در حال بارگذاری ...

شماره‌ ۸۲ فصلنامه‌ تئاتر منتشر شد

هشتاد و دومین شماره‌ فصلنامه‌ علمی ـ پژوهشی تئاتر با سردبیری سیدمصطفی مختاباد زیر نظر دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش منتشر شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در هشتاد و دومین شماره‌ فصلنامه‌ علمی ـ پژوهشی تئاتر ۶ مقاله به چاپ رسیده است که عناوین آن عبارتند از:

اسطوره‌سازی بازنگرمحور در نمایشنامه‌های بهرام بیضایی/ نویسندگان: سپهر کریمی، بهی حدائق؛مقایسه تطبیقی کارگردانی تصویرگرای علی رفیعی و رابرت ویلسون/ نویسندگان: سروش طاهری، حسین اردلانی، مانلی حسین‌پور؛نقش و اهمیت بداهه‌پردازی در نمایش‌های شادی‌آور ایرانی با تأکید بر سیاه‌بازی/ نویسندگان: علی اصغر فهیمی‌فر، رضا عباسی.

خوانش نمایش‌های شادی‌آور در دورۀ قاجاریه از منظر «نوشتار زنانه»/ نویسندگان: رفیق نصرتی، سپیده شمس؛جایگاه اخلاق در نمایشنامه «افول» بر اساس تحلیل تعاملات اجتماعی ابن مسکویه/ نویسندگان: امین رهبر، اسماعیل بنی اردلان، زهرا گلناز منطقی فسایی وگفتمان قدرت استیون لوکس در آثار آرتور میلر با تاکید بر نمایشنامه همه پسران من/ نویسندگان: حجت شهیدی، علیرضا بنیادی از دیگر مطالب این شماره فصلنامه تئاتر هستند.

شماره‌ ۸۲  فصلنامه‌ تئاتر ویژه پاییز ۱۳۹۹ و با بهای ۱۲ هزار تومان برای علاقه‌مندان حوزه‌ تئا‌تر منتشر و توزیع شده است.
مطالب مرتبط

بازنمایی‌هایی که تصور نژادی را در خوانش اقوام ایرانی تقویت کرد

حاجی‌فیروز؛ گفتمان استعماری یا پسا استعماری
بازنمایی‌هایی که تصور نژادی را در خوانش اقوام ایرانی تقویت کرد

حاجی‌فیروز؛ گفتمان استعماری یا پسا استعماری

بهرام بیضایی با تولید آثاری چون «باشو غریبه کوچک» و «طرب نامه» عملا مساله رنگ و تبعیض برآمده از آن را در برابر ما قرار داد. این بازنمایی‌های ناراست تصویر و تصور نژادی را در خوانش و تفسیر فرهنگ ایران و اقوام ایرانی تقویت کرد.

|

به بهانه تولد بیضایی و درگذشت رادی

هر دو بال‌های یک پرنده‌اند
به بهانه تولد بیضایی و درگذشت رادی

هر دو بال‌های یک پرنده‌اند

ایران تئاتر- رضا آشفته:پنجم دی هر سال مصادف است با دو اتفاق بزرگ در تاریخ تئاتر ما؛ یکی تولد بهرام بیضایی در سال 1317 و دیگری درگذشت اکبر رادی در سال 1386 که هر دو این بزرگواران از سرآمدان تئاتر ایران زمین هستند.

|

نظرات کاربران