در حال بارگذاری ...
مسئول انجمن نمایش شهرستان چالوس خبر داد

احداث اولین سالن بلک باکس نمایش در چالوس

با پیگیری مسلم خردمند رئیس انجمن نمایش چالوس و مسئول دفتر انجمن نمایش غرب مازندران بعد از ۲ سال تلاش و جلسات پی در پی با شورای شهر و شهردار و فرماندار محترم شهرستان چالوس . در تاریخ ۴ اسفند ماه سال ۱۳۹۹ کلنگ ساخت تنها سالن نمایش شهرستان چالوس به زمین زده شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران، مسلم خردمند گفت: با توجه به موفقیت‌های هنرمندان تئاتر و انجمن نمایش چالوس در سالهای ۹۸ و ۹۹ و عنوان فعالترین انجمن نمایش استان و با توجه به نبود حتی یک سالن نمایش در شهرستان و عدم پیشروی ساخت مجتمع فرهنگی ( اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چالوس ) و با عنایت به پتانسیل بالای شهرستان در جذب هنرجویان نمایش و تولید آثار فاخر نمایشی در سطح ملی . نبود حتی یک سالن نمایش برای شهرستان بیش از پیش برای شهروندان و هنرمندان محسوس بوده .

خردمند عنوان داشت :  انجمن نمایش چالوس را بر این داشت تا بر هر ریسمانی چنگ اندازی کند و باپیگیری های مستمر و استفاده از تمام ظرفیتهای موجود که با جلسات طرح توجیحی و نیاز سنجی شهر با اعضائ جوان و هنردوست شواری شهر شهرستان ، مورد استقبال شهردار محترم شهرستان ، جهت سرمایه گذاری در این بخش قرار گرفت و مقرر گردید تا سالن اختصاصی نمایش با ظرفیت مخاطبین حدود ۲۰۰ نفر ،  با طراحی اولیه انجمن نمایش شهرستان ( مهندس مسلم خردمند و مهندس بهزاد جهاندار ) در دستور کار واحد عمرانی شهرداری چالوس قرار گیرد . با مطالعه شهری و بررسی پیشنهادات جهت اختصاص زمین برای ساخت این مجموعه در نهایت ، در بهترین نقطه شهر ( پارک کودک در محوطه کاخ ) که با دسترسی بسیار عالی از تمام نقاط شهر که مدخل ورودی شهرستان نوشهر و تهران و ... نیز بوده و  همچنین دارای محوطه پارک قدیمی بسیار زیبا که بعد از احداث سالن تئاتر میتواند مرکز فرهنگ و هنر و منطقه ای امن برای شهروندان و محیطی سالم و پر نشاط برای جوانان در شهرستان گردد .

مسئول انجمن نمایش چالوس اظهار داشت : بعد از مشخص شدن مکان احداث بنا مقرر گردید که با هزینه کارشناسی شده واحد عمرانی شهرداری جهت احداث سازه ، معین گردد و در نهایت با مشخص شدن نقشه نهایی و متریال  ساخت و براورد هزینه دقیقتر ، منجر به عقد قرارداد با پیمانکار شهرداری شد که انشاالله با پیگیری های لازم ، بخش سازه و سفتکاری این مجموعه تا قبل از پائیز ۱۴۰۰ به پایان خواهد رسید . انجمن نمایش شهرستان جهت تجهیز سیستم نور و صوت و امکانات اجرایی از تمام ظرفیتهای خود ، استفاده خواهد نمود . تا در نهایت سالن اجرا اختصاصی نمایش با بهترین استاندارهای حال حاضر ، در اختیار هنرمندان شهرستان قرار گیرد تا در آینده ای نزدیک میزبان هنرمندان شهرستان و استان و هنرمندان شاخص کشور باشد تا با برگذاری جشنواره های پر نشاط هنری و نمایشی در این سالن شاهد رشد فرهنگ و هنر اسلامی و ایرانی و بومی شهرستان باشیم .

مسلم خردمند در خصوص همکاری و همیاری نهاد های دولتی و غیر دولتی اینگونه اظهار داشت : شهرداری شهرستان با ساخت این مجموعه میتواند با توجه به بررسی و شناسایی نیازهای فرهنگی شهرستان مستقلا جهت تولید و حمایت از نمایشها و آثار هنری با همکاری انجمن نمایش ، جهت رشد فرهنگ بومی و ارزشی شهرستان در سالن اختصاصی خود اقدام نماید که این مهم در نهایت باعث برد همگانی ( شهرداری ، شورای شهر ، کمسیون های فرهنگی ، گروههای نمایشی ، هنرمندان شهرستان ، جانعه بزرگ مخاطبین نمایش ، شهروندان فهیم و ... ) خواهد شد .
انجمن نمایش چالوس تا زمان بهره برداری از این سالن نمایشی به پیگیری های خود ادامه خواهد داد و با توجه به سنگ اندازیهاو مشکلات پیش رو . هرگز خسته نخواهد شد .
مطالب مرتبط

پیشکسوت تئاتر مازندران در نشست هم افزایی عنوان داشت

هنرمند تئاتر در شهرستان سرمایه و فرصت محسوب می‌شود
پیشکسوت تئاتر مازندران در نشست هم افزایی عنوان داشت

هنرمند تئاتر در شهرستان سرمایه و فرصت محسوب می‌شود

در نشست هم افزایی گروه‌های نمایشی استان مازندران، عباس ابوالحسنی به عنوان نماینده گروهای استقرار از مشکلات و خواسته های هنرمندان تئاتر استان مازندران سخن گفت .

|

حسن رونده در نشست پرسش و پاسخ گروهای تئاتر استان مازندران عنوان کرد :

ثبت گروها در سامانه استقرار تا پایان خرداد 1400
حسن رونده در نشست پرسش و پاسخ گروهای تئاتر استان مازندران عنوان کرد :

ثبت گروها در سامانه استقرار تا پایان خرداد 1400

تا پایان خرداد 1400 گروهایی که بنا به دلایل سیستمی و یا نقص مدارک در سامانه استقرار اداره کل هنرهای نمایشی موفق به دریافت پروانه نمایش نشده اند با رفع موانع موجود ، پروانه استقرار گروه شان صادر و در اختیار سرپرستان گروهای نمایشی قرار خواهد گرفت . 

|

قادر آشنا در نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان مازندران تشریح کرد :

برنامه های حمایتی از هنرمندان و تئاتر استانی 
سه طرح  برای خلق نمایشنامه های ایرانی
قادر آشنا در نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان مازندران تشریح کرد :

برنامه های حمایتی از هنرمندان و تئاتر استانی
سه طرح برای خلق نمایشنامه های ایرانی

قادر آشنا مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پروژه «قلم روشن» یکی از اتفاق‌های خوب و مهم در عرصه نمایشنامه‌نویسی به شمار می‌رود، گفت: با اجرای این پروژه تلاش داریم علاوه برتولید نمایشنامه های فاخر و در تراز ایران اسلامی، از نمایشنامه نویسان ...

|

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد

انتشار آثار نمایشنامه‌نویسان مازندرانی
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد

انتشار آثار نمایشنامه‌نویسان مازندرانی

محمودی به تلاش نویسندگان مازندران برای نگارش نمایشنامه های ارزشمند در حوزه تئاتر اشاره و از چاپ ۴ مجلد نمایشنامه تئاتر خبر داد و گفت: اداره کل ارشاد مازندران و انجمن هنرهای نمایشی استان با همکاری انتشارات هاوژین این نمایشنامه‌ها را به چاپ رساند.

|

مدیرمسئول آموزشگاه تئاتر شهرشمال خبرداد:

دومین دوره کارگاه آموزشی رقابتی خلق در صحنه برگزار شد
مدیرمسئول آموزشگاه تئاتر شهرشمال خبرداد:

دومین دوره کارگاه آموزشی رقابتی خلق در صحنه برگزار شد

دومین دوره کارگاه آموزشی رقابتی خلق در صحنه " اقتباس" پس از سه روز و گذراندن ۳۰ ساعت آموزش ، با رعایت پروتکل های بهداشتی و انجام تست صحت و سلامت هنرجویان شرکت کننده ، در عصر روز جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ ، با ۷ اجرا به روی صحنه رفت.

|

نظرات کاربران