در حال بارگذاری ...
دبیر جشنواره خبر داد:

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره تئاتر منطقه مغان

دبیر بیستمین دوره جشنواره تئاتر منطقه مغان از تمدید مهلت ارسال آثار به این رویداد تئاتری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از اردبیل، احمد مسرت، دبیر بیستمین دوره جشنواره تئاتر منطقه مغان،  از تمدید مهلت ارسال آثار به این رویداد تئاتری خبر داد. وی گفت: با توجه به شرایط کرونایی استان و نظر به مصوبه کارگروه برنامه ریزی جشنواره و در راستای زمینه سازی برای حضور حداکثری گروه های نمایشی در این جشنواره، هنرمندان و گروه های متقاضی تا بیستم اردیبهشت ماه سال جاری فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی با اعلام اینکه این جشنواره در بخش های نمایش نامه نویسی و صحنه ای برگزار می شود، گفت: موضوع هر دو بخش آزاد بوده اما نگاه ویژه به شعار سال ( تولید، پشتیبانی ، مانع زدایی ها)، شور و نشاط اجتماعی، آسیب های اجتماعی به طور اعم و طلاق و عوارض فرهنگی اجتماعی آن وصیانت از کانون خانواده به طور اخص، نگاه به رخدادهای تاریخی و فرهنگی ادبی و آداب و سنن بومی منطقه و موضوعات با مفاهیم دینی و قرانی و فرهنگ ایثار و شهادت دارای اولویت بوده و مورد تاکید دبیرخانه  جشنواره است.

دبیر جشنواره منطقه مغان با بیان اینکه بخش  نمایشنامه نویسی با هدف ارج نهادن و تلاش برای ارتقاء امر نویسندگی نمایش در منطقه و خلق آثاری با قابلیت های اجرایی و نیز حمایت و ایجاد انگیزه در نمایشنامه نویسان و علاقه مندان ادبیات نمایشی این بخش بصورت استانی و رقابتی برگزار خواهد شد، گفت: بخش صحنه ای رقابتی  و مختص هنرمندان شهرستان های اصلاندوز، بیله سوار، پارس آباد ، گرمی و جعفر آباد خواهد بود.
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری

در هفته‌ای که گذشت دو نمایش از استان‌ها در جشنواره‌های بین‌المللی درخشید و با توجه به تعطیلی تماشاخانه‌ها مسئولان تئاتر استان‌ها تمرکر فعالیت‌هایشان را بر زیرساخت‌های تئاتر، برگزاری جشنواره‌ها و ساخت و تجهییز سالن‌های نمایش گذاشتند تا بستر تئاتر زنده و سالم بماند.

|

به بهانه انتشار مجموعه نمایشنامه«هفت تا»:

گامی مهم برای اعتلای نمایشنامه نویسی در استان اردبیل
به بهانه انتشار مجموعه نمایشنامه«هفت تا»:

گامی مهم برای اعتلای نمایشنامه نویسی در استان اردبیل

ایران تئاتر- سعید نوریان؛ انتشار کتاب‌های نمایشی به‌خصوص مجموعه‌های نمایشنامه از مهم‌ترین نیازهای هنرمندان و گروه‌های نمایشی است. چرا اساس کار یک کارنمایشی و اجرای آن درصحنه‌های نمایش، ­دست یافتن گروه‌های ­اجرایی به نمایشنامه‌های متناسب با نیاز جامعه است. تولید و ...

|

نظرات کاربران