در حال بارگذاری ...
با اعلام هیئت داوران

برگزیدگان جشنواره نمایشنامه نویسی زنده یاد واحدی زاده معرفی شدند

با برگزاری مراسمی به صورت مجازی، هیئت داوران سومین جشنواره نمایشنامه نویسی زنده یاد مجید واحدی زاده، برگزیدگان این رویداد هنری را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از اردبیل، با برگزاری مراسمی به صورت مجازی؛ ایوب آقاخانی، شهرام احمدزاده و محمود مهدوی، هیئت داوران سومین جشنواره نمایشنامه نویسی زنده یاد مجید واحدی زاده، برگزیدگان این رویداد هنری را معرفی کردند. براساس رای هیئت داوران،  نمایشنامه تولدی دیگر نوشته زهرا آقایی در بخش نوقلمان مورد تقدیر قرار گرفت و در بخش آزاد هم بدون اولویت از نمایشنامه های سمفونی من و تو نوشته مجید برجعلی زاده از اردبیل، بردبرد رادار نوشته محمدرضا رسولی از زنجان، اتابک نوشته مهدی صالحیار از آذربایجان شرقی، کافه زیبا نوشته مهناز نجفی از استان آذربایجان شرقی، بهمن سرد نوشته نیلوفر ناظری از استان گیلان، کبریت چهار ستاره نوشته متین شفیعی مقدم از استان زنجان و امین آقا مرسی نوشته فاطمه عزتی از اردبیل تقدیر شد. سیاوش نوشته لیلا روغن گیر از استان آذربایجان شرقی رتبه اول این دوره از جشنواره نمایشنامه نویسی زنده یاد واحدی زاده را به خود اختصاص داد و  نمایشنامه های ور نوشته آرزو بهرامی از زنجان و آخماز نوشته سولماز ملکی از اردبیل به ترتیب دوم و سوم شدند.

مراسم اختتامیه این جشنواره با توجه به وضعیت قرمز اردبیل، روز یکشنبه 22فروردین همزمان با سالروز تولد زنده یاد مجید واحدی زاده به صورت غیر حضوری برگزار شد. این جشنواره را که با حضور نمایشنامه نویسان استان های اردبیل، زنجان، گیلان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی برگزار شده است، گروه تئاتر فوغ اردبیل با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل، انجمن هنرهای نمایشی استان، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل برگزارکرده است.
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

حیاتی نو در تئاتر استان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

حیاتی نو در تئاتر استان‌ها

ایران تئاتر_میترا رضائی، در هفته‌ای که گذشت سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با درخشش بسیاری از هنرمندان شهرستانی به کار خود پایان داد. برگزاری حضوری این جشنواره و مواجهه با تماشاگرانی که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به تماشای آثار نشستند. روح تازه‌ای به کالبد خسته تئاتر ...

|

به بهانه سومین سالگرد درگذشت زنده یاد مجید واحدی زاده

از طلوع تا غروب فروغ تئاتر اردبیل
به بهانه سومین سالگرد درگذشت زنده یاد مجید واحدی زاده

از طلوع تا غروب فروغ تئاتر اردبیل

ایران تئاتر_سعید نوریان، زنده یاد مجید واحدی‌زاده از تاثیر گذاران در تئاتر اردبیل است. هنرمندی توانا و کاربلد که توانست برای تئاتر اردبیل سنگ تمام بگذارد و کارهای ارزشمندی را در داخل و خارج کشور به اجرا درآورد و تحسین همگان را برانگیزد.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری

در هفته‌ای که گذشت دو نمایش از استان‌ها در جشنواره‌های بین‌المللی درخشید و با توجه به تعطیلی تماشاخانه‌ها مسئولان تئاتر استان‌ها تمرکر فعالیت‌هایشان را بر زیرساخت‌های تئاتر، برگزاری جشنواره‌ها و ساخت و تجهییز سالن‌های نمایش گذاشتند تا بستر تئاتر زنده و سالم بماند.

|

نظرات کاربران