در حال بارگذاری ...
با گرامیداشت یاد و نام شهید آوینی؛

سه اجراهای محیطی و پرفورمنس در مترو
برنامه هفته هنر انقلاب اسلامی دانشگاه سوره منتشر شد

دانشکده هنر سوره به همت معاونت پژوهشی دانشگاه سوره ویژه برنامه هایی را به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی برگزار می کند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی دانشگاه سوره، به همت دانشکده هنر سوره و با همکاری معاونت پژوهشی، ویژه برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامی داشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی در دانشگاه سوره برگزار می‌شود.
یوسف خجیر معاون پژوهشی دانشگاه سوره گفت: همزمان با آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی ویژه برنامه‌های گرامی داشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی به همت دانشکده هنر دانشگاه سوره با همکاری معاونت پژوهشی، از روز جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ در دانشگاه سوره برگزار می‌شود.
وی یادآور شد: هدف از برگزاری این برنامه ها ترویج هنر انقلاب، بازتاب توانمندی هنری دانشگاه سوره، اعضای هیأت علمی، استادان، دانش آموختگان و دانشجویان است.
خجیر در رابطه با چگونگی برگزاری این ویژه برنامه ها افزود:  ویژه برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامی داشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی از روز جمعه ۲۰ فروردین ماه آغاز می‌شود و تا روز چهارشنبه ۲۵ فرودین ۱۴۰۰ نیز ادامه دارد؛ این ویژه برنامه به دو صورت حضوری و مجازی نیز در بخش های مختلف برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: ویژه برنامه های حضوری سه اجراهای محیطی و پرفورمنس متروی شادمان، انقلاب و تئاتر شهر را در روزهای جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه ساعت ۱۳ الی ۱۹ را در بر می‌گیرد و همچنین نمایش فیلم مستند در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه ساعت ۸ تا ۱۰  در سالن سینمای دانشکده هنر سوره برگزار می‌شود.
خجیر با بیان اینکه ویژه برنامه‌های مجازی هفته هنر انقلاب اسلامی شامل ۲۷ برنامه متفاوت در هفته می‌شود گفت: نخستین ویژه برنامه‌های مجازی هفته هنر انقلاب اسلامی از روز شنبه ۲۱ فرودین ماه ساعت ۱۰ تا ۲۱ آغاز خواهد شد و به مدت ۵ روز تا روز چهارشنبه ۲۵ فروردین ادامه دارد؛ برنامه‌های روز شنبه شامل نشست‌های «معمار، جامعه و معماری در تمدن نوین اسلامی»، «حیات موسیقایی شهید آوینی و موسیقی در حوزه هنری انقلاب اسلامی» و «آسیب‌شناسی متن‌های نمایشی تولید شده دربارۀ رویدادهای سیاسی تاریخ ایران پس از انقلاب، از منظرمؤلّفه‌های دراماتیک» می‌شود.
وی ادامه داد: در روز یکشنبه نیز نشست هایی با موضوعات «انقلاب و سینما(سینمای مستند فلسطین و نقش آن در مقاومت انقلابی)»، «تحول فیلمبرداری سینمایی پس از آن انقلاب اسلامی»، «تصویراستعمارستیزی در ژانر تاریخی سینمای ایران»، «پنل گفت و گویی انقلاب اسلامی و سینمای ایران»، «میزگرد عرّفی و تحلیل رمان‌های برگزیدۀ تاریخ ادبیات دفاع مقدّس از منظر مؤلّفه‌ها و ساختارهای دراماتیکف با هدف شناخت ظرفیت‌های نمایشی این آثار برای اقتباس»، نشست «مروری بر چهار دهه نقاشی انقلاب» و نشست و میزگرد تخصصی «کارتون انقلابی و انقلاب کارتون (بررسی سیرتطور کارتون انقلاب و جنگ تحمیلی در ایران از سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۶۰)» و ارائه‌ کارتون‌های انقلاب برگزار می شود.
معاون پژوهشی دانشگاه سوره در رابطه با ویژه برنامه‌های روز دوشنبه و سه شنبه افزود: نشست «جستاری بر جشنواره‌های عکاسی پس از انقلاب اسلامی ایران»، «بازخوانی پایان‌نامه‌ کارشناسی ارشد عکاسی دانشگاه سوره» با عنوان «واکاوی روایت تصویری ساسان مویدی از بمباران‌های تهران در زمان جنگ تحمیلی با رویکرد نشانه شناسی اجتماعی»، نشست «تأثیرات انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی بر عکاسی مستند ایران»، نشست «نقد آثار انیمیشن دانشجویی با موضوعات  انقلاب، جنگ و دفاع»، نشست «وضعیت نمایشنامه نویسی کودک و نوجوان پس از انقلاب اسلامی»، نشست «تحلیل جایگاه جشنواره‌ها در سینمای پس از انقلاب»، نشست «نقد آثار انیمیشن دانشجویی با موضوعات انقلاب، جنگ و دفاع»، نشست «بهاران خجسته باد موسیقی انقلاب و سیر تحول آن» و نشست «تجلی آرمان‌های انقلاب اسلامی از منظر هنرهای سنتی و صنایع خلاق» نیز طی این ۲ روز برگزار می‌شود.
وی افزود: ویژه برنامه‌های روز چهارشنبه نیز شامل برنامه «همگامان گرافیک انقلاب»، «رستاخیز حج در عکس‌های کمال‌الدین شاهرخ»، نشست «چالش‌های عمده انقلاب اسلامی در برخورد باهنرهای ارتباط بصری  تعاملی و جشنواره تئاتر فجر و تئاتر انقلاب» و نشست «مروری بر چهار دهه دیوارنگاری انقلاب» می‌شود. بخش مجازی ویژه برنامه‌ها علاوه بر نشست‌ها، نمایشنامه‌خوانی و پخش فیلم و اجراهای دانشجویان نمایش عروسکی را نیز در بر می‌گیرد.
علاقمندان می توانند برنامه کامل این رویداد را از اینجا دریافت کنند.
مطالب مرتبط

مروری بر ادبیات داستانی بعد از انقلاب به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی

رمان‌های جذاب برای خلق آثار نمایشی
مروری بر ادبیات داستانی بعد از انقلاب به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی

رمان‌های جذاب برای خلق آثار نمایشی

ایران تئاتر – سید رضا حسینی: اکنون بیش از دو دهه است که روز ۲۰ فروردین ماه به عنوان «روز هنر انقلاب اسلامی» شناخته می‌شود. هفته پس از آن نیز به مناسبت یادبود شهید سید مرتضی آوینی هفته هنر انقلاب اسلامی نام‌گذاری شده است. به مناسبت فرا رسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی بر آن شدیم تا ...

|

به مناسبت سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی

حکایت غریب راوی روایت فتح
به مناسبت سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی

حکایت غریب راوی روایت فتح

ایران تئاتر- سعید مستغاثی: "بسیجی عاشق کربلاست و کربلا را تو مپندار که شهری است در میان شهرها و نامی است در میان نام‌ها. نه،کربلا حرم حق است و هیچ‌کس را جز یاران امام حسین (علیه السلام) راهی به سوی حقیقت نیست.کربلا، ما را نیز در خیل کربلاییان بپذیر. ما می‌آییم تا بر خاک تو بوسه ...

|

سه روایت حمید داوود آبادی از شهیدآوینی

در فکه،چه خبرهاست هنوز؟!
سه روایت حمید داوود آبادی از شهیدآوینی

در فکه،چه خبرهاست هنوز؟!

ایران تئاتر- حمید داوودآبادی: نترسید،هنوزآن‌قدر کم نیاوردم که به"خاطره‌سازی"روی بیاورم. نه با شهیدآوینی رفیق بودم،نه دوست،نه همکار و همرزم،که مثل ماه‌های آخرحیاتش،به او ظلم کنم و اشکش رادربیاورم!

|

نظرات کاربران