در حال بارگذاری ...
توسط انتشارات طراحان تین

کتاب «هنرهای نمایشی؛ روان شناسی و جامعه شناسی تئاتر» منتشر شد

کتاب «هنرهای نمایشی؛ روان شناسی و جامعه شناسی تئاتر» به قلم دکتر حسن پورگل محمدی بهار ۱۴۰۰ وارد بازار کتاب شد.

به گزارش ایران تئاتر حسن پورگل محمدی نویسنده کتاب «هنرهای نمایشی؛ روان شناسی و جامعه شناسی تئاتر» در این باره گفت: این کتاب پس از یک سال نگارش، پژوهش و گردآوری اردیبهشت ۱۴۰۰ برای علاقه‌مندان این حوزه وارد بازار کتاب می‌شود. بسیاری از تحقیقات و پژوهش‌های این کتاب در فرآیند یک پروژه اجرایی و آزمایشگاهی که از آذر ۱۳۹۶ تا خرداد ۱۳۹۹ رخ داد و به جشنواره بین المللی  تئاتر مجازی «تک» رسید، صورت گرفته است.
وی افزود: این کتاب در ۹ فصل مختلف به تئاتر صحنه در ایران و اروپا، فلسفه و تئاتر، تئاتر کودک و نوجوان، تئاتر آئینی و سنتی،طراحی تئاتر، شناخت نمایش و تئاتر از حوزه فهم و درک جامعه به هنر نمایش با زبان روان شناسی و جامعه شناسی   با مقدمه و نوشتاری از دکتر رحمت امینی، دکتر شهرام خرازی‌ها،دکتر جلال افشار و علیرضا غفاری که همگی عضو کانون ملی منتقدان تئاتر و از مدیران و مدرسان دانشگاه در حوزه فرهنگ و هنر کشور هستند، توسط انتشارات طراحان تین منتشر شده است.
این نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر در پایان عنوان کرد: این اثر هنری برای آموزشگاه ها و دانشگاه های رشته هنر نمایش و دانشجویان می تواند مفید واقع شود و امید که تک‌تک این ۹ فصل هر چه زودتر توسط خود دانشجویان به بحث و تبادل نظر گذاشته شود و باب مباحث جدیدی را باز کند تا جامعه ای پراز آرامش و صلح داشته باشیم که جوانان نویسنده و فعال فرهنگ و هنر باعث آگاهی و بالندگی و رشد در جامعه خواهند شد و آن وقت شهر پویا و با نشاط است.
مطالب مرتبط

نگاهی به کتاب هنرهای نمایشی؛ روان شناسی و جامعه شناسی تئاتر

بیان مباحث تخصصی با زبانی ساده و روان
نگاهی به کتاب هنرهای نمایشی؛ روان شناسی و جامعه شناسی تئاتر

بیان مباحث تخصصی با زبانی ساده و روان

ایران تئاتر - امیرحسین شیرازی : کتاب «هنرهای نمایشی؛ روان شناسی و جامعه شناسی تئاتر» نوشته دکتر حسن پورگل محمدی که در اردیبهشت ماه امسال (1400) توسط انتشارات طراحان تین منتشر شد، کتابی است که با زبان روان اما تخصصی موضوعات را بیان میکند و مباحث تخصصی را با زبانی ساده و روان و ...

|

نظرات کاربران