در حال بارگذاری ...
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

بازگشت امید به تئاتری‌ها در بازگشایی تدریجی سالن‌ها
تئاتر شهر استان‌ها به انجمن‌های هنرهای نمایشی واگذار می‌شود

در هفته‌ای که گذشت، شهرستان‌هایی که به لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت مساعد قرار داشتند، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری، درهای سالن‌های نمایش خود را به روی علاقمندان هنرهای نمایشی گشودند و امید است تئاتر از رخوت روزهای گذشته خارج شود. در این بین مقدمات واگذاری تئاترشهر استان‌ها به انجمن‌های هنرهای نمایشی در حاشیه بهره برداری از تئاتر شهر کرمان توسط قادر آشنا کلید خورد.

در هفته گذشته، ورکشاپ آموزشی (صحنه) در شهرستان رودان برگزار می‌شود، درگذشت حسن کریمی هنرمند تئاتر اصفهان، انتصاب دبیر جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، اخذ مجوز پخش نمایش آنلاین آثار جشنواره آیات، افتتاح دفتر انجمن هنرهای نمایشی شاهین‌دژ افتتاح شد، اجرای نمایش «کوچه بنی هاشم» در قم، بازگشایی سالن‌های تئاتر قم، اجرای «بانوی نور» مقارن با شهادت حضرت زهرا(س) در اردبیل، آمادگی شرایط برای بازگشایی تالارهای نمایش خوزستان، گرامی داشت زنده یاد احمد فیضی در اردبیل، معرفی هیات داوران جشنواره طنز مجازی«مال ، شانو ، پی که نین»، برگزاری رپرتوار تئاتر خیابانی «سپیدبالان سلیمانی» در لرستان، مراحل پایانی ساخت پلاتو انجمن نمایش دیواندره، برگزاری نخستین جشنواره تئاتر مجازی ایلام و آغاز مقدمات واگذاری تئاترشهر استان‌ها به انجمن‌های هنرهای نمایشی با آغاز بهره برداری تئاتر شهر کرمان بخشی از اخبار مهم استانی را به خود اختصاص دادند. بی‌شک مطلبی که پیش روی شما است تمامی اقدامات انجام شده در استان‌ها را در بر نمی‌گیرد بلکه تنها نگاهی به بخشی از رویدادهای مهم است. پیشنهاد می‌کنیم مشروح اخبار را روزانه در درگاه‌های استانی بخوانید. 

برگزاری ورکشاپ آموزشی (صحنه) در شهرستان رودان   

پس از انتشار فراخوان جشنواره مونولوگ شهرستان رودان در راستای آموزش هر چه بهتر بازیگران و تقویت گروههای نمایشی در رودان انجمن هنرهای نمایشی شهرستان با مشارکت اداره ارشاد دوره جدید کارگاههای آموزشی را به صورت هفتگی برگزار می کند. این حرکت در جهت تقویت هنرمندان تئاتر رودان با حضور مدرسین این عرصه هر هفته در روزهای پنج شنبه و  جمعه برگزار می شود. اولین کارگاه آموزشی با حضور مصیب داوری کارشناس ارشد تئاتر در پایان هفته جاری در شهرستان رودان برگزار می‌شود. انجمن هنرهای نمایشی رودان با تشکیل اتاق فکر تئاتر رودان که اعضای آن را نخبگان و پیشکسوتان تئاتر رودان و هرمزگان تشکیل میدهند از اوایل دی ماه فعالیت های خود را با هدف تولید اثار با کیفیت و حضور موثر در جشنواره ها و اجرای عموم و آموزش آغاز کرده است .اولین جشنواره مونولوگ رودان اواخر بهمن ماه در شهرستان رودان برگزار خواهد شد

 

درگذشت حسن کریمی هنرمند تئاتر اصفهان

حسن کریمی هسنیجه، هنرمند تئاتر و عضو شورای نظارت بر نمایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، صبح امروز بر اثر سکته قلبی درگذشت. حسن کریمی هسنیجه یکی از استادان پیشکسوت حوزۀ تئاتر اصفهان بود که صبح امروز در کمال ناباوری خبر دار شدیم در خواب و بر اثر سکتۀ قلبی فوت کرده است. او یک تئاتریِ مذهبی به معنای واقعی بود که در دهۀ شصت همراه با استاد ابراهیم کریمی هسنیجه پرچم تئاتر استان اصفهان را در جشنواره‌های معتبر کشور بالا نگه‌داشته بودند. این هنرمند سال ۱۳۶۳ مقام اول بازیگری تئاتر را از جشنوارۀ تئاتر فجر دریافت کرد. حسن کریمی هسنیجه تنها بازماندۀ سبک بازیگری تئاترهای استاد ابراهیم کریمی هسنیجه بود و کسوتش، به تئاتر اصفهان اعتبار می‌بخشید. پیکر حسن کریمی هسنیجه امروز (جمعه ۲۶ دی‌ماه) در جوار خانواده‌اش در روستای هسنیجه واقع در علویجۀ اصفهان به خاک سپرده می‌شود و در فرصت مناسب نیز مراسم بزرگداشتی برای او برگزار خواهد شد.

 

انتصاب دبیر جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

مدیر کل هنرهای نمایشی در حکمی رضا مردانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند را به عنوان دبیر بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر منصوب کرد. در بخشی حکم  قادر آشنا خطاب به دبیر بیست و سومین جشنواره آمده است: نظر به تجربیات جنابعالی و تصدی مسئولیت مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند به موجب این حکم به عنوان  دبیر بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر منصوب می شویدبدیهی است با توجه به شرایط ویژه اجتماعی متاثر از شیوع  بیماری کرونا صیانت از سلامت هنرمندان و مخاطبان هنر نمایش از اولویت های اصلی و برنامه ریزی و اجرای این رویداد خواهد بود .

 

اخذ مجوز پخش نمایش آنلاین آثار جشنواره آیات

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با بیان این که رویکرد در انجمن هنرهای نمایشی تعطیلی جشنواره ها و رویدادهای نمایشی کشور نبوده بلکه استفاده از ابزارهای موجود برای زنده و روشن نگه داشتن چراغ تئاتراست، تصریح کرد: سومین دوره جشنواره تئاتر آیات نیز بستری است برای حمایت از هنرمندان با بهره گیری از ظرفیت حداکثری فضای مجازی. بصیرت با توجه به رویکرد مجازی جشنواره، از بسترهای فراهم شده برای برقراری ارتباط با مخاطب سخن گفت و افزود: در حال حاضر برای این که امکان تماشای تئاتر را در پخش آنلاین (vod) فراهم کنیم، نیازمند زیرساخت هستیم و بر این اساس، این انجمن برای حمایت از تئاتر استان ها مجوز پخش آنلاین را در زیرساخت ایران تئاتر گرفته است. این پخش آنلاین (vod) مختص ایران تئاتر و انجمن هنرهای نمایشی با رویکرد حمایت از تولیدات نمایشی استان هاست به گونه ای که این امکان فراهم شده است تا آثاری را که به جشنواره آیات به میزبانی خراسان شمالی راه یافته است با بارگزاری فیلم آثار، هم زمان با جشنواره و بعد از جشنواره در سراسر کشور پخش شود. جشنواره سراسری تئاتر آیات از اول تا سوم بهمن به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی کشور به میزبانی خراسان شمالی برگزار می شود.

 

افتتاح دفتر انجمن هنرهای نمایشی شاهین‌دژ افتتاح شد

 با حضور  رئیس و کارشناس فرهنگی هنری اداره فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی شهرستان شاهین‌دژ ، اعضای هیأت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان‌غربی متشکل از : امید خاک‌پور( رئیس انجمن استان)سعید عبدالهی (نایب رئیس) بابک رستم زاده (عضو هیأت رئیسه) و جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان تئاتر، دفتر هنرهای نمایشی این شهرستان افتتاح شد. رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان در مورد اقدامات و فعالیت‌های انجام گرفته و در دست اقدام، توسط انجمن هنرهای نمایشی استان توضیحاتی را ارائه‌ داد. وی از حضور شایسته  هنرمندان تئاتر این شهرستان در سی و دومین جشنواره تئاتر استانی تقدیر نمود و افزود با توجه به نیروی جوان و خلاق موجود با برنامه ریزی‌های دقیق خصوصا در حوزه‌ی آموزشی آینده‌ی بسیار پویا و درخشانی را برای تئاتر شهرستان شاهین‌دژ متصور است.

 

اجرای نمایش «کوچه بنی هاشم» در قم

هنرمندان هنرهای نمایشی این استان ، به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) نمایش " کوچه بنی هاشم " را در قم به اجرا درآوردند. این نمایش به نویسندگی محمدرضا شاهمردی و کارگردانی هادی افضلی هر از 18 الی 28 دی ماه 99 هرروز از ساعت 19 الی 21 به صورت آنلاین از صفحه اینستاگرام نمایشگاه بیستمین سوگواره کوچه بنی هاشم ، در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد این نمایش به ماجراهای بعد از فوت پیامبر (ص) تا شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) می پردازد. نمایش مذهبی «کوچه بنی هاشم» همه ساله در این ایام در شهر قم به اجرا در می آید اما امسال با توجه به شرایط ویژه شیوع بیماری کرونا ، بصورت آنلاین برای مخاطبان اجرا شد.

 

بازگشایی سالن‌های تئاتر قم

پس از درخواست بیش از صد نفر از هنرمندان تئاتر استان از بهرام سرمست استاندار قم و پیگیری به عمل آمده ، همچنین قرار گرفتن استان در وضعیت آبی، سالن‌های تئاترقم بازگشایی شد. از ابتدای شیوع بیماری کرونا ، هنرمندان جزو اقشاری از جامعه بودند که دچار مشکلات فراوانی شدند اما وزارت و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش کرد تا از این عزیزان حمایت نماید. حسینی کاشانی افزود : تسهیلات اعطایی به هنرمندان بخشی از این حمایت بود که هنوز هم ادامه دارد. شهر قم دارای چند سالن دولتی و یک تماشاخانه خصوصی ست که هنرمندان هنرهای نمایشی از آنها برای اجرای نمایشهای خود بهره می برند.تمامی این سالنها به دستور استانداری قم و ستاد مقابله با بیماری کرونا ، در طی ماههای اخیر تعطیل ، و هنرمندان هنرهای نمایشی از اجرای نمایشهای خود محروم بودند. انتظار می رود با بازگشایی سالنهای تئاتر ، هنرنمایش مجددا در قم رونق بگیرد.

 

اجرای «بانوی نور» مقارن با شهادت حضرت زهرا(س) در اردبیل

با هدف اجرا در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت ایام فاطمیه، نمایش«بانوی نور» نوشته محمدباقر نباتی مقدم و تهیه کنندگی و کارگردان: علی دانش در اردبیل تولید شد. نمایش «بانوی نور» بخشی از زندگی حضرت فاطمه(س) را روایت می کند، از خوستگاری حضرت علی(ع) از حضرت فاطمه(س) شروع میشود و در ادامه صحنه هایی از مهربانی و سخاوت آن حضرت نسبت به امت و نیز حالات معنوی حضرت فاطمه(س) در عبادات و ذکر تسبیحات و نیز صحنه ارتحال پیامبر اکرم به اجرا در می آید و با هجوم به در خانه حضرت علی(ع) برای گرفتن بیعت و مجروح شدن بانوی دوعالم و در نهایت با صحنه شهادت و تشییع غریبانه حضرت نمایش به اتمام می رسد. نمایش بانوی نور به یاد زنده یاد مجید واحدیزاده اولین کارگردان این نمایش توسط گروه تئاتر فروغ به سفارش شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل تهیه شده است.

 

آمادگی شرایط برای بازگشایی تالارهای نمایش خوزستان

محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان با اشاره به برگزاری نشست اخیر هیات رئیسه انجمن هنرهای نمایشی خوزستان، و فعالان و پیشکسوتان عرصه نمایش استان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: در این نشست مقرر شد زمینه فعالیت‌های نمایشی اعم از شروع تمرینات گروه‌های نمایشی برای تولید آثار و همچنین امکان اجرای نمایش‌ها با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و با نصف ظرفیت هر سالن و اتخاذ تدابیر بهداشتی و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی فراهم شود. با توجه به اینکه بضاعت مالی گروه‌های نمایشی در مرحله فروش گیشه معمولا اندک است، جا دارد که مسوولان ارشد شهرستان‌ها در ایجاد شرایط کرونایی در ضدعفونی کردن تالارها و فضاهای فرهنگی کمک حال هنرمندان استان باشند تا بتوان شرایط اجرای عمومی نمایش که لازمه ایجاد نشاط و پویایی در جامعه است را دوباره آغاز کرد.

 

گرامیداشت زنده یاد احمد فیضی در اردبیل

با برگزاری مراسمی که به همت موسسه فرهنگی و هنری هفت برگ سبلان و با مشارکت بسیج هنرمندان استان در پلاتوی زنده یاد مجید واحدی زاده اردبیل برگزار شد، یاد و خاطره استاد احمد علی نژاد(فیضی) از هنرمندان نام آشنای سینما، تئاتر و تلویزیون گرامی داشته شد. در این مراسم که با حضور تعدادی از پیشکسوتان تئاتر استان برگزار و به صورت زنده از فضای مجازی هم پخش شد، عبدالله بحرالعلومی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان و جاوید رخشانی، سید رضی محمودی، ولایت خوبدل، خداوردی خسروی، احمد پروستان و محمد فردین از هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر استان در مورد این هنرمند اردبیلی و ضرورت تکریم هنرمندان و فعالین تئاتری صحبت کردند.

 

معرفی هیات داوران جشنواره طنز مجازی«مال ، شانو ، پی که نین» کردستان

با اعلام نتایج  و راه‌یابی ۳۲ اثر نمایشی کوتاه طنز مجازی ،  محمد زارع زاد ، زاهد کریمی ، نامیق خدایار ، حسین مرادی و هیوا اسدبیگی، داوران این جشنواره استانی، کار داوری آثار را آغاز می‌کنند. این هنرمندان نظر به سوابق و تجارب ارزنده شان در عرصه طنز و کمدی از سوی انجمن نمایش استان برای داوری این جشنواره که با استقبال خوب هنرمندان نیز مواجه بود انتخاب شدند .جشنواره طنز " مال ، شانو ، پیکه نین"  با اهداف :- هدایت موضوعی آیتم های طنز بر محوریت کرونا ،  هدایت و تشویق هنرمندان به تولیدات فاخر با محتوای طنز ، فعالیتی مناسب و بستری برای تولید خانگی و بروز خلاقیت ها در محدودیت موجود با کمترین امکانات، ایجاد بستری برای حضور هنرمندان کاربلد در این حوزه و تنگ کردن عرصه بر کسانی که الکی خوش به تولیدات مجازی بیهوده و گاه سخیف می پردازند برگزار می‌شود .

 

برگزاری رپرتوار تئاتر خیابانی «سپیدبالان سلیمانی» در لرستان

با همکاری انجمن هنرهای نمایشی و بنیادشهید استان، رپرتوار تئاتر خیابانی استان لرستان باعنوان «سپید بالان حاج قاسم سلیمانی» و با رویکرد استمرار ارتباط شهروندان با تئاتر و به ویژه نمایش‌ھای محیطی و خیابانی ، بهمن‌ماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد. با توجه به عدم اجراهای عمومی به جهت شیوع ویروس کرونا به شکل مرسوم در سال جاری و در راستای حمایت از آثار هنرمندان تئاتر خیابانی استان «رپرتوار تئاتر خیابانی استان » با اولویت های دو بخش ویژه و عمومی اجرا می‌شود. در همین راستا با توجه به تفاهمنامه بین انجمن هنرهای نمایشی استان لرستان و بنیادشهید و امورایثارگران استان درایام دهه مبارک فجر در همه شهرستان‌های استان رپرتوارخیابانی  تحت عنوان «سپید بالان سلیمانی » باموضوعات: سردارسلمانی، دفاع مقدس و مدافعین سلامت برگزار می‌شود.

 

مراحل پایانی ساخت پلاتو انجمن نمایش دیواندره

ساخت پلاتو انجمن نمایش شهرستان دیواندره که در زمینی به مساحت 265 متر و با ظرفیت 150 نفر آغاز شده‌بود به مراحل پایانی رسید. کلنگ ساخت این پلاتو  هفت شهریورماه با حضور استاندار و فرماندار شهرستان و مدیر کل و مسئولین استانی و شهرستانی به زمین زده شد و این روزها مراحلی پایانی ساخت و ساز خود را سپری می‌کند. هنرمندان حوزه نمایش که با دلگرمی هر چه بیشتر در اندیشه برگزاری پنجمین جشنواره منطقه‌ای طنز هستند با انتظار تکمیل شدن  این پلاتو تمرینات خود را در اتاق‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌دهند. با مساعدت فرماندار و مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی و انجمن نمایش استان  انتظار می‌رود تا پایان بهمن ماه  کلیه اقدامات ساخت و ساز این پروژه به اتمام برسد.

 

برگزاری نخستین جشنواره تئاتر مجازی ایلام

با توجه به‌ تصمیم شورای سیاست گذاری جشنواره تئاتر استان ایلام، مبنی بر عدم برگزاری این جشنواره، و با توجه به مصوبات ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا که به صراحت فعالیت های فرهنگی و هنری را منع کرده بود، با سبک و سیاق جدیدی و در قالب مجازی جشنواره را برگزار می‌کند. جشنواره مشتمل بر دو بخش صحنه ای و خارج از صحنه خواهد بود‌مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره ۱۰ بهمن ماه است و از روز پانزدهم تا نوزدهم بهمن ماه آثار نمایشی در فضای مجازی و در پلتفرم‌ آپارات منتشر می شود. مدت زمان نمایش های صحنه ای حداقل ۱۵ و حداکثر ۲۰ دقیقه منظور شده است و همچنین نمایش های تک نفره؛ دانشجویی و گونه های نوین و ابتکاری هم پذیرفته می شوند. اختتامیه و معرفی آثار برتر این جشنواره نیز از طریق صفحه اینستاگرام "ایلام هنری" به صورت زنده برگزار می شود.

 

آغاز مقدمات واگذاری تئاترشهر استان‌ها به انجمن‌های هنرهای نمایشی با آغاز بهره برداری تئاتر شهر کرمان

قادرآشنا مدیرکل هنرهای نمایشی دردیدار با محمدرضا علیزاده احمد آبادی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان طی یک تفاهم‌نامه مقدمات واگذاری تئاترشهر استان‌ها به انجمن‌های هنرهای نمایشی را کلید زدقادرآشنا با اشاره به جلسه امضای تفاهم‌نامه با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: فضاهای تخصصی واستاندارد نقش کلیدی درتوسعه هنرتئاتر در هر کشوری را ایفا می‌کنند و یکی از مهم ترین مشکلات تئاتر شهرستان‌ها نبود و کمبود فضاهای استاندارد تئاتری است. ازاین رو یکی از وظایف مهم اداره کل هنرهای نمایشی حمایت از استان ها برای فراهم کردن امکانات و فضاهای استاندارد تئاتری است. براین اساس اداره کل هنرهای نمایشی کشور متعهد شده است تا زمینه توسعه فعالیت های تئاتر شهر کرمان را در چهارچوب ضوابط حمایتی فراهم کند. همچنین در تدوین مفاد قانونی و ضوابط اجرایی مورد نیاز فعالیت مجموعه تناتر شهر کرمان شامل تدوین اساسنامه، ضوابط بهره برداری و انجام امور مشاوره های تخصصی و لازم همکاری کند. آشنا با اشاره به تعهدات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: براین اساس مقرر شد تا  محمدرضا علیزاده احمد آبادی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان کارهای قانونی واگذاری مجتمع فرهنگی و هنری کرمان به انجمن هنرهای نمایشی شعبه استان را برعهده گیرد و امکانات فنی مورد نیاز این مجموعه را تامین کند. این تفاهم نامه همزمان با آغاز بهره برداری تئاتر شهر کرمان منعقد شده است.

 

 

 

 

 

 
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

گرمای تئاتر استان‌ها در آغاز تابستان و سد موج پنجم کرونا
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

گرمای تئاتر استان‌ها در آغاز تابستان و سد موج پنجم کرونا

در هفته ای که گذشت تئاتر استان‌ها روزهای درخشانی را پشت سر گذاشت. با وجود خیز مجدد کرونا در بسیاری از شهرهای کشور، تئاتر در استان‌ها روزهای فعال و پرخبری را پشت سرگذاشت. امامتاسفاغنه موج پنجم کرونا در آخرین روز هفته 92 شهر کشور را به وضغیت قرمز کشاند و سد محکمی مقابل رونق تئاتر ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

اقدامات بنیادی تئاتر شهرستان‌ها در دوران پساجشنواره
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

اقدامات بنیادی تئاتر شهرستان‌ها در دوران پساجشنواره

در هفته‌ای که گذشت در تئاتر استان‌ها شاهد پرداخت به اقدامات بنیادی بودیم. انتشار کتاب و افتتاح و مرمت سالن‌های نمایش اقداماتی است که می‌تواند گام موثری در رشد و اعتلای تئاتر باشد و در روزهای پسا جشنواره با انرژِی و نگیزه بالا در استان‌ها در حال انجام است.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

برگزاری انتخابات انجمن هنرهای نمایشی در 3 استان
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

برگزاری انتخابات انجمن هنرهای نمایشی در 3 استان

در هفته‌ای که گذشت در کنار برگزاری دو جشنواره مهم در خطه جنوبی کشور، سه استان نیز انتخابات اعضا انجمن هنرهای نمایشی خود را بر اساس شیوه‌نامه جدید برگزار کردند تا نیرویی تازه برای برنامه ریزی‌ها و رونق تئاتر در شهرستان‌ها آماده شوند

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری

در هفته‌ای که گذشت دو نمایش از استان‌ها در جشنواره‌های بین‌المللی درخشید و با توجه به تعطیلی تماشاخانه‌ها مسئولان تئاتر استان‌ها تمرکر فعالیت‌هایشان را بر زیرساخت‌های تئاتر، برگزاری جشنواره‌ها و ساخت و تجهییز سالن‌های نمایش گذاشتند تا بستر تئاتر زنده و سالم بماند.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

برگزاری آخرین جشنواره‌های استانی در سالی که گذشت
درخواست روسای انجمن هنرهای نمایشی شهرستان‌ها برای تعیین حریم تئاترشهر
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

برگزاری آخرین جشنواره‌های استانی در سالی که گذشت
درخواست روسای انجمن هنرهای نمایشی شهرستان‌ها برای تعیین حریم تئاترشهر

در هفته‌ای که گذشت و مقارن بود با روزهای پایانی سال، استان‌ها جشنواره‌های باقیمانده سال 1399 را نیز برگزار کردند. سالی که گذشت برای همه اهالی تئاتر سال سختی بود و شاید برای هنرمندان شهرستانی که همواره از امکانات کم‌تری برخوردار هستند سخت‌تر . ولی هنرمندان از پای ننشستند و تا ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

حیاتی نو در تئاتر استان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

حیاتی نو در تئاتر استان‌ها

ایران تئاتر_میترا رضائی، در هفته‌ای که گذشت سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با درخشش بسیاری از هنرمندان شهرستانی به کار خود پایان داد. برگزاری حضوری این جشنواره و مواجهه با تماشاگرانی که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به تماشای آثار نشستند. روح تازه‌ای به کالبد خسته تئاتر ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رقابت برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی در ضیافت فجر39
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رقابت برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی در ضیافت فجر39

در هفته‌ای که گذشت تعداد بیشتری از شهرستان‌ها سالن‌های تئاتر خودر را به روی مخاطبان گشودند و جشنواره‌های اختصاصی‌شان را در آستانه آغاز جشنواره فجر به پایان رساندند. هنرمندان راه‌یافته به فجر نیز آماده حضور در این رویداد بزرگ هنری شدند تا بتوانند توانایی‌های خود را به ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

گسترش نهضت نمایشنامه‌نویسی در کشور
رونمایی پوستر یک نمایش در بیت امام جمعه
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

گسترش نهضت نمایشنامه‌نویسی در کشور
رونمایی پوستر یک نمایش در بیت امام جمعه

ایران تئاتر : در هفته‌ای که گذشت مدیرکل هنرهای نمایشی به شهرستان یاسوج در کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد و در نشست‌های صمیمانه‌ای که برگزار شد، بر اهمیت توجه به نمایشنامه‌نویسی تاکید کرد و با این اهتمام و پیگیری به زودی شاهد تولید نمایشنامه‌هایی ارزشمند در سطح کشور خواهیم ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رنگین کمان انتخابات در تئاتر استان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رنگین کمان انتخابات در تئاتر استان‌ها

در هفته‌ای که گذشت استان‌ها هم مثل تمامی کشور رنگ و بوی انتخابات داشت و هنرمندان و مسئولان تئاتری استان‌ها با انتشار بیاینیه همکاران تئاتری خود را به شرکت در انتخابات دعوت کردند تا با بهترین انتخاب بتوانند افق های روشنی برای تئاتر شهرستان ها رقم بزنند.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

یک هفته پرتحرک برای تئاتر مازندران
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

یک هفته پرتحرک برای تئاتر مازندران

در هفته گذشته نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان‌ها با حضور قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی کشور به همراه حسن رونده مدیر امور هماهنگی استان های اداره کل هنرهای نمایشی در استان مازندران برگزار شد .

|

نظرات کاربران