در حال بارگذاری ...
دبیر بیست و ششمین دوره خبر داد؛

ارسال ۶۵ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک

دبیر بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک از ارسال از ۶۵ نمایشنامه از ۱۶ استان کشور به دبیرخانه بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر «لاله‌های سرخ» اندیمشک خبر داد.

 به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خوزستان، علی بازگیر دبیر بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک با اعلام خبر فوق گفت: 65 نمایشنامه از استان های تهران، بوشهر، همدان، فارس، البرز، قزوین، منطقه آزاد اروند، گیلان، لرستان، قم، کرمان خراسان رضوی، مرکزی، قزوین کرمانشاه و خوزستان به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

 وی تصریح کرد: این دوره از جشنواره به صورت ویژه و به سبب رعایت شیوه نامه های ابلاغی ستاد ملی کرونا و حفظ  سلامت هنرمندان و مخاطبان تئاتر با رویکرد نمایشنامه نویسی برگزار می شود.

وی افزود: با توجه به‌ موضوعات خاص این دوره از جشنواره که بیشتر در خصوص شهرستان اندیمشک و استان خوزستان بود، خوشبختانه استقبال خوبی از سوی نمایشنامه نویسان سراسر کشور از این جشنواره صورت پذیرفته است.

بازگیر گفت: داوری این دوره از جشنواره را شهرام کرمی، لیلی عاج و مهدی آشوغ به عهده دارند.

دبیر بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ تصریح کرد: نتایج داوری آثار و اعلام اسامی برگزیدگان و همچنین مراسم اختتامیه در هفته ی پایانی بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

وی افزود: این جشنواره توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اندیمشک و با حمایت و همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و همچنین انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان  برگزار می شود.

بازگیر در پایان اظهار امیدواری کرد که این جشنواره ملی در سال ۱۴۰۰ و شرایط پساکرونا و عادی شدن شرایط جامعه از حیث این بیماری همانند دوره های پیشین با حضور هنرمندان گروه های نمایشی سراسر کشور، مخاطبان و علاقه مندان هنر نمایش برگزار شود.

بنا به گزارش تئاتر خوزستان بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک با رویکرد نمایشنامه نویسی به دبیری علی بازگیر هفته پایانی بهمن ماه 1399 در شهرستان اندیمشک برگزار می گردد.
مطالب مرتبط

با میزبانی شهرستان اندیمشک

فراخوان جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ منتشر شد
با میزبانی شهرستان اندیمشک

فراخوان جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ منتشر شد

براساس فراخوانی که دبیرخانه دائمی جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک منتشر کرده است، همه گروه‌ها و هنرمندان از سراسر کشور، تا 25 آبان 1401 فرصت دارند آثار خود را به این رویداد نمایشی، بفرستند.

|

با حضور مسئولان و هنرمندان

آیین رونمایی از کتاب «شب سوئیت» در محمودآباد برگزار شد
با حضور مسئولان و هنرمندان

آیین رونمایی از کتاب «شب سوئیت» در محمودآباد برگزار شد

به همت موسسه فرهنگی هنری آوای جانان دلشدگان و با حمایت و مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محمودآباد و حوزه هنری مازندران، آیین رونمایی از کتاب مجموعه نمایشنامه «شب سوییت» نوشته حامد مربوط صادق برگزار شد.

|

هنگامه مفید مطرح کرد:

تماشاچی بخش کودک و نوجوان به اندازه تماشاگر بخش بزرگسال محترم است
 کار برای مخاطب امروز جای تعمق بیشتری دارد
هنگامه مفید مطرح کرد:

تماشاچی بخش کودک و نوجوان به اندازه تماشاگر بخش بزرگسال محترم است
کار برای مخاطب امروز جای تعمق بیشتری دارد

عضو هیئت انتخاب بخش نمایشنامه نویسی در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان درباره معیارهای انتخاب آثار در این دوره گفت: کیفیت، نوآوری و خلاقیت تئاتر کودک و نوجوان برای مخاطب امروز، شعار و دستوری بود که در این دوره از جشنواره بر آن تأکید شده بود؛ بنابراین در ...

|

نظرات کاربران