در حال بارگذاری ...
برای گرامیداشت ایام فاطمیه

«کوچه بنی هاشم» در قم اجرا شد

نمایش مذهبی «کوچه بنی هاشم» در ایام فاطمیه به صورت آنلاین در نمایشگاه سوگواره تجسمی کوچه بنی هاشم قم به اجرا درآمد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از قم ، هنرمندان هنرهای نمایشی این استان ، به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) نمایش " کوچه بنی هاشم " را در قم به اجرا درآوردند. این نمایش به نویسندگی محمدرضا شاهمردی و کارگردانی هادی افضلی هر از 18 الی 28 دی ماه 99 هرروز از ساعت 19 الی 21 به صورت آنلاین از صفحه اینستاگرام نمایشگاه بیستمین سوگواره کوچه بنی هاشم ، در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد این نمایش به ماجراهای بعد از فوت پیامبر (ص) تا شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) می پردازد.

در این نمایش ، مهدی ایام ، سید حسن محیط زاده ، کریم ولدخانی ، مجید سیفی ، ارش عسکر، رضا حمیدی ، علی ایام ، سید محمد طباطبایی ، حیدر براتی ، وحید جوکار، علی فرجی ، حسن ارمک  ، علی فرقدانی ، مجید تقوی ، علی حیدری ، حسین مومن ولی ، حسین مومن ابرقویی ، عباس رسولی ، محمد نامجو ، عبدالوهاب حقیقی مقدم ، سید محمد طاها سیف ، مهدی داوودی ، سید جلیل شریفی ، محسن واخته و احمد رهنمود به ایفای نقش پرداخته و هادی افضلی  گریم نمایش را بر عهده داشته ، مهدی ایام  نیز طراح لباس این اثر بوده است.

نمایش مذهبی «کوچه بنی هاشم» همه ساله در این ایام در شهر قم به اجرا در می آید اما امسال با توجه به شرایط ویژه شیوع بیماری کرونا ، بصورت آنلاین برای مخاطبان اجرا شد.
مطالب مرتبط

سید موسی حسینی کاشانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم :

سالن‌های تئاتر قم بازگشایی می‌شوند
سید موسی حسینی کاشانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم :

سالن‌های تئاتر قم بازگشایی می‌شوند

پس از درخواست بیش از صد نفر از هنرمندان تئاتر استان از بهرام سرمست استاندار قم و پیگیری به عمل آمده ، همچنین قرار گرفتن استان در وضعیت آبی، سالن‌های تئاترقم بازگشایی شد.

|

کارگردان حاضر در هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت:

«لیلیت» به مقاومت مسلمانان بوسنی می‌پردازد
کارگردان حاضر در هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت:

«لیلیت» به مقاومت مسلمانان بوسنی می‌پردازد

محمدرضا شاه‌مردی کارگردان نمایش صحنه‌ای «لیلیت» گفت: مظلومیت مسلمانان در جنگ بوسنی و هرزگوین و تلاش رسانه‌های غربی برای پاک کردن این ننگ از دامان خودشان، من را بر آن داشت تا در قصه‌ای عاشقانه میان یک مرد و زن اهل این منطقه، «لیلیت» را تولید کنم.

|

نظرات کاربران