در حال بارگذاری ...
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

اقدامات بنیادی تئاتر شهرستان‌ها در دوران پساجشنواره

در هفته‌ای که گذشت در تئاتر استان‌ها شاهد پرداخت به اقدامات بنیادی بودیم. انتشار کتاب و افتتاح و مرمت سالن‌های نمایش اقداماتی است که می‌تواند گام موثری در رشد و اعتلای تئاتر باشد و در روزهای پسا جشنواره با انرژِی و نگیزه بالا در استان‌ها در حال انجام است.

در هفته گذشته انتشار جدول شماره سه اجرای آنلاین نمایش‌های همدان، اعلام آمادگی  فرماندار برای برگزاری جشنواره تئاتر عربی خوزستان، انتشار دومین کتاب دیجیتال تئاتر خوزستان، برگزاری جشنواره نمایشنامه‌خوانی «رامان» در سردشت، انتشار مجموعه نمایشنامه «هفت تا یک» در اردبیل، اعلام برنامه هم‌اندیشی «میرزا آقا تبریزی» تبریز، دومین دوره کارگاه آموزشی رقابتی خلق در صحنه برگزار شد، برگزاری اختتامیه جشنواره تئاتر بومی تیرنگ مازندران، برگزاری جشنواره «صبح امید» در روستای شهید بهشتی اندیمشک، آمادگی حوزه هنری جهت برگزاری فعالیت‌های کیفی، بازسازی و افتتاح تالار هنر اصفهان، معرفی داوران جشنواره نمایش‌نامه نویسی تئاتر ارسباران، ادای احترام مدیرکل ارشاد استان به خانواده دو شهید تئاتری در اردبیل، رونمایی پوستر جشنواره ملی فتح خرمشهر، معرفی هیئت داوران جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول، برگزاری اختتامیه جشنواره تئاتر پسامهر فسا، معرفی برگزیدگان جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک و بزرگداشت میرزاده عشقی در اصفهان، بخشی از اخبار مهم استانی را به خود اختصاص دادند. بی‌شک مطلبی که پیش روی شما است تمامی اقدامات انجام شده در استان‌ها را در بر نمی‌گیرد بلکه تنها نگاهی به بخشی از رویدادهای مهم است. پیشنهاد می‌کنیم مشروح اخبار را روزانه در درگاه‌های استانی بخوانید. 

 

اعلام آمادگی  فرماندار برای برگزاری جشنواره تئاتر عربی خوزستان

دیدار حمید سیلاوی فرماندار دشت آزادگان با سعید نگراوی دبیر جشنواره، عبدالحسین جلالی اصل رئیس ستاد جشنواره و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشت آزادگان، منصور سلامات نماینده ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و ناظر فنی جشنواره و رضا حویزاوی مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره به منظور بررسی روند برگزاری جشنواره، مشارکت ادارات و نهادهای شهرستان و شیوه برگزاری جشنواره در محل فرمانداری دشت آزادگان برگزار شد و در این دیدار فرماندار شهرستان دشت آزادگان در دیدار دبیر، رئیس ستاد و اعضای ستاد برگزاری هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی خوزستان از اعلام آمادگی دستگاه ها، ادارات و نهادهای شهرستان دشت آزادگان برای برگزاری فاخر این دوره از جشنواره خبر داد. هفدهمین جشنواره تئاتر عربی خوزستان به دبیری سعید نگراوی اسفندماه 99 در شهرستان دشت آزادگان برگزار می‌شود.

 

انتشار جدول شماره سه اجرای آنلاین نمایش‌های همدان

براساس برنامه ریزی های انجام شده، در دومین  بخش زمستانه تئاتر همدان گروه های نمایشی استان آثار تولیدی خود را در فضای مجازی تایید شده توسط این اداره کل  نمایش می‌گذارند. بر اساس جدول شماره دو اجراهای آنلاین، 10 گروه نمایشی از 28 بهمن تا 12 اسفند ماه اجرای نمایش دارند.  نمایش‌های «فرجام عجیب زوج نافرم» به نویسندگی و کارگردانی مزدک مهیمنی، «بیداری خانه نسوان» به نویسندگی حسین کیانی و کارگردانی محمود غفاری، «این همه داشتیم و ندانستیم» به نویسندگی و کارگردانی صحبت اله روشنفکر، «لیلی و مجهول» به نویسندگی و کارگردانی سجاد طهماسبی، «آوازه خوان طاس» به نویسندگی اوژن یونسکو و کارگردانی حسین صفی و «مهره ریزان» به نویسندگی و کارگردانی احمد بیگلریان در این مدت اجرا و پخش خواهند شد.  بر اساس جدول منتشر شده، هر نمایش به مدت دو روز در صفحه اینستاگرام این اداره کل به نشانی Hamedan.farhang قابل مشاهده خواهد بود.

 

انتشار دومین کتاب دیجیتال تئاتر خوزستان

هم‌زمان با روز جهانی تئاتر در فروردین ۱۴۰۰ به همت دفتر نشر و پژوهش انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد. با توجه به فعالیت گسترده درگاه خبری تئاتر خوزستان تلاش خواهد شد با همکاری مسؤول درگاه در بخشی از این کتاب دیجیتال سرفصل اخبار فعالیت‌های تئاتر خوزستان در سال گذشته که در درگاه تئاتر خوزستان منتشر شده نیز بارگذاری شود. کتاب دوم تئاتر استان تفاوت‌هایی با اولین کتاب دیجیتال نمایشنامه‌های خوزستان دارد و این مجموعه علاوه بر اینکه درج نمایشنامه‌های نویسندگان بومی استان در کل سنوات گذشته شامل انواع نمایشنامه‌های کودک، خیابانی، عربی و نیز پژوهش‌ها و یادداشت‌های علمی هنرمندان استان بوده و در چندین بخش شامل آثار راه یافته به جشنواره‌های نمایشنامه‌نویسی استان خوزستان است. طی هماهنگی به عمل آمده با تیم فنی این کتاب، نسخه کاملی از کتاب اول تئاتر خوزستان شامل ۲۸۰ نمایشنامه قبلی نیز در دومین کتاب قرار گرفته خواهد شد تا هنرمندانی که موفق به تهیه نسخه اول این کتاب نشده‌اند، با دریافت نسخه دوم صاحب هر دو نسخه کتاب دیجیتال تئاتر استان خوزستان شوند.

 

برگزاری جشنواره نمایشنامه‌خوانی «رامان» در سردشت

با اجرای چهار اثر در روز دوم جشنواره نمایشنامه‌خوانی «رامان» شهرستان سردشت به کار خود خاتمه داد. دومین روز از جشنواره نمایشنامه خوانی رامان سردشت در حالی آغاز شد که با اجرای چهار گروه نمایشی دیگر و در مجموع هشت نمایشنامه خوانی در دو روز اجرا های این جشنواره خاتمه یافت. نخستین جشنواره نمایشنامه‌خوانی «رامان» با اجرای چهار اثر در روز دوم به اجراهای خود خاتمه داد.

 

انتشار مجموعه نمایشنامه «هفت تا یک» در اردبیل

به همت انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل و با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر اردبیل، کتاب مجموعه نمایشنامه«هفت تا یک»با آثاری از هفت نمایشنامه نویس اردبیلی، در اردبیل منتشر شد. دفترآخر نوشته روح الله حبیب زاده، مگس دیوانه نوشته محمد سیمزاری، خالچا قوشی نوشته محمد تقی اسماعیلی، من من نوشته احمد مسرت، دندان ژنرال نوشته رضا بهشتی، شکوفه های پژمرده نوشته اردشیر عابدی و پری زاد نوشته مجید برجعلی زاده؛ عناوین نمایشنامه های منتشر شده در این کتاب است. این کتاب که سومین مجموعه آثار نمایشنامه نویسان استان اردبیل است، به کوشش سعید نوریان و محمد تقی اسماعیلی در 202 صفحه و در اندازه رقعی به قیمت 500هزار ریال توسط انتشارات جنت سرا به زیور طبع آراسته شده است. جلد دوم این کتاب هم که شامل هفت نمایشنامه دیگر از هفت نویسنده استان اردبیل است، در حال چاپ است.

 

اعلام برنامه هم‌اندیشی «میرزا آقا تبریزی» تبریز

دبیرخانه علمی هم‌اندیشی مجازی «میرزا آقا تبریزی؛ پیشگام ادبیات نمایشی در ایران»، برنامه سخنرانی‌ها و نشست‌های علمی این هم‌اندیشی را اعلام کرد. هم‌اندیشی مجازی «میرزا آقا تبریزی؛ پیشگام ادبیات نمایشی در ایران» در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه مورخ 4 و 5 اسفندماه سال جاری و از ساعت 15 الی 19 به صورت برخط برگزار خواهد شد. گفتنی است هم‌اندیشی مجازی «میرزا آقا تبریزی؛ پیشگام ادبیات نمایشی در ایران» به همت پژوهشکده هنر و با همکاری گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز،  و مؤسسه آموزش عالی چرخ نیلوفری تبریز برگزار خواهد شد.

 

دومین دوره کارگاه آموزشی رقابتی خلق در صحنه مازندران

دومین دوره کارگاه آموزشی رقابتی خلق در صحنه اقتباس پس از سه روز و گذراندن ۳۰ ساعت آموزش ، با رعایت پروتکل های بهداشتی و انجام تست صحت و سلامت هنرجویان شرکت کننده ، در عصر روز جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ ، با ۷ اجرا به روی صحنه رفت. در این دوره ۷ گروه با هم رقابت پرداخته اند و از طریق پخش زنده صفحه رسمی اینستاگرام آموزشگاه برای مخاطبان به تماشا گذاشته شد. آیین اختتامیه در تاریخ شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ، با حضور استاد برجسته  ادبیات و فلسفه و تئاتر یوسف فخرایی ، عیسی مدانلو رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائمشهر از ساعت ۱۶ الی ۱۸ برگزار شد.

 

برگزاری اختتامیه جشنواره تئاتر بومی تیرنگ مازندران

در سالگرد روزهای پیروزی انقلاب هنرمندان برگزیده شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ معرفی شدند.اختتامیه شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ با حضور جمع محدودی از هنرمندان، مسئولان و اصحاب رسانه در سالن شهید باغبانی این مرکز برگزار شد. کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری،  سید مصطفی موتورچی مسئول دفتر تئاتر بچه های مسجد این مرکز  و سینا دلشادی معاون اجرایی امور استانهای حوزه هنری (به عنوان نماینده هیات داوران شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ) مهمان ویژه  این محفل هنری بودند. در ادامه این رویداد فرهنگی هنری و با حضور علی رجبی وندچالی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران و سیدعلی علوی قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران، کتاب یاغی های عاشق از سری نمایشنامه های تولیدی هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران اثر سینا دلشادی رونمایی شد. در نهایت هیات  داوران شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ متشکل از حسن دولت آبادی، سینا دلشادی و ایوب آقاخانی ۴ منتخب بخش نمایشنامه نویسی  این رویداد را جهت دریافت تندیس جشنواره، لوح تقدیر، جایزه نقدی و چاپ در مجموعه نمایشنامه جشنواره را اعلام کردند.

 

برگزاری جشنواره «صبح امید» در روستای شهید بهشتی اندیمشک

جشنواره «صبح امید» در دهیاری روستای شهید بهشتی شهرستان اندیمشک با حضور نقالان استان خوزستان برگزار شد.جشنواره «صبح امید» در دهیاری روستای شهید بهشتی اندیمشک به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سد و نیروگاه دز و اداره ورزش و جوانان شهرستان اندیمشک به مناسبت چهل و دومین سالگرد انقلاب اسلامی با حضور اهالی روستا و مسئولین محلی و جمعی از هنرمندان اندیمشک در جایگاه فضای باز همایشات با رعایت پروتکل های بهداشتی عصر چهارشنبه 22 بهمن ماه 99 برگزار شد. در این جشن برنامه های متنوع هنری از جمله موسیقی محلی توسط محمدحسین سپهوند و گروه سیمره و اجرای نقالی توسط سه نقال و شاهنامه خوان مطرح  استان خوزستان برگزار شد.

 

بازسازی و افتتاح تالار هنر اصفهان

تالار هنر اصفهان به مناسبت یکصدمین سال اجرای اپرا در اصفهان پس از بازسازی و بهبود وضعیت آن با حضور شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان پس از حدود یک سال بازگشایی شد. تالار هنر اصفهان پس از بازسازی و بهبود وضعیت آن با حضور شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان بازگشایی شد؛ احیای سالن کوچک، اصلاح و استانداردسازی پلاتوهای تمرین، ساخت اتاق فرمان مستقل برای سالن کوچک با تجهیزات لازم، تعمیر سیستم‌های تهویه و سرمایشی و گرمایشی، احیای سالن کنفرانس سالن کوچک، اصلاح ورودی تالار و رمپ گذاری برای معلولان، تعمیر تجهیزات نور و صدا از جمله اقداماتی بود که برای بازسازی این تالار انجام شد. تعداد پلاتو های تالار هنر پس از بازسازی از دو به چهار تبدیل شده که برای اجرا کمک بزرگی به هنرمندان می‌کند. همچنین مناسب سازی های لازم تالار هنر از جمله عبور و مرور معلولین و بهبود سیستم صوتی و موارد ایمنی افزود: امیدوارم با رفع محدودیت‌های کرونایی شهروندان بتوانند از این مکان به خوبی بهره مند شوند.

 

معرفی داوران جشنواره نمایش‌نامه نویسی تئاتر ارسباران

دبیرخانه‌ی چهاردهیمن دوره جشنواره تئاتر ارسباران اسامی داوران این جشنواره را اعلام کرد. هیات داوران این دوره از جشنواره تئاتر ارسباران اکبر شریعت،کریم عظیمی وحسین عباسی نیا هستند.

 

ادای احترام مدیرکل ارشاد استان به خانواده دو شهید تئاتری در اردبیل

در راستای تکریم خانواده های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان، عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با با حضور در منزل شهیدان خلیل و ابراهیم محمدزاده، به این دو شهید تئاتری استان ادای احترام کرد و از پدر و مادر این شهیدان گرانقدر حماسه هشت سال دفاع مقدس تجلیل کرد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در این دیدار با بیان اینکه شهید و شهادت، واژه ای مقدس هستند و شهدا در درگاه حضرت احدیت از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: امنیت و آسایش امروزی ما، مدیون همت، مجاهدت و شهادت حماسه آفرینانی است که با نثار جان خود، درخت اسلام را آبیاری کردند و بر ای این ملت و کشور، عظمت آفریدند.

 

معرفی برگزیدگان جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک

برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک با رویکرد نمایشنامه نویسی با آراء هیئت داوران معرفی شدند. پس از بررسی ۶۵ اثر رسیده از ۱۵ استان کشور به دبیرخانه جشنواره و بررسی آثار توسط هیئت داوران، برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ با رویکرد نمایشنامه نویسی معرفی شدند.شهرام کرمی، لیلی عاج و مهدی آشوغ به ‌عنوان هیات داوران بیست و ششمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ کار داوری آثار رسیده این دوره از جشنواره را به عهده داشتند. بر اساس شرایط فراخوان، آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره در بانک اطلاعاتی دیجیتال انجمن هنرهای نمایشی خوزستان جهت دسترسی عموم علاقمندان و امکان تولید با اجازه صاحب اثر قرار خواهد گرفت و آثار برگزیده نیز از سوی انتشارات اداره کل هنرهای نمایشی به صورت کتاب جشنواره منتشر خواهد شد.

 

بزرگداشت میرزاده عشقی در اصفهان

مراسم بزرگداشت میرزاده عشقی به مناسبت یکصدمین سال اجرای نمایش اپرا در اصفهان به همراه رونمایی از کتاب میرزاده عشقی به قلم اردشیر صالح پور با حضور هنرمندان و مدیران فرهنگی و هنری برگزار شد. صالح پور در این مراسم گفت: شهرداری اصفهان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری باید کمک کنند تا اجرای اپرا را در اصفهان پاس بداریم. ثبت رویداد یک‌صد سالۀ اجرای اپرا در اصفهان، احیای سالن نمایش هتل جهان، نامگذاری آن به نام میرزاده عشقی و نیز، اجرای سالانۀ اپرا در این سالن، پیشنهادات مهمی بود که رئیس یونیما و رئیس ایکوم ایران، هم‌زمان با فرارسیدن یک‌صدمین سالگرد اجرای اپرا توسط میرزاده عشقی، در مراسمی که به منظور بزرگداشت این هنرمند در اصفهان برگزار شده بود، مطرح کردند. آیین بزرگداشت «میرزاده عشقی» شامگاه شنبه ( ۲۵ بهمن‌ماه)، در آستانه بازگشایی تالار هنر اصفهان، در سالن اصلی این تالار برگزار و از صفحه رسمی آن در اینستاگرام، به صورت زنده پخش شد

 

رونمایی پوستر جشنواره ملی فتح خرمشهر

با حضور معاون فرهنگی ،اجتماعی و گردشگری،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ،مدیر توسعه فرهنگی هنری سازمان منطقه آزاد اروند ، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان و پیشکسوتان فرهنگی هنری منطقه آزاد اروند و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ،مراسم رونمایی از پوستر بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در محل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد .بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در دو بخش وشیوه متفاوت ، با مشارکت معاونت فرهنگی ، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  منتشر می شود . بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر از ۱۶ الی ۲۰ اسفند ماه ۹۹ در منطقه آزاد اروند (شهرستان های آبادان و خرمشهر) برگزار خواهد شد.

 

معرفی هیئت داوران جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول

دبیر سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول هیئت داوران این دوره از جشنواره با محوریت نمایشنامه نویسی را معرفی کرد.  مرتضی سخاوت، حسین فدایی حسین و شهرام کرمی هیئت داوران سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول را تشکیل می‌دهند که کار داوری نمایشنامه های این دوره از جشنواره را بر عهده دارند.سیزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول با محوریت نمایشنامه نویسی به دبیری نادر سعادتی فرد با شعار «مشق مهر از زبان چشمه و گل» در شهرستان دزفول در حال برگزاری است.

 

 برگزاری اختتامیه جشنواره تئاتر پسامهر فسا

جشنواره تئاتر پسامهر شهرستان فسا که در بیستمین سالگرد برگزاری‌اش به‌صورت ملی برگزار شد با یادی از فرهاد تنها هنرمند فقید این شهرستان پس از چهار روز به کار خود پایان داد. ، طی چهار روز برگزاری (۲۱ تا ۲۴ بهمن ۹۹) این رویداد فرهنگی در تالار حافظ شیراز، محمود پاک‌نیت، اصغر همت، اصغر پیران، نادر شهسواری، علی‌نقی رزاقی، نوید جعفری و منوچهر محسنی ، علی ثابت ، اصغر زیبایی نژاد ، عباس چهل تنان ، مهری منصوری، مسعود احمدی ، شیما پورسهم الدین ، امید وامق و ... از این هنرمند یاد کردند و خواستار ایجاد سالن تئاتر یا پلاتو به نام او در شهرستان فسا شدند.در این دوره از جشنواره به دلیل شیوع کرونا آثار به‌صورت مجازی داوری شدند و درنهایت برگزیدگان از ۳۷ نمایشی که در سه بخش بخش یادبود فرهاد تنها، مسابقه و جنبی معرفی شدند. ۳۷ اثر یادشده به مدت دو ماه در تلویزیون‌های اینترنتی نمایش‌نت، ایران‌تئاتر و تیوال تا فروردین ۱۴۰۰ اکران خواهد شد. در بیستمین دوره جشنواره پسامهر افزون بر جایزه بازیگری مرد و زن، کارگردانی و نویسنده برگزیده که واجد دریافت تندیس و ۵۰ میلیون ریال هستند، جایزه بازیگر فرهاد تنها تندیس جشنواره و ۵۰ میلیون ریال دریافت کردند.

 
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

حیاتی نو در تئاتر استان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

حیاتی نو در تئاتر استان‌ها

ایران تئاتر_میترا رضائی، در هفته‌ای که گذشت سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با درخشش بسیاری از هنرمندان شهرستانی به کار خود پایان داد. برگزاری حضوری این جشنواره و مواجهه با تماشاگرانی که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به تماشای آثار نشستند. روح تازه‌ای به کالبد خسته تئاتر ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

گرمای تئاتر استان‌ها در آغاز تابستان و سد موج پنجم کرونا
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

گرمای تئاتر استان‌ها در آغاز تابستان و سد موج پنجم کرونا

در هفته ای که گذشت تئاتر استان‌ها روزهای درخشانی را پشت سر گذاشت. با وجود خیز مجدد کرونا در بسیاری از شهرهای کشور، تئاتر در استان‌ها روزهای فعال و پرخبری را پشت سرگذاشت. امامتاسفاغنه موج پنجم کرونا در آخرین روز هفته 92 شهر کشور را به وضغیت قرمز کشاند و سد محکمی مقابل رونق تئاتر ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

یک هفته پرتحرک برای تئاتر مازندران
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

یک هفته پرتحرک برای تئاتر مازندران

در هفته گذشته نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان‌ها با حضور قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی کشور به همراه حسن رونده مدیر امور هماهنگی استان های اداره کل هنرهای نمایشی در استان مازندران برگزار شد .

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رونق نشست‌های تئاتر شهرستان
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رونق نشست‌های تئاتر شهرستان

در هفته ای که گذشت نشست‌های هنرمندان تئاتر شهرستان ها با مدیران استانی و شهری بیش از همیشه توجه جلب می‌کرد و این موضوع نشان از تلاش مسئولان تئاتر استان‌ها برای ایجاد امکانات و زیرساخت‌های بهتر برای پیشرفت و ارتقا هنر تئاتر دارد.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

حیات آموزشی در تئاتر استان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

حیات آموزشی در تئاتر استان‌ها

ایران تئاتر : در هفته‌ای که گذشت با توجه به ادامه تعطیلی تئاتر و شرایط کرونایی به نظر می‌رسید فعالیت های نمایشی از نفس بیفتند اما ایطور نشد و تئاتر در استان‌ها با رویکردی آموزش محور و برگزاری جشنواره ها، کلاس‌های آموزشی و انتشار مجموعه نمایشنامه جریان دارد.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری

در هفته‌ای که گذشت دو نمایش از استان‌ها در جشنواره‌های بین‌المللی درخشید و با توجه به تعطیلی تماشاخانه‌ها مسئولان تئاتر استان‌ها تمرکر فعالیت‌هایشان را بر زیرساخت‌های تئاتر، برگزاری جشنواره‌ها و ساخت و تجهییز سالن‌های نمایش گذاشتند تا بستر تئاتر زنده و سالم بماند.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

استان‌ها برگزاری جشنواره‌های موضوعی و ملی را از سر گرفتند
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

استان‌ها برگزاری جشنواره‌های موضوعی و ملی را از سر گرفتند

ایران تئاتر_میترا رضایی:در هفته‌ای که گذشت استان‌ها برگزاری جشنواره های ملی و منطقه‌ای خود را از سر گرفتند که تا پیش از پایان سال به سرانجام برسند. در شرایط کرونایی یکی از مهم‌ترین اقداماتی که چراغ تئاتر را روشن نگه داشته است همین برگزاری جشنواره‌ها است که در استان‌ها از ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

تئاتر در جشنواره‌های استانی نفس می‎‌کشد
برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر در یزد
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

تئاتر در جشنواره‌های استانی نفس می‎‌کشد
برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر در یزد

در هفته ای که گذشت، مدیرکل هنرهای نمایشی برای هماهنگی برگزاری بخشی از جشنواره تئاتر فجر در یزد به این استان سفر کرد. بازار انتشار فراخوان جشنواره های استانی هم حسابی داغ بود. با وجود ادامه تعطیلی اجراهای عمومی به دلیل شرایط موجود و موج جدید ویروس کرونا، مسئولان تئاتر استانی ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

فرصتی برای معرفی پنج شهر خلاق هنرهای نمایشی
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

فرصتی برای معرفی پنج شهر خلاق هنرهای نمایشی

در هفته‌ای که گذشت معرفی اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با تاکید بر نقش و جایگاه فرهنگ و هنر در شهرهای خلاق رویدادی فرخنده بود که برای استان‌ها بی شک دلگرمی به ارمغان دارد. استان‌های برگزیده برای ادامه مسیر و سایر استان‌ها برای قرار گرفتن در لیست شهرهای خلاق دارای ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

تلاش برای زنده ماندن تئاتر در شهرستان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

تلاش برای زنده ماندن تئاتر در شهرستان‌ها

ایران تئاتر_میترا رضایی:در هفته‌ای که گذشت با وجود اینکه به دلیل شرایط موجود و خیز مجدد بیماری کرونا رویدادهای تئاتری در سراسر کشور بسیار کم شده بود اما تلاش استانها برای از نفش نیفتادن تئاتر شهرشان ستودنی بود.

|

نظرات کاربران