در حال بارگذاری ...
5 نمایش از «شکرپاره اصفهان» روایت می‌شود

بزرگداشت ارحام صدر در رادیو نمایش

این هفته رادیو نمایش در برنامه «جادوی اصفهان» با پخش قسمت‌هایی از نمایش‌های ارحام صدر، یاد و خاطره این هنرمند فقید را گرامی می‌دارد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، در این برنامه مسعود فروتن بخشی از خاطرات گذشته را روایت می‌کند، داستانی توسط او خوانده می‌شود و شنونده از طریق آن داستان به فضای نمایشی این هنرمند وارد می‌شود که شامل پخش پنج نمایش از ارحام صدر است.

رضا ارحام صدر بنیان‌گذار مکتب کمدی انتقادی و کمدی سفید در تئاتر ایران بود که بعد‌ها به «مکتب تئاتر اصفهان» نیز مشهور شد. ارحام صدر، فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۲۶ با بازی در تئاتر آغاز کرد. وی مؤسس «گروه هنری ارحام صدر» در سال ۱۳۴۳ بوده ‌است و به «شکرپاره اصفهان» معروف بود. ۱۷۶ نمایش حاصل ۵۰ سال فعالیت هنری وی بود.

«جادوی اصفهان» به تهیه کنندگی امین رهبر، نویسندگی فرهاد امینی، امین رهبر و با روایت مسعود فروتن روز جمعه هفتم خرداد ساعت 21:00 از شبکه رادیویی نمایش پخش می‌شود.
مطالب مرتبط

در مجله  «دانگ» رادیو نمایش عنوان شد

تصاویر لحظه دستگیری خاشع بسیار دردناک بود
در مجله «دانگ» رادیو نمایش عنوان شد

تصاویر لحظه دستگیری خاشع بسیار دردناک بود

هفتمین قسمت از برنامه «دانگ» با اجرا و تهیه‌کنندگی اسماعیل باستانی، پنج‌شنبه‌ 7 مرداد ساعت ۱۸ عصر به روی آنتن رادیو نمایش رفت و نوژان حیدری مجری و کارشناس برنامه که به دلیل بیماری کرونا در قرنطینه به سر می‌‌برد روی خط تلفن با برنامه همراه بود.

|

معرفی مجموعه‌های نمایشی جدید رادیو نمایش و رادیو ورزش

روایت زندگی واقعی و غریب مردی به نام «حاتم مشمولی»
معرفی مجموعه‌های نمایشی جدید رادیو نمایش و رادیو ورزش

روایت زندگی واقعی و غریب مردی به نام «حاتم مشمولی»

زندگی واقعی و غریب مردی به نام «حاتم مشمولی» و ماجرای قهرمانان واقعی المپیک از جمله آثاری هستند که در نمایش‌هایی با عنوان «حاتم» و«فاتحان سکوی المپیک» از آنتن شبکه‌های رادیویی نمایش و ورزش پخش می‌شوند.

|

نظرات کاربران