند. در نهایت نمایش «ونوشه» به کارگردانی تورج زایدلی به عنوان استان به جشنواره تئاتر فجر معرفی شد.

 

تئاتر مرکزی - 12 عنوان مطلب

نوزدهم مردادماه با معرفی جواد روستایی بعنوان دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان مرکزی رسما روند برگزاری این جشنواره کلید خورد. پورتال تئاتر مرکزی در روزهای برگزاری این جشنواره، 2 عنوان گزارش خبری و 10 عنوان خبر (مجموع 12 عنوان) را با محوریت سی و دومین جشنواره تئاتر استان مرکزی تولید و منتشر کرد. 

فراخوان سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان مرکزی روز 29 مهرماه با توجه به محدودیت‌های کرونایی منتشر شد و 24 نمایش از اراک، خمین، دلیجان، ساوه، محلات و شازند به دبیرخانه رسید. در ادامه هیات انتخاب متشکل از؛ حمید ابراهیمی، علیرضا گلستانی و حجت رحیمی 10 اثر را بعنوان آثار راهیافته به مرحله نهایی انتخاب کردند.

این جشنواره که بصورت غیر متمرکز بدون حضور تماشاگر برگزار شد، حمید پورآذری، خیام وقارکاشانی و افسانه ماهیان بعنوان اعضاء هیات داوران این دوره، طی سه روز با سفر به چهار شهرستان استان مرکزی و ارزیابی نمایش‌های شرکت کرده، نهایتا دو نمایش «ابراهیم» به کارگردانی میثم کرمی و «نقش در ستایش ژست» به کارگردانی رامین علیزاده را دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

تئاتر هرمزگان- 26 عنوان مطلب

سی و دومین جشنواره تئاتراستان هرمزگان با دبیری حسین کریمی در حالی از روزهای 26 تا 29 آبان‌ماه با حضور 6 اثر نمایشی برگزار شد، که در روزهای برگزاری این جشنواره، 7 عنوان گزارش تصویری، 2 گزارش خبری، 1 گفت‌وگوی خبری و 16 عنوان خبر (مجموع 26 عنوان) با محوریت سی و دومین جشنواره تئاتر استان هرمزگان در پورتال تئاتر هرمزگان منتشر شد.

پس از انتشار فراخوان سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان هرمزگان، 10 اثر از بندرعباس، میناب، رودان، حاجی‌آباد و جزیره هرمز به دبیرخانه جشنواره رسید. هیات انتخاب این دوره متشکل از؛ مجید سرنی زاده، یاسین بهرامی و سارا توکلی پس از بازیبینی آثار 6  نمایش را برای حضور در مرحله نهایی انتخاب کردند.

همچنین در روز 12 آبان‌ماه طی مراسمی با حضور مدیرکل ارشاد استان و دبیر جشنواره از پوستر سی‌ودومین جشنواره تئاتر استان هرمزگان رونمایی شد. جشنواره تئاتر استان هرمزگان امسال با میزبانی پلاتو آفتاب بندرعباس به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بدون حضور تماشاگر در روزهای 26 تا 29 آبان ماه در دو سانس صبح و بعد از ظهر برگزار شد و علاقه‌مندان نمایش‌ها را به صورت مجازی تماشا کردند.

مراسم اختتامیه این جشنواره نیز بصورت آنلاین برای علاقه‌مندان پخش شد و در نهایت با رای هیات داوران متشکل از سعید موحدی، ابراهیم پشت کوهی، مهران محمودزاده، مجید سرنی زاده و مجتبی سلیمی، دو نمایش «نگاهم به دریاست تا کسی آب نبرد» به کارگردانی حسن سبحانی و «خفگی ماهی ها در آب شور» به کارگردانی رضا جوشعار، بعنوان نماینده‌های هرمزگان به جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

 

تئاتر همدان - 14 عنوان مطلب

سی‌ودومین دوره جشنواره تئاتر استان همدان با دبیری اجمدرضا احسانی امسال با تولید 3 عنوان گزارش خبری و 11 عنوان خبر (مجموعا 14 عنوان) با محوریت جشنواره تئاتر استانی، در پورتال تئاتر همدان پوشش داده شد. از میان این مطالب در راستای انعکاس هرچه بیشتر و بهتر قعالیت‌های هنرمندان تئاتر استان‌ها، 4 عنوان از این مطالب نیز در صفحه اصلی ایران تئاتر بازنشر شد.

این جشنواره که طی روزهای 16 و 20 آذر‌ماه برگزار شد و از 8 نمایش رسیده به مرحله نهایی جشنواره، هیات داوران متشکل از؛ عباس شیخ بابایی، محمد جواد کبودرآهنگی، محمد قاسمی، کیانوش بهروزپور و حسین صفی، نمایش‌های «نتایج سرگیجه» از تویسرکان و «کافه سایه» از شهر بهار را بعنوان نمایندگان استان همدان به جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

تئاتر یزد – 17 عنوان مطلب

بیست‌ونهمین دوره جشنواره تئاتر استان یزد با دبیری مجید جوادیان‌زاده از روز 3 تا 6 دی ماه برگزار  شد. در این روزها پورتال تئاتریزد با انتشار 4 گزارش خبری، 3 گزارش تصویری و 10 عنوان خبر (مجموعا 17 عنوان مطلب) با محوریت جشنواره، بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر استان یزد را پوشش دادند.

امسال نمایش «خواهرم منم ایسمنه» با کسب 831 رای جایزه انتخاب مردمی ااین جشنواره را ازآن خود کرد. و در نهایت هیات داوران این جشنواره نمایش‌های «خواهرم منم ایسمنه» به کارگردانی سعید یوسفی و علیرضا زارع و نمایش «نقطه آبی در میان حافظه ای کبود» به کارگردانی پاشا بدرود را به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی کردند.

 

خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، البرز، ایلام و قم – 8 مطلب

استان‌های البرز، ایلام و قم هم که امسال به دلیل شرایط ناشی از گسترش ویروس کووید 19 جشنواره‌های تئاتر استانی را برگزار نکردند، در مجموع با تولید 8 عنوان مطلب در این باره‌ اطلاع‌رسانی کردند. 
مطالب مرتبط

نگاهی به آثار واقعگرایانه حاضر در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر

خلاقیت در متن؛چشم اسفندیار رسیدن به واقعیت روی صحنه
نگاهی به آثار واقعگرایانه حاضر در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر

خلاقیت در متن؛چشم اسفندیار رسیدن به واقعیت روی صحنه

ایران تئاتر – سیدرضا حسینی:سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با تمام محدودیت هایی که در شسرایط کرونایی داشت برگزار شد و به پایان رسید .در این رویداد هنری نمایش‌هایی با سبک‌های مختلف و متفاوت حضور داشتند که از میان آن‌ها می‌توان به آثاری با بهره‌گیری از عناصر واقعگرایانه اشاره ...

|

در گفت و گو با رضا بصیرت مطرح شد

تسویه کمک هزینه‌های «تئاتر فجر ۳۹»
سعی می‌کنیم بدهی نداشته باشیم
در گفت و گو با رضا بصیرت مطرح شد

تسویه کمک هزینه‌های «تئاتر فجر ۳۹»
سعی می‌کنیم بدهی نداشته باشیم

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران اعلام کرد کمک هزینه گروه های نمایشی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر تسویه و قسط اول کمک هزینه گروه‌های هجدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران-مبارک نیز پرداخت شد.

|

به بهانه آغاز کار سامانه اینترنتی تلویزیون تئاتر ایران

زمانی برای دگردیسی تئاتر
به بهانه آغاز کار سامانه اینترنتی تلویزیون تئاتر ایران

زمانی برای دگردیسی تئاتر

ایران تئاتر – سید رضا حسینی: رونمایی از سامانه اینترنتی «تلویزیون تئاتر ایران» اتفاق نیک و فرخنده‌ای بود که در آخرین روز دی ماه امسال رخ داد. وجود این رسانه نوپا ابزار جدیدی را در اختیار هنرمندان قرار می‌دهد تا ظرفیت‌ هنرهای نمایشی را بیش از گذشته به مخاطبان معرفی کنند. در ...

|

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر برگزیدگان خود را شناخت
تقدیر از خانواده شهید محسن فخری زاده
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر برگزیدگان خود را شناخت
تقدیر از خانواده شهید محسن فخری زاده

اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجید حسینی معاون هنری، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره با تقدیر از خانواده شهید محسن فخری زاده، معرفی برگزیدگان و تقدیر از چهار چهره شناخته شده تئاتر ...

|

امروز در تالار وحدت برگزار می‌شود

نکوداشت مقام شهید محسن فخری‌زاده در اختتامیه جشنواره تئاتر فجر 
پخش زنده اختتامیه جشنواره تئاتر فجر از روبیکا
امروز در تالار وحدت برگزار می‌شود

نکوداشت مقام شهید محسن فخری‌زاده در اختتامیه جشنواره تئاتر فجر
پخش زنده اختتامیه جشنواره تئاتر فجر از روبیکا

اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر امروز دوشنبه ۲۰ بهمن با حضور خانواده شهید فخری زاده و تقدیر از مقام شامخ این شهید در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد.

|

در مراسم رونمایی از نمایشنامه دکتر محمدرضا هاشمیان مطرح شد:

شاهد پیوند تئاتر و جریان اجتماعی جامعه هستیم
در مراسم رونمایی از نمایشنامه دکتر محمدرضا هاشمیان مطرح شد:

شاهد پیوند تئاتر و جریان اجتماعی جامعه هستیم

در مراسم رونمایی از نمایشنامه دکتر هاشمیان پزشک بیمارستان مسیح دانشوری به نویسندگی محمدجواد صرامی که در حاشیه اجرای نمایش «تتراکرومات» در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر برگزار شد حسین مسافر آستانه دبیر جشنواره گفت: ما در مقطعی قرار داریم که شاهد پیوند تئاتر و جریان اجتماعی ...

|

نظرات کاربران