در حال بارگذاری ...
از روز  ۲۶ اردیبهشت ماه جاری؛

«شب - خارجی - یرما» در مرکز تئاتر مولوی

همزمان با برداشته شدن محدودیت‌های کرونا نمایش «شب خارجی یرما» با کارگردانی مشترک نسیم ادبی و ندا شاهرخی در مرکز تئاتر مولوی روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، نمایش «شب / خارجی/ یرما» با طراحی، دراماتورژی و کارگردانی مشترک نسیم ادبی و ندا شاهرخی، از روز  ۲۶ اردیبهشت ماه جاری در مرکز تئاتر مولوی روی صحنه میرود.

این نمایش که در دسته تئاتر مستند-نمایشی قرار می‌گیرد، روایت زنی به نام یرما است که برای آنچه آرزویش را دارد می‌جنگد و تسلیم قضاوت های جامعه نمی‌شود. روایت یرما با روایتهای مستند بازیگران از زندگی شخصی خود گره میخورد و به این ترتیب نمایش «شب/ خارجی/ یرما» روی صحنه جان می‌گیرد.

این‌ نمایش که بر اساس «یرما» اثر فدریکو گارسیا لورکا نگارش شده، تولید مدرسه تئاتر فانوس است.

گفتنی است نمایش فوق با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از روز 26 اردیبهشت ماه سال جاری، ساعت ۱۸ در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی میزبان مخاطبان نخواهد داشت.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیط و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سامانه تیوال مراجعه کنند.
مطالب مرتبط

نگاهی به نمایش «یرما»به کارگردانی نسیم ادبی و ندا شاهرخی

سرکوب احساسات عاشقانه یک زن
نگاهی به نمایش «یرما»به کارگردانی نسیم ادبی و ندا شاهرخی

سرکوب احساسات عاشقانه یک زن

ایران تئاتر- امیرحسین بهاج: «یرما» نمایشنامه‌ای است که بار‌ها بر روی صحنه رفته. دیدگاه خاص نویسنده به زن و اجتماعی که در آن زندگی می‌کند چنان ژرف و روان‌شناختی هست که پای را از مرز‌های اجتماعی نویسنده فراتر گذاشته و همزاد‌پنداری عمیقی را با دیگر زنان در جوامع دیگر به وجود ...

|

استقبال علاقه‌مندان از نمایش نسیم ادبی و ندا شاهرخی

بیش از 700 تماشاگر به دیدن «شب خارجی یرما» رفتند
استقبال علاقه‌مندان از نمایش نسیم ادبی و ندا شاهرخی

بیش از 700 تماشاگر به دیدن «شب/ خارجی/ یرما» رفتند

پس از بازگشایی مجدد تالار مولوی با نمایش «شب- خارجی- یرما» به کارگردانی نسیم ادبی و ندا شاهرخی، این نمایش تاکنون و پس از پشت سر گذاشتن هفته دوم اجرای خود با استقبال علاقه‌مندان مواجه شده است.

|

لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 34

چراغ این هنر هرگز خاموش نمی‌شود
تئاتر زنده یا زندگی با تئاتر
لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 34

چراغ این هنر هرگز خاموش نمی‌شود
تئاتر زنده یا زندگی با تئاتر

ایران تئاتر- عباس عبدالعلی‌زاده: با وجود طولانی شدن تعطیلی تالارهای نمایشی هنرمندان حرفه ای همچنان تلاش می‌کنند پرچم تئاتر برافراشته بماند.نمایشنامه می‌نویسند، نمایشنامه ترجمه می‌کنند و جمعی نیز در پی یافتن راه هایی برای فعالیت بیشتر در فضای مجازی هستند.تدریس در فضای ...

|

نظرات کاربران