در حال بارگذاری ...
طی نشستی با حضور مسئولان آذربایجان شرقی

اعضای شورای ارزشیابی و نظارت بر تئاتر استان معرفی شدند

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری و سینمایی اداره کل، اعضای شورای ارزشیابی و نظارت بر تئاتر آذربایجان شرقی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از آذربایجان شرقی، طی نشستی که با حضور “سیدقاسم ناظمی” مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و “علی محرمی” معاون هنری و سینمایی اداره کل برگزار شد، مهدی لزیری، حجه الاسلام محمد انواری، حامد شبخیز، علی حسین پوریان و دکتر حسین عبدالهی به عنوان اعضای جدید شورای ارزشیابی و نظارت بر تئاتر استان معرفی شدند.
"سیدقاسم ناظمی" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این نشست، با اشاره به اهمیت و جایگاه این شورا در زمینه‌سازی برای بالندگی تئاتر استان، ارزشیابی را مقدم بر نظارت عنوان کرد و گفت: این شورا می‌تواند با ارزشیابی دقیق و اصولی، در جریان تئاتر استان و تعالی آن تاثیرگذار باشد.
وی خواستار ایجاد زمینه‌های مناسب برای نوآوری و خلاقیت در حوزه‌ی هنر تئاتر شد و گفت: باید به این هنر به عنوان مسئله‌ای جدی نگاه کنیم و زمینه را فراهم کنیم تا نوآوری در آن اتفاق بیفتد.
ناظمی، بر لزوم تقویت تولید متون بومی در حوزه‌ تئاتر تاکید کرد و گفت: تبریز خاستگاه هنر تئاتر است و با همت اهالی این هنر، تئاتر استان می‌تواند پیشران حرکت تئاتر اصیل باشد.
وی افزود: اگر تولیدی که در حوزه‌ تئاتر اتفاق می افتد با هنجارها و ارزشهای موجود سازگار باشد مخاطب نیز از آن استقبال خواهد کرد.
گفتنی است در این نشست حکم اعضای جدید از سوی مدیرکل اعطاء شد.
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

حیات آموزشی در تئاتر استان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

حیات آموزشی در تئاتر استان‌ها

ایران تئاتر : در هفته‌ای که گذشت با توجه به ادامه تعطیلی تئاتر و شرایط کرونایی به نظر می‌رسید فعالیت های نمایشی از نفس بیفتند اما ایطور نشد و تئاتر در استان‌ها با رویکردی آموزش محور و برگزاری جشنواره ها، کلاس‌های آموزشی و انتشار مجموعه نمایشنامه جریان دارد.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری

در هفته‌ای که گذشت دو نمایش از استان‌ها در جشنواره‌های بین‌المللی درخشید و با توجه به تعطیلی تماشاخانه‌ها مسئولان تئاتر استان‌ها تمرکر فعالیت‌هایشان را بر زیرساخت‌های تئاتر، برگزاری جشنواره‌ها و ساخت و تجهییز سالن‌های نمایش گذاشتند تا بستر تئاتر زنده و سالم بماند.

|

نظرات کاربران