در حال بارگذاری ...
پیام مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به رپرتوار تئاتر خیابانی خوزستان؛

روایت خوزستانِ روزهای دفاع مقدس با یاد سردار دلها

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به مناسبت برگزاری رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پیامی را خطاب به این رپرتوار منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خوزستان، رضا بصیریت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به مناسبت برگزاری رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پیامی را منتشر کرد.

در متن این پیام آمده است:

به نام خدا

«خرمشهر را خدا آزاد کرد»

این حکایت آشنایی است که هرگز کهنه نمی‌شود.

اسارت، جنگ، بی خانمانی، آوار، رفتن‌هایی که بازگشت نداشت، اشک‌هایی که حتی در روز آزادی ادامه داشت، خون‌های ریخته شده ای که خرمشهر را به خونین شهر معروف ساخت.

کافیست در کوچه پس کوچه های این استان اسطوره مقاومت قدم بزنی، کافیست گوش ات را بر دیوارهای شهر اهواز، اندیمشک، دزفول، خرمشهر، سوسنگرد، بندرماهشهر، امیدیه، آبادان، بهبهان و ... بگذارید، همه خاطرات تلخ و شیرین آن روزهای تاریخی شنیده می شود.

حکایت آن روزها به شور و شعور هنرمندان تئاتر خوزستان روایت می شود. حالا مردم ممتاز خوزستان به نفس نمایشگران خیابانی یک بار دیگر می بینند و می شنود و این بار همراه می شوند با فرزندان هنرمند خود.

این روزها خوزستان آن روزها روایت می شود.

یادواره و رپرتواری مزین به نام سردار دلها شهید قاسم سلیمانی.

تئاتر خیابانی، تئاتری از جنس مردم و برای مردم است و این رویداد در استان همیشه سربلند خوزستان حرکتی است بسیار مبارک و ارزشمند.

پاس بداریم هنر هنرمندان این خطه را، درایت و همراهی مدیران فرهنگی استان را و تکریم و تعظیم کنیم مقام شامخ شهدای والا مقام خوزستان را.

رضا بصیرت

مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران

 

رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به دبیری ساسان شکوریان از 4 تا 8 خردادماه 1400 در 10 شهرستان استان خوزستان به طور هم زمان در حال برگزاری است.
مطالب مرتبط

دبیر رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان در آیین اختتامیه:

هدف حمایت از اجراهای عمومی تئاتر خیابانی بود
دبیر رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان در آیین اختتامیه:

هدف حمایت از اجراهای عمومی تئاتر خیابانی بود

دبیر رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان در آیین اختتامیه حمایت از اجراهای عمومی تئاتر خیابانی را یکی از اهداف برگزاری این رپرتوار در سطح استان خوزستان ذکر کرد.

|

پیام رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان به رپرتوار تئاتر خیابانی

رابطه مستحکم تئاتر خیابانی  با جریانات اجتماعی
پیام رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان به رپرتوار تئاتر خیابانی

رابطه مستحکم تئاتر خیابانی با جریانات اجتماعی

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان به مناسبت برگزاری برگزاری رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پیامی را منتشر کرد.

|

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به رپرتوار تئاتر خیابانی

هنرمندان تئاتر خیابانی خوزستان پاسداران کرامت انسانی‌اند
پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به رپرتوار تئاتر خیابانی

هنرمندان تئاتر خیابانی خوزستان پاسداران کرامت انسانی‌اند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با انتشار پیامی برگزاری رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پیامی در استان خوزستان را گرامی داشت.

|

نظرات کاربران