در حال بارگذاری ...
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان:

از دو عنوان نمایشنامه در اردبیل رونمایی شدند

با برگزاری مراسمی باحضور مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی و رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل،مجموعه نمایشنامه های(هفت تا یک) و (هفت تا دو) در اردبیل رونمایی شدند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از اردبیل، با برگزاری مراسمی باحضور عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی و محمد تقی اسماعیلی، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل،مجموعه نمایشنامه های(هفت تا یک) و (هفت تا دو) در مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل رونمایی شدند. مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل در این مراسم با قدردانی از تلاش های انجمن هنرهای نمایشی استان، انتشار این کتاب را در زمینه سازی برای ارتقای سطح کمی و کیفی نمایشنامه نویسی در استان مهم و تاثیرگذار خواند و با بیان اینکه آثار هنرمندانی که به صورت کتاب چاپ می شود، از ماندگاری بیشتری برخوردار است، از انتشار کتاب آثار نمایشنامه نویسان استان به عنوان یک کار ارزشمند یاد کرد.

وی با تاکید براینکه انتشار آثار نویسندگان استان، در ارتقای نمایشنامه نویسی تاثیر گذار است، گفت: با این کار ارزشمند، آثار هنرمندان استان در تمامی کشور در اختیار هنرمندان و گروه های نمایشی قرار می گیرد و قطعا" این امر موجب خواهد شد تا هنرمندان و نویسندگان استان به فکر تولید آثار دیگر نمایشی باشند.

محمد تقی اسماعیلی، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هم در این مراسم با بیان اینکه انتشار آثار هنرمندان و نویسندگان استان در اولویت برنامه های انجمن هنرهای نمایشی استان است، گفت: انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل تا کنون 4 مجموعه نمایشی از آثار نویسندگان استان اردبیل منتشر شده است و امیدواریم در سال های آتی هم تداوم داشته باشد.

وی با قدردانی از اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر اردبیل، گفت: در این کتاب 4 عنوان نمایشنامه از 4 نویسنده و نمایشنامه نویس استان اردبیل منتشر شده است.

این دو مجموعه نمایشنامه، به کوشش سعید نوریان و محمد تقی اسماعیلی و به همت انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل، با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی و شهرداری و شورای اسلامی شهر اردبیل توسط انتشارات جنت سرای اردبیل منتشر شده است.

دفترآخر نوشته روح الله حبیب زاده، مگس دیوانه نوشته محمد سیمزاری، خالچا قوشی نوشته محمد تقی اسماعیلی، من من نوشته احمد مسرت، دندان ژنرال نوشته رضا بهشتی، شکوفه های پژمرده نوشته اردشیر عابدی، پری زاد نوشته مجید برجعلی زاده؛ تو را از من گرفتی نوشته اکبر صادقی، چند روایت از چند زندگی مرتبط نوشته مسعود محمدی قنبرلو، در آن شب زمستانی نوشته میر عظیم رفیق نیا، ستاره هایی به رنگ تاول نوشته فاطمه عظیمی، ایستگاه هفتم نوشته اسماعیل غنی زاده، دیوار سوار نوشته حسین قربان زاده خیاوی و نیشیگیگوی نوشته سپهر دادمان  عناوین نمایشنامه های منتشر شده در مجموعه هفت تا یک و هفت دو است.
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نگاه استان‌ها به زیرساخت‌های تئاتری

در هفته‌ای که گذشت دو نمایش از استان‌ها در جشنواره‌های بین‌المللی درخشید و با توجه به تعطیلی تماشاخانه‌ها مسئولان تئاتر استان‌ها تمرکر فعالیت‌هایشان را بر زیرساخت‌های تئاتر، برگزاری جشنواره‌ها و ساخت و تجهییز سالن‌های نمایش گذاشتند تا بستر تئاتر زنده و سالم بماند.

|

به بهانه انتشار مجموعه نمایشنامه«هفت تا»:

گامی مهم برای اعتلای نمایشنامه نویسی در استان اردبیل
به بهانه انتشار مجموعه نمایشنامه«هفت تا»:

گامی مهم برای اعتلای نمایشنامه نویسی در استان اردبیل

ایران تئاتر- سعید نوریان؛ انتشار کتاب‌های نمایشی به‌خصوص مجموعه‌های نمایشنامه از مهم‌ترین نیازهای هنرمندان و گروه‌های نمایشی است. چرا اساس کار یک کارنمایشی و اجرای آن درصحنه‌های نمایش، ­دست یافتن گروه‌های ­اجرایی به نمایشنامه‌های متناسب با نیاز جامعه است. تولید و ...

|

نظرات کاربران