در حال بارگذاری ...
پیشکسوت تئاتر مازندران در نشست هم افزایی عنوان داشت

هنرمند تئاتر در شهرستان سرمایه و فرصت محسوب می‌شود

در نشست هم افزایی گروه‌های نمایشی استان مازندران، عباس ابوالحسنی به عنوان نماینده گروهای استقرار از مشکلات و خواسته های هنرمندان تئاتر استان مازندران سخن گفت .

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از مازندران، در نشست هم افزایی گروهای نمایشی استان مازندران با حضور قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عباس زارع مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران که در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری دیدی شهرستان نور برگزار شد عباس ابوالحسنی به عنوان نماینده گروهای استقرار استان مازندرن ضمن خوش آمد گویی به مهمانان ویژه این نشست در خصوص موانع و مشکلات هنرمندان تئاتر استان مازندران نکاتی را مطرح کرد.

ابوالحسنی گفت: هنرمندان تئاتر قبل از اپیدمی کرونا هم حال و روز خوبی نداشتند و با وجود بیماری کرونا هنرمندان تئاتر که سرمایه‌های تئاتر این استان و شهرستان حساب می شوند امروزه به دلیل تعطیلی تئاتر در امرار معاش روزانه زندگی خود مانده‌اند . 

عباس ابوالحسنی هنرمندان تئاتر به ویژه هنرمندان شهرستان و استان‌ها یه سرمایه و فرصت قلمداد کرد که مسئولین با نادیده گرفتن این قشر شرایط را بر هنرمندان سخت کرده است. 

ابوالحسنی در بخش دیگر صحبت‌های خود افزود هنرمندان تئاتر یک سرمایه هستند که باید با دست در دست دادن مسئولین و هنرمندان از این سرمایه بهترین استفاده و بهره را برد.

وی همچنین در خصوص سالن‌های اجرا ، محل تمرین ، و تخصیص بودجه به گروهای نمایش و تولید نمایش‌ها و آثار قابل توجه، از مدیر کل هنرهای نمایشی خواست تا با تدبیر و نگاه ویژه به این امر در جهت پیش برد و مساعد سازی فضا تدبیری را اتخاذ نماید. 

نماینده گروهای استقرار مازندران افزود : تئاتر در آمدی ندارد، اگر مسئولین دیدگاه خود را نسبت به هنرمندان تئاتر به ویژه هنرمندان شهرستان تعقیر دهند شرایط را برای تولید نمایش مساعد خواهند ساخت.

ابوالحسنی در بخش دیگر از صحبت های خود افزود در استان ها و شهرستان‌ها نمایشنامه نویسان به نام و ارزنده ایی داریم که خوب قلم میزنند و  باید تدبیری اندیشید تا این سرمایه ها در مسیر درست قرار گیرند تا تولیدات خوبی داشته باشیم . 
عباس ابوالحسنی در پخش پایانی خطاب صحبت های خود به مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جناب آقای آشنا شما پدر و بزرگ مجموعه تئاتر هستید و ما فرزندان شما این روز ها حال مساعدی نداریم . گاهی اگر سخن ها و حرف‌های هنرمندان تند بوده رنجیده نشوید، بدانید هنرمندان تئاتر احترام می‌خواهند . هنرمندان قشر روشنفکر و تاثیر گذار این جامعه هستند . خواهشمندیم شما هم کنار ما قرار گیرید و شما بشوید هنرمند تئاتر مازندران و مشکلات و دغدغه های تئاتر را خودتان از زبان خودتان بگویید . آقای آشنا هنرمندان تئاتر بچه های روشن فکر و صاف و صادقی هستند شما به عنوان پدر تئاتر کشور این دغدغه ها و مسائل  تئاتر شهرستان را دریابید.
مطالب مرتبط

قادر آشنا در نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان مازندران تشریح کرد :

برنامه های حمایتی از هنرمندان و تئاتر استانی 
سه طرح  برای خلق نمایشنامه های ایرانی
قادر آشنا در نشست هم افزایی با گروهای نمایشی استان مازندران تشریح کرد :

برنامه های حمایتی از هنرمندان و تئاتر استانی
سه طرح برای خلق نمایشنامه های ایرانی

قادر آشنا مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پروژه «قلم روشن» یکی از اتفاق‌های خوب و مهم در عرصه نمایشنامه‌نویسی به شمار می‌رود، گفت: با اجرای این پروژه تلاش داریم علاوه برتولید نمایشنامه های فاخر و در تراز ایران اسلامی، از نمایشنامه نویسان ...

|

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران خبر داد:

راه‌اندازی صفحه گروه‌های استقرار استان مازندران
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران خبر داد:

راه‌اندازی صفحه گروه‌های استقرار استان مازندران

برای اولین بار توسط استان مازندران با زحمات مسئول روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی استان مازندران طرح معرفی گروه‌های استقرار و ایجاد صفحه در ایران تئاتر مطرح شد که با برنامه ریزی و هماهنگی های به عمل آمده با سایت ایران تئاتر در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد.

|

حسن رونده در نشست پرسش و پاسخ گروهای تئاتر استان مازندران عنوان کرد :

ثبت گروها در سامانه استقرار تا پایان خرداد 1400
حسن رونده در نشست پرسش و پاسخ گروهای تئاتر استان مازندران عنوان کرد :

ثبت گروها در سامانه استقرار تا پایان خرداد 1400

تا پایان خرداد 1400 گروهایی که بنا به دلایل سیستمی و یا نقص مدارک در سامانه استقرار اداره کل هنرهای نمایشی موفق به دریافت پروانه نمایش نشده اند با رفع موانع موجود ، پروانه استقرار گروه شان صادر و در اختیار سرپرستان گروهای نمایشی قرار خواهد گرفت . 

|

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد

انتشار آثار نمایشنامه‌نویسان مازندرانی
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خبر داد

انتشار آثار نمایشنامه‌نویسان مازندرانی

محمودی به تلاش نویسندگان مازندران برای نگارش نمایشنامه های ارزشمند در حوزه تئاتر اشاره و از چاپ ۴ مجلد نمایشنامه تئاتر خبر داد و گفت: اداره کل ارشاد مازندران و انجمن هنرهای نمایشی استان با همکاری انتشارات هاوژین این نمایشنامه‌ها را به چاپ رساند.

|

مسئول انجمن نمایش شهرستان چالوس خبر داد

احداث اولین سالن بلک باکس نمایش در  چالوس
مسئول انجمن نمایش شهرستان چالوس خبر داد

احداث اولین سالن بلک باکس نمایش در چالوس

با پیگیری مسلم خردمند رئیس انجمن نمایش چالوس و مسئول دفتر انجمن نمایش غرب مازندران بعد از ۲ سال تلاش و جلسات پی در پی با شورای شهر و شهردار و فرماندار محترم شهرستان چالوس . در تاریخ ۴ اسفند ماه سال ۱۳۹۹ کلنگ ساخت تنها سالن نمایش شهرستان چالوس به زمین زده شد.

|

نظرات کاربران