در حال بارگذاری ...
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد

انتشار آثار نمایشنامه‌نویسان مازندرانی

محمودی به تلاش نویسندگان مازندران برای نگارش نمایشنامه های ارزشمند در حوزه تئاتر اشاره و از چاپ ۴ مجلد نمایشنامه تئاتر خبر داد و گفت: اداره کل ارشاد مازندران و انجمن هنرهای نمایشی استان با همکاری انتشارات هاوژین این نمایشنامه‌ها را به چاپ رساند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران، یاسر محمودی به همت والای هنرمندان حوزه تئاتر و گروه های نمایشی استان برای پویا نگه داشتن تئاتر استان مازندران در ایام محدودیت های کرونایی و تعطیلی موقت سالن های نمایش اشاره و اظهار کرد:سالن‌های نمایش تئاتر تعطیل است و گروه‌های نمایشی استان با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه شدند اما با کوچ به فضای مجازی و اجرای برنامه های ابتکاری اجازه ندادن چراغ تئاتر استان خاموش شود.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی مازندران، افزود: خداوند متعال را شاکریم که این ابتکار و خلاقیت اهالی تئاتر استان مورد اقبال مردم هنردوست و مسئولین قرار گرفت.

وی در ادامه به ذهن خلاق نویسندگان استان در عرصه تولید نمایشنامه های ارزشمند در حوزه تئاتر اشاره و از چاپ ۴ مجلد نمایشنامه تئاتر خبر داد و گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی مازندران و انجمن هنرهای نمایشی استان با همکاری انتشارات هاوژین این نمایشنامه‌ها را به چاپ رساندند.

محمودی با اشاره به اینکه این ۴ مجلد نمایشنامه نویسان به‌زودی رونمایی خواهند شد، افزود: برای اولین بار در تاریخ ارشاد مازندران و انجمن نمایش چهار نمایشنامه نویسندگان استان به چاپ رسید.

وی با بیان اینکه سال‌ها است که از این نویسندگان غافل بودیم، تاکید کرد: توجه به این قشر یکی از اولویت‌های اصلی هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی بوده که پس از اعلام فراخوان در سال ۱۳۹۸ و به‌دلیل حساسیت در کیفیت پس از ارزیابی این آثار به چاپ رسیدند.

محمودی با اشاره به اینکه اگر حمایت مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران نبود موفقیت حاصل نمی شد، خاطرنشان کرد: آقای زارع از انتخاب آثار، دریافت مجوز تا چاپ و تخصیص بودجه پای کار بودند که جای تقدیر دارد.

وی در ادامه گفت: یکی از اهداف مهم در این رویداد معرفی نویسندگان استانی است که در تراز ملی قرار دارند، در این راستا این انجمن در نظر دارد پس از رونمایی آثار ضمن در اختیار قرار دادن این آثار بین گروه‌های تئاتر استان آثار را برای تمامی ادارات کل استان‌ها و انجمن‌های نمایشی کشور ارسال کند.

 محمودی یادآور شد: بسیاری از نمایشنامه‌های  نویسندگان استان توسط گروه‌های تئاتر کشور اجرا می‌شوند ولی هیچ‌گاه انجمن نمایش و اداره کل در ثبت و انتشار آن اقدام نکرده بود امیدواریم نمایشنامه‌های نویسندگان صاحب نام استان دیگر در کمد های خانه‌شان خاک نخورند.

وی با اشاره به اینکه این نمایشنامه‌ها در چهار مجلد جدا هستند، به بیان نام این کتب پرداخت و اعلام کرد: نمایشنامه تور تقی نوشته (صفرعلی اوجانی)، نمایشنامه 1978 نوشته (محمد شجاعی)، سه نمایشنامه مالنخولیا، قرنطینه و هاری نوشته (کامبیز میرزایی) و چهار نمایشنامه پیرننا، رحیل، آفتاب بر زمین سیو نسوم نمی‌تابد و دشت بلبل از (علیرضا سعیدی کیاسری) عناوین این چهار نمایشنامه است.
مطالب مرتبط

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران خبر داد:

راه‌اندازی صفحه گروه‌های استقرار استان مازندران
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران خبر داد:

راه‌اندازی صفحه گروه‌های استقرار استان مازندران

برای اولین بار توسط استان مازندران با زحمات مسئول روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران طرح معرفی گروه‌های استقرار و ایجاد صفحه در ایران تئاتر مطرح شد که با برنامه ریزی و هماهنگی های به عمل آمده با سایت ایران تئاتر در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد.

|

پیشکسوت تئاتر مازندران در نشست هم افزایی عنوان داشت

هنرمند تئاتر در شهرستان سرمایه و فرصت محسوب می‌شود
پیشکسوت تئاتر مازندران در نشست هم افزایی عنوان داشت

هنرمند تئاتر در شهرستان سرمایه و فرصت محسوب می‌شود

در نشست هم افزایی گروه‌های نمایشی استان مازندران، عباس ابوالحسنی به عنوان نماینده گروهای استقرار از مشکلات و خواسته های هنرمندان تئاتر استان مازندران سخن گفت .

|

حسن رونده در نشست پرسش و پاسخ گروهای تئاتر استان مازندران عنوان کرد :

ثبت گروها در سامانه استقرار تا پایان خرداد 1400
حسن رونده در نشست پرسش و پاسخ گروهای تئاتر استان مازندران عنوان کرد :

ثبت گروها در سامانه استقرار تا پایان خرداد 1400

تا پایان خرداد 1400 گروهایی که بنا به دلایل سیستمی و یا نقص مدارک در سامانه استقرار اداره کل هنرهای نمایشی موفق به دریافت پروانه نمایش نشده اند با رفع موانع موجود ، پروانه استقرار گروه شان صادر و در اختیار سرپرستان گروهای نمایشی قرار خواهد گرفت . 

|

قادر آشنا در نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان مازندران تشریح کرد :

برنامه های حمایتی از هنرمندان و تئاتر استانی 
سه طرح  برای خلق نمایشنامه های ایرانی
قادر آشنا در نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان مازندران تشریح کرد :

برنامه های حمایتی از هنرمندان و تئاتر استانی
سه طرح برای خلق نمایشنامه های ایرانی

قادر آشنا مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پروژه «قلم روشن» یکی از اتفاق‌های خوب و مهم در عرصه نمایشنامه‌نویسی به شمار می‌رود، گفت: با اجرای این پروژه تلاش داریم علاوه برتولید نمایشنامه های فاخر و در تراز ایران اسلامی، از نمایشنامه نویسان ...

|

مسئول انجمن نمایش شهرستان چالوس خبر داد

احداث اولین سالن بلک باکس نمایش در  چالوس
مسئول انجمن نمایش شهرستان چالوس خبر داد

احداث اولین سالن بلک باکس نمایش در چالوس

با پیگیری مسلم خردمند رئیس انجمن نمایش چالوس و مسئول دفتر انجمن نمایش غرب مازندران بعد از ۲ سال تلاش و جلسات پی در پی با شورای شهر و شهردار و فرماندار محترم شهرستان چالوس . در تاریخ ۴ اسفند ماه سال ۱۳۹۹ کلنگ ساخت تنها سالن نمایش شهرستان چالوس به زمین زده شد.

|

نظرات کاربران