در حال بارگذاری ...
دبیر جشنواره خبر داد

معرفی برگزیدگان جشنواره مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی

با رای هیات داوران برگزیدگان اولین جشنواره و کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی معرفی شدند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط‌عمومی بنیاد فرهنگی هنری امام رضا(ع)، سیدجواد اشکذری، ضمن اعلام خبر فوق گفت: دکتر قطب‌الدین صادقی، نصرالله قادری دکتر سعید اسدی، شهرام کرمی و نادر برهانی مرند به‌عنوان هیئت داوران اولین جشنواره و کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی، با بررسی آثار نهایی کارگاه‌های آموزشی، 3 برگزیده این دوره از این رویداد را اعلام کردند.
دبیر اولین کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی ادامه داد: «حمام خون» به‌نویسندگی احمد ملک‌نژاد از مشهد، رتبه اول را کسب کرد و رتبه‌های دوم و سوم جشنواره به ترتیب به نمایشنامه‌های «مکتب‌خانه سرخس» به نویسندگی پریسا کیومرثی از خرم‌آباد و «ماه و خورشید» به‌نویسندگی عقیل جماعتی از جزیره خارک رسید.
وی با بیان اینکه هیئت داوران لوح تقدیری را به بهمن بارانی نویسنده نمایشنامه «مارینا ترنج»  از خوسف بیرجند اهدا خواهند کرد، گفت: به برندگان در رتبه‌های اول، دوم و سوم جشنواره، به ترتیب مبلغ 12 میلیون تومان، 8 میلیون تومان و 4 میلیون تومان و لوح افتخار تقدیم خواهد شد و نیز آثار برگزیده در قالب کتابی منتشر خواهد شد.
جواد اشکذری خاطرنشان کرد: از میان ۸۰ طرح رسیده به دبیرخانه، ۱۲ طرح در دو بخش اقتباسی و آزاد در سه گروه مجازی با حضور و راهنمایی دکتر قطب‌الدین صادقی، نصرالله قادری و نادر برهانی مرند از اساتید مطرح تئاتر کشور، به نمایشنامه تبدیل شدند.
جشنواره ملی و کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی با همت بنیاد فرهنگی هنری امام رضا(ع)  در نیمه دوم سال99 برگزار شد.
مطالب مرتبط

از سوی دبیر اولین دوره  معرفی شد

طرح های منتخب کارگاه مجازی نمایشنامه نویسی رضوی
از سوی دبیر اولین دوره معرفی شد

طرح های منتخب کارگاه مجازی نمایشنامه نویسی رضوی

طرح‌های منتخب نمایشنامه‌های اولین کارگاه مجازی نمایشنامه نویسی رضوی معرفی شدند. از میان 80 نمایشنامه رسیده به دبیرخانه، 12 طرح در دو بخش اقتباسی و آزاد توسط هیئت انتخاب معرفی شدند.

|

نظرات کاربران