در حال بارگذاری ...

انجمن هنرهای نمایشی ایران

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انجمن هنرهای نمایشی ایران  با هدف توسعه‌ی فرهنگی و رسیدن به شاخصهای اثرگذار هنر نمایش براساس نیازهای فرهنگی ایران اسلامی و همچنین ایجاد انگیزه در هنرمندان، شناسایی و حمایت از جوانان مستعد، برقراری ارتباط با تشکلها و گروههای تئاتری سراسر کشور و تبادل اطلاعات و همکاری با موسسات و سازمانهای شناخته شده هنر نمایش در سایر کشورها در سال 1387 تشکیل شد.

 

این انجمن با شخصیت حقوقی مستقل و بصورت غیرانتفاعی و غیردولتی برای دستیابی به اهداف فرهنگی تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از همان آغاز کار، عمده فعالیت خود را براساس اهداف تعیین شده با نیت حمایت مادی و معنوی از هنرمندان و گروه های تئاتری در سراسر کشور و با انگیزه حفظ، توسعه و اعتلای هنر نمایش بر محورهای زیر معطوف ساخت:

 

الف: حمایت از هنرمندان خلاق در عرصه هنر نمایش از طریق اعطای کمکهای مالی و یا جوایز به منظور ایجاد انگیزه برای تلاشی مضاعف و خلق آثار نمایشی قابل اعتنا و ارزشمند.

 

ب: تشویق و ترغیب گروههای نمایشی حرفهای، نیمه حرفهای و هنرمندان برجسته تئاتر کشور به منظور تولید و خلق آثار نمایشی در جهت اعتلای فرهنگی جامعه و همینطور توسعه همکاریهای متقابل بینالمللی در زمینه تئاتر.

 

ج: توسعه و گسترش برنامههای آموزشی و تلاش برای ارتقاء سطح دانش علمی و تجربی هنرمندان، استادان و پژوهشگران هنر نمایش از طریق ایجاد امکانات لازم در داخل و یا خارج از کشور.

 

د: اعطای کمکهای مادی و معنوی به هنرمندان، مترجمان و مولفانی که آثار مکتوب در زمینه هنر نمایش عرضه میکنند.

 

ه: حمایت از برگزاری جشنوارههای داخلی و بینالمللی تئاتر و کمک به تامین هزینه اعزام گروههای تئاتری جهت حضور در جشنوارههای معتبر جهانی.

 

و: گسترش و توسعه فضاها و تالارهای نمایشی و ارائه خدمات تخصصی و فنی.

 

ز: تامین هزینههای پشتیبانی از اجرای پروژههای تحقیقاتی و مطالعاتی در جهت گسترش کمی و کیفی هنر نمایش و ارائه راهکارهای عملی برای رفع تنگناها، کمبودها و مشکلات در مسیر توسعه هنر تئاتر.

 

هدف: هدف انجمن عبارت است از حمایت مادی و معنوی از هنرمندان و گروههای تاتری در سراسر کشور با نیت حفظ توسعه و اعتلای هنر نمایش.

 

آدرس انجمن هنرهای نمایشی ایران: تهران، خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، پلاک 96، طبقه5، واحد 10

 

کدپستی: 1415683835

 

تلفن تماس  و فاکس: 4-88991901

 

آدرس ایمیل: anjoman.namayesh@yahoo.com

 

 

ساختار سازمانی 

 

*    هیأت مؤسس

*     هیأت مدیره

*     دفتر انتشارات، پژوهش و آموزش

*     سایت ایران تئاتر

*     کانون تخصصی نمایش های خیابانی ایران

*     کانون تخصصی نمایش های آیینی، سنتی و تعزیه

*     کانون تخصصی تئاتر دینی

*     کانون تخصصی تئاتر دانشگاهیان

*     کانون تخصصی تئاتر عروسکی

*     کانون تخصصی ملی منتقدان تئاتر ایران
مطالب مرتبط

در گفت‌وگو با مدیر انتشارات نمایش مطرح شد

از راه‌اندازی بانک نمایشنامه تا لزوم آسیب‌شناسی متون تالیفی
در گفت‌وگو با مدیر انتشارات نمایش مطرح شد

از راه‌اندازی بانک نمایشنامه تا لزوم آسیب‌شناسی متون تالیفی

نرگس یزدی، مدیر انتشارات نمایش با اشاره به اقدام برای راه‌اندازی بانک نمایشنامه در سایت انتشارات، از لزوم آسیب‌شناسی متون تالیفی در جهت جذب مخاطبان و علاقه‌مندان حوزه نمایش سخن گفت.

|

اسرافیل فرج‌اللهی در حاشیه اجرای پایانی نمایش «شاماران» مطرح کرد:

حال خوب سنگلج مطالبه هنرمندان است
اسرافیل فرج‌اللهی در حاشیه اجرای پایانی نمایش «شاماران» مطرح کرد:

حال خوب سنگلج مطالبه هنرمندان است

اسرافیل فرج‌اللهی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با حضور در تماشاخانه سنگلج و تماشای نمایش «شاماران» به کارگردانی ساسان شکوریان، از حمایت گروه‌های شهرستانی، گیشه تئاتر و تخریب ساختمان مجاور تماشاخانه گفت.

|

نظرات کاربران