در حال بارگذاری ...
واکنش اندرو لوید وبر به تاخیر در بازگشایی سالن‌های تئاتر

«بیایید در سالن ما را دستگیر کنید!»

اندرو لوید وبر ، تهیه کننده و آهنگساز آماده است تا در صورت تاخیر در بازگشایی سالن های نمایش تا ۱۰۰ درصد ظرفیت از ۲۱ ژوئن ، با دولت انگلیس مقابله کند.

به گزارش ایران تئاتر  در حالی که تاریخ 21 ژوئن(31 خردادما0 جاری) زمانی  است که دولت برای بازگشایی پس از همه گیری اعلام کرده بود ، اما به لطف گسترش جدیدترین نوع ویروس کرونا ، که اکنون به عنوان نوع دلتا شناخته شده است این تاریخ بازگشایی با صددرصد ظرفیت در هاله ای از ابهام فرو رفته.

گفته می شود ریشی سوناک، وزیر خزانه داری انگلیس ، در مورد تاخیر بازگشایی چهار هفته ای با صددرصد ظرفیت سالن های تئاتر  کاملا آماده است. یعنی تئاترهایی که از اواخر ماه مه روی صحنه رفتند بازهم در سالن های با ظرفیت های تماشاگر کم اجرا می شوند و این به معنای میلیون ها پوند ضرر مالی است. پس از پانزده ماه بلاتکلیفی هنرمندان تئاتر ،اجرا تحت چنین شرایط هم چندان به لحاظ اقتصادی صرفه مالی ندارد.

پس از پنج سال اندر لوید وبر در وست اند می خواهد موزیکال «سیندرلا» را با بودجه  شش میلیون پوندی و با متنی از امرالد فنل( نویسنده برنده اسکار برای زن جوان خوش آتیه) روی صحنه ببرد.قرار است از 25 ژوئیه در سالن گیلین لین شهر لندن به صورت پیش نمایش «سیندرلا» اجرا شود.

چنین تاخیراتی برای بازگشایی سالن های تئاتر با ظرفیت کامل به این برنامه ها و طرح ها لطمه می زند.لوید وبر به روزنامه تلگراف گفت: "ما در هر شرایطی نمایش را افتتاح خواهیم کرد. حالا هرچه می خواهد پیش بیاید. و اگر دولت تصمیم به تعویق انداختن بازگشایی ها با صددرصد ظرفیت را دارد.  ما خواهیم گفت  که به سالن تئاتر بیایید و ما را دستگیر کنید.»

«دانشمندان  ثابت می کنند که سالن های نمایش کاملاً ایمن هستند ، ویروس در آنجا منتقل نمی شود. اگر دولت دانش خود را نادیده بگیرد ، ما در تمام پرونده های حقوقی علیه آنها هستیم. اگر «سیندرلا» نتواند افتتاح شود، ما با دولت چنین برخورد می کنیم که ، «ببینید ، یا  با ما به دادگستری می رویم یا  باید غرامت بدهید.»
مطالب مرتبط

گام به گام با حیات دشوار هنرهای نمایشی در بحران کرونا (25)

دوران سخت هنرهای نمایشی در سرزمین هزار جزیره
نگاهی به وضعیت تئاتر اندونزی در دوران کووید ۱۹
گام به گام با حیات دشوار هنرهای نمایشی در بحران کرونا (25)

دوران سخت هنرهای نمایشی در سرزمین هزار جزیره
نگاهی به وضعیت تئاتر اندونزی در دوران کووید ۱۹

ایران تئاتر – سید رضا حسینی: پیش از این در قالب مطالب مختلف از پرونده «گام به گام با حیات دشوار هنرهای نمایشی در بحران کرونا» به وضعیت تئاتر تعدادی از کشورهای جهان، به خصوص کشورهای آسیایی، پس از آغاز بحران کووید ۱۹ در سال گذشته اشاره شد. کشورهای ژاپن، چین، مالزی و تایلند از ...

|

استقبال علاقه‌مندان از نمایش نسیم ادبی و ندا شاهرخی

بیش از 700 تماشاگر به دیدن «شب خارجی یرما» رفتند
استقبال علاقه‌مندان از نمایش نسیم ادبی و ندا شاهرخی

بیش از 700 تماشاگر به دیدن «شب/ خارجی/ یرما» رفتند

پس از بازگشایی مجدد تالار مولوی با نمایش «شب- خارجی- یرما» به کارگردانی نسیم ادبی و ندا شاهرخی، این نمایش تاکنون و پس از پشت سر گذاشتن هفته دوم اجرای خود با استقبال علاقه‌مندان مواجه شده است.

|

نظرات کاربران