در حال بارگذاری ...
حسن رونده در نشست پرسش و پاسخ گروهای تئاتر استان مازندران عنوان کرد :

ثبت گروها در سامانه استقرار تا پایان خرداد 1400

تا پایان خرداد ۱۴۰۰ گروهایی که بنا به دلایل سیستمی و یا نقص مدارک در سامانه استقرار اداره کل هنرهای نمایشی موفق به دریافت پروانه نمایش نشده اند با رفع موانع موجود ، پروانه استقرار گروه شان صادر و در اختیار سرپرستان گروهای نمایشی قرار خواهد گرفت . 

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران، نشست گروهای نمایشی استان مازندران با حضور حسن رونده مدیر هماهنگی امور تئاتر استان های اداره کل هنرهای نمایشی کشور ، سرپرست های گروهای استقرار مازندران در مرکز هنرهای نمایشی، محمد محمدی مسئول امور سینمایی و هنری و یاسر محمودی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران روز چهارشنبه در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری دیدی شهرستان نور برگزار شد .

در ابتدای این نشست یاسر محمودی ضمن خوش آمد گویی به مهمانان ویژه این نشست و سرپرستان گروهای استقرار از مساعد شدن شرایط و ایجاد این نشست بعد از مدتی به دلیل شرایط اپیدمی بیماری کرونا ابراز خرسندی کرد . 

رئیس انجمن هنرهای نمایشی  در ادامه به ارائه گزارش فعالیت انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران در طی دوسال گذشته پرداخت . محمودی گفت : هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی متشکل از یاسر محمودی ( رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران ) ، فاطمه مکاری ( نایب رئیس ) ، اسفندیار بهاری ( خزانه دار ) ، کامبیز میرزایی ( عضو ) ، سید ابراهیم عمادی ( عضو ) و علیرضا قنبری ( بازرس ) با همکاری و سعه صدر در دوسال گذشته انجمن هنرهای نمایشی میزبانی دو جشنواره تئاتر استان مازندران بوده و در برگزاری جشنواره های گوناگون و رویداد مختلف نمایشی و هنری پیشگام بوده که به همین دلیل و فعالیت های مستعمر و تلاش های و حمایت های همه جانبه مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران انجمن هنرهای نمایشی مازندران جزو شش پرتال فعال کشور قرار گرفته است . 

محمودی در بخش دیگر صحبت های خود به تفاهم نامه جدید و همچنین اساسنامه اداره کل هنرهای نمایشی، از برگزاری هر چه زودتر انتخابات انجمن هنرهای نمایشی در هفته های جاری را خبر داد .

رئیس انجمن استان با ذکر این نکته که به زودی فراخوان نامزدی اعضای انجمن هنرهای نمایشی از طریق سایت و فضای مجازی انجمن در دسترس هنرمندان قرار خواهد گرفت یادآور  شد نامزدها در یک فایل ( ویدیو و یا مکتوب ) برنامه انتخابی خود  در جهت پیش برد اهداف انجمن را بعد از اطلاع رسانی به مدت یه هفته به دفتر انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران ارسال خواهند کرد تا مورد بررسی قرار گیرد . 

در این نشست حسن رونده مدیر هماهنگی امور استان های اداره کل هنرهای نمایشی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی استان مازندران به بررسی برنامه ها و اهداف مدیریت امور استان ها پرداخت. رونده خاطر نشان کرد : تا پایان خرداد 1400  گروهایی که بنا به دلایل سیستمی و یا نقص مدارک در سامانه استقرار اداره کل هنرهای نمایشی موفق به دریافت پروانه نمایش نشده اند با رفع موانع موجود ، پروانه  استقرار گروه شان صادر و در اختیار سرپرستان گروهای نمایشی قرار خواهد گرفت .
رونده در بخش دیگر صحبت های خود عنوان کرد: از اوایل تیر 1400 سامانه ثبت گروهای استقرار انجمن هنرهای نمایشی با فرمت جدید بر روی سایت قرار خواهند گرفت و گروهای نمایشی بر اساس میزان فعالیت و سابقه هنری و مشخص شدن هسته مرکزی می‌توانند با مراجعه به سایت گروهای استقرار جهت ثبت گروه در سطح هنری اقدام نمایند . 

در بخش دیگر این نشست هنرمندان فعال تئاتر استان از مشکلات پیش رو در شهرستان درباره سالن های اجرا نمایش ، محل تمرین  و دغدغه های هنری هنرمندان و پیشکسوتان نکاتی را ارائه کردند. همچنین  پرسش هایی در خصوص مسائل مختلف عنوان شد که مدیر هماهنگی امور استان های اداره کل هنرهای نمایشی با ارائه توضیحاتی از هماهنگی های به عمل آمده در جهت رفع این مسائل و حمایت هایی بیشتر ارائه داد.
مطالب مرتبط

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران خبر داد:

راه‌اندازی صفحه گروه‌های استقرار استان مازندران
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران خبر داد:

راه‌اندازی صفحه گروه‌های استقرار استان مازندران

برای اولین بار توسط استان مازندران با زحمات مسئول روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران طرح معرفی گروه‌های استقرار و ایجاد صفحه در ایران تئاتر مطرح شد که با برنامه ریزی و هماهنگی های به عمل آمده با سایت ایران تئاتر در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد.

|

پیشکسوت تئاتر مازندران در نشست هم افزایی عنوان داشت

هنرمند تئاتر در شهرستان سرمایه و فرصت محسوب می‌شود
پیشکسوت تئاتر مازندران در نشست هم افزایی عنوان داشت

هنرمند تئاتر در شهرستان سرمایه و فرصت محسوب می‌شود

در نشست هم افزایی گروه‌های نمایشی استان مازندران، عباس ابوالحسنی به عنوان نماینده گروهای استقرار از مشکلات و خواسته های هنرمندان تئاتر استان مازندران سخن گفت .

|

قادر آشنا در نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان مازندران تشریح کرد :

برنامه های حمایتی از هنرمندان و تئاتر استانی 
سه طرح  برای خلق نمایشنامه های ایرانی
قادر آشنا در نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان مازندران تشریح کرد :

برنامه های حمایتی از هنرمندان و تئاتر استانی
سه طرح برای خلق نمایشنامه های ایرانی

قادر آشنا مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پروژه «قلم روشن» یکی از اتفاق‌های خوب و مهم در عرصه نمایشنامه‌نویسی به شمار می‌رود، گفت: با اجرای این پروژه تلاش داریم علاوه برتولید نمایشنامه های فاخر و در تراز ایران اسلامی، از نمایشنامه نویسان ...

|

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد

انتشار آثار نمایشنامه‌نویسان مازندرانی
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد

انتشار آثار نمایشنامه‌نویسان مازندرانی

محمودی به تلاش نویسندگان مازندران برای نگارش نمایشنامه های ارزشمند در حوزه تئاتر اشاره و از چاپ ۴ مجلد نمایشنامه تئاتر خبر داد و گفت: اداره کل ارشاد مازندران و انجمن هنرهای نمایشی استان با همکاری انتشارات هاوژین این نمایشنامه‌ها را به چاپ رساند.

|

نظرات کاربران